Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 63
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2011
    Мнения
    21
    Ще се оправи............само дано по скоро................

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Ще се оправи,ама от доста време е така-температурата през последните дни е6-7-8 градуса с дъжд,пчелите се забавят в развитието си,добре,че е сиропа.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Един дядо по този повод ми рече - "слушай сега монче младо,изчакай да израмени,па тогива ще приказваме за развитие" :D

    Всъщност не мога да разбера,дали казва израМени или израНени - но тази дума характеризира "благоприятните природни условия за развитие на пчелните семейства",и се отнася особенно,когато се обсъжда пролетния период.


    При този студ,вятър и не малко дъжд,как да очаквам 10 рамки пило - то може и да има,но на един от десет (примерно)?!

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Много лошо време,рапицата май ще я изпуснеме,макар само около мен да около 5-6хил.дка с рапица.Ветровито,мрачно и студено.Днес ходих да нягледам посевите с рапица-почти е цъфнала на 100%,но нито една пчела не видях по нея.Магазините така си стоят празни sadsmile;

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Магазините са пълни. Рапица.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    И моите са пълни обаче в някои от кошерите е пълна анархия-самосмени и опити за роене.Не мога да разбера защо рапицата ги подлудява така?Майките са блокирани да не снасят,всяка свободна килийка се пълни с нектар,дали това нещо не ги кара да залагат маточници?

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Много прашец.....
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Блокирането на плодниците, това е проблема и това е причината за роенето. Което означава, че работите с малко магазини. И не ползвате ХР , както и не държите магазин храна над плодника.

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Нещо не разбирам?В този случай как ще ми помогне ХР.А за магазините-ползвам по два на кошер

  10. #40
    ANIBAL
    Guest
    Петко,ако сложиш магазин с основи над корпуса и поставиш над него ХР,смятай ,че роенето отпада.Естествено и медовите корпуси над ХР.Поне два.

 

 
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •