Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 79
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Таралежите ядат пчели, ГАРАНТИРАМ.
    Имах таралеж в пчелина това лято и постоянно намирах изпражнения само от хитинови части от пчели. Пред нито един кошер нямаше абсолютно никакъв подмор и се надявам да е чистил подмора пред прелките и да не е имал някаква техника за унищожаване на живи пчели.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Аз също убих една пепелянка това лято.При мен има една белка и един язовец които обират подмора пред кошерите.Барнат ли обаче кошерите,ще трябва да взимам по други мерки.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    От язовеца стават хубави кюфтаци , казват, ама трябва да гледаш за трихинелозата. Ех, че темичка заформихме. Змиите са ми гадни, ама не ги убивам, че били кълняли. Разчитам котките да ги гонят и таралежите. Лошо обаче че кучето ми се научи да тръшка таралежи, нищо че е на синджир. Миналата година - две бройки, по-миналата - цели седем броя ! И малки, и големи. Абе хранителни вериги всякакви, важното е да си по-нагоре
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Колеги, скоро един пчелар от района на Малко Търново сподели, как язовците са го попиляли.Трошат всичко което им замирише на мед.Та който има язовец в близост да пали барбекюто.
    Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Скараджите, Язовец драли ли сте?

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    А така,сега пак ще разводним темата,ама какво да направя като ми образувахте нерви за язовеца.Че няма да го ям,няма,обаче като знам какви добичета са не знам как ще го изгоня.На майтап предложих на баща ми,системно да опикаваме мрежата,белким се уплаши от миризмата.Ако някой има опит да сподели.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    За много години на всички!
    И бон апети на търсещите язовци

    Аз ползвам бетонни плочки, ама са ми малко кошерите.
    Друга идея е фундалин (пъпчивата хидроизолация за основи) и малко пясък/филц отгоре да не го духа вятъра. Фундалинът е стабилизиран и изкарва по-дълго от найлона. Продават го на ролки - режеш на ивици по 50см и настилаш пред кошерите.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Аз пък обичам тревичката, 2-3 пъти я кося, като си слагам булото. А тревата сега много им помага при изхвърлянето на подмора. Гледал съм как пчела извърля умряла пчела. Падат заедно и живата едвам се освобождава от умрялата, явно власинките някак си се оплитат на двете пчели. А когато има трева, живатата пчела някак си се завърта около едно стръкче и закача умрялата и бързо се освобождава и литва.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Бетони, изолации,плочки........! Аз от това бягам. Тревата си е трева. Грижите може да и повече, но си заслужава.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Става въпрос за 30см. пред кошера, трева ще си има колкото искаш.
    Искам след облитане вечерта да почистя подмора да е чисто, че не ми се гледат язовци и таралежи

 

 
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •