Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 115
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Най - накрая се разбули мистерията около този кошер. Много ми е интересно пчелар с 100 - 200 - 2000 кошера, как ще "клечи" зад кошера докато изкара 1 тон - 5 - 30 - 100?! Врътне и дреме.
    И ако се е забавил да „врътне“ меда от рапица доста има да клечи и дреме

  2. #62
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Еййййй тва е супер! Продават ли ги някъде? Или даже по-добре ако някой има чертежи да ги снима с телефона и да ми ги прати - да си направя в гаража 2-3 от тея с канелките
    Адаш, искаш ли подобно приспособление което те лишава от тръпката да отвориш,да те жилнат няколко хиени, да си изцапаш ръцете с прополис,да ти потекат сълзи от пушека на пушилката,да видиш върху питата сновенето на работничките които се интересуват само от работа,работа и пак работа.Веднага мога да те снабдя с подобно приспособление,разбира се с/у заплащане,доста солидно спрямо сегашните кошери.Избирай–тръпката или лесното?

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Той моя отговор е ясен. Пошегувах се с "поредната новина, хитринка и т.н." която се върти във форума и ФБ от месеци...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #64
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Най - накрая се разбули мистерията около този кошер. Много ми е интересно пчелар с 100 - 200 - 2000 кошера, как ще "клечи" зад кошера докато изкара 1 тон - 5 - 30 - 100?! Врътне и дреме.
    Ще ги навържат с маркучи и ще ги пуснат по чешмите на клиентите .

  5. #65
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Много колеги се оплакват, че така и не успяват да приучат пчелите си да ползват поилката направена от тях. Други пък се оплакват, че водата бързо изтича(проточни поилки от типа на капещ бидон в/у дъска). При трети пък водата жабунясва (зеленясва). И трите проблема съм решил с моята поилка:
    http://kkrumov.snimka.bg/animals/pch...57176.35208468
    Пчелите приучавам по следният прост начин: Като дойде време пчелите да имат нужда от вода (това става с появата на първото пило), правя известно количество сироп или суха захранка (според среднодневните температури), в които слагам тимол (на сиропа 0,2 гр на литър, на кандито по 0,25гр на кг). Така храната им мирише на тимол и те започват да го търсят( разбрах го, като случайно бях забравил отворена празна кутийка от тимол на открито, направо щяха да изядат пластмасата). Та реших да сложа тимол и във водата на поилките. Ефекта беше мигновен! От тогава всяка пролет лъжа пчелите и поилките ми винаги са посещавани. В последствие се оказа, че водата в тях не жабясва тъй като тимола е мощен антисептик. А водата свършва по-бавно от другите типове поилки, защото нито се оттича, нито се изпарява. По желание в различните кофи може да се добави сол, кобалт, витамини и каквото се сетите, че е полезно за пчелите. Успех!!!

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И аз имам същата поилка, 2013г я посещаваха масово, но миналата година при постоянните валежи спряха да ходят на нея и сега също не я посещават. Пробвах с мед във водата и не искат и не искат, а ходят на комшията на чешмата и пречат на хората.

  7. #67
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И аз имам същата поилка, 2013г я посещаваха масово, но миналата година при постоянните валежи спряха да ходят на нея и сега също не я посещават. Пробвах с мед във водата и не искат и не искат, а ходят на комшията на чешмата и пречат на хората.
    Направи го по описаният от мен начин и после сподели. Хубавото е, че и по средата на лятото да пробваш пак ще имаш успех.

  8. #68
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И аз имам същата поилка, 2013г я посещаваха масово, но миналата година при постоянните валежи спряха да ходят на нея и сега също не я посещават. Пробвах с мед във водата и не искат и не искат, а ходят на комшията на чешмата и пречат на хората.
    Напръскай една чиста пита с топла вода и я сложи до поилката,след час изтръскай пчелите от нея.И тряба да заработи.
    Нищо не е вечно,дори благодарността.
    "Ренар"

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Отлична идея !

  10. #70
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    8
    Да споделя и за моята поилка,като събото-неделен пчелар.100л бидон с кранче,капещо върху оребрена дъска,долния край на която опира в пластмасово корито с едър пясък.В бидона съм монтирал поплавък от тоалетно казанче и съм го свързал към външна чешма.След като бидона се напълни,поплавъка спира водата и колкото вода изкапе през крана, се допълва до заданеното ниво чрез поплавъка.Обикновено допълването става също с капене от поплавъка и водомера не го усеща.Предимството е ,че при спиране на водата,винаги има 70-80л вода запас.След напълване на бидона крана от към чешмата го намалявам до минимум,за да се избегнат неприятности с наводняване на двора при повреда в дните когато отсъствам.

 

 
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •