Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 37 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 361
  1. #261
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Е, надеждата умира последна. Каквото можеше да се направи по въпроса, е направено. Проекта по 4.1 е подаден, да видим каква ще му е съдбата.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #262
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Е, надеждата умира последна. Каквото можеше да се направи по въпроса, е направено. Проекта по 4.1 е подаден, да видим каква ще му е съдбата.
    Дай Боже да стане!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #263
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Аз мога да продавам датчиците и системата по себестойност на елементите. В момента обаче софтуера към тях, се дава безплатно. Определям му цена от 1500лв и предлагам на всеки набор от елементи и платки да си сглоби и тества системата. Купуваш ли?
    За това става дума. Не се жалиш. Тоя софтуер по скъп от лицензен уиндоус. Евала.
    Хайде стига че и без това ми е неприятно.

    П.П Вземи си качи ценовата листа в темата за алармената сиситема, че я няма. Има 5% коледно намаление ама от колко така и не можах да открия.

  4. #264
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    За това става дума. Не се жалиш. Тоя софтуер по скъп от лицензен уиндоус. Евала.
    Хайде стига че и без това ми е неприятно.

    П.П Вземи си качи ценовата листа в темата за алармената сиситема, че я няма. Има 5% коледно намаление ама от колко така и не можах да открия.
    И защо да не е по-скъп? Това е уникален софтуер, писан специално за тази система. Помисли в какви тиражи се продава Уиндоуса (на колко респективно се делят направените разходи) и в какви една специализирана охранителна система.
    Колкото до ценовата листа - никакъв проблем не е нейното качване, но там няма да видиш отговор на въпроса "Колко ще ми струва една система?" Защото всяка система сама по себе си е комплект от модули, подбрани за конкретен случай. За това ние за всеки изготвяме индивидуална оферта, след разговори и мейли, в които се уточнява какво точно му трябва на човека.
    А и в темата има линк, от който може да бъде изтеглена цялата документация. Давам го и тук, за да няма недоразумения:
    http://dox.bg/files/dw?a=ed59dae801
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #265
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Здравейте. Някой случайно да си е правил външна дигитална камера да се върти на 360° при подаване на захранване примерно.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  6. #266
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не искам да ти правя сметкат. Ти си знаеш. Всеки може да влезе в ибея и да види цените на тези компоненти. Все пак ти не предлагаш компоненти, а продукт прогонен, с гаранция и т.н. Но съм сигурен, че ако намалиш сериозно цената на датчиците ще продаваш твоя чудесен продукт мнооого по добре. Няма да намериш време да влизаш във форума. До колкото обаче усещам ти не си такъв човек. Не ти се напъва много май.
    --
    Продуктът е добър и работи - факт. Цената не я коментирам - на фона на всички други разходи покрай един пчелин, не е болка за умиране. Софтуерът и помощта към него също са добри (след като се задълбочиш да ги разучиш). Забележки имам откъм съпорта при инсталиране/пускане/проблеми. Не може да ти пратят един диск и да се оправяш, особено като има специфични неща като отваряне на разни портове и др. подобни. Трябва да се предлага и услуга за инсталация и пуск на място - след като си дал 500-600-700 лв., няма да те сбъркат още 100 лв. да дойде някой от фирмата да ти пусне и настрои системата, вместо да губиш време и нерви ровейки по хелп и говорейки по телефона. Но производителят явно е учен/теоретик/практик, но не и търговец/специалист по работа с клиенти.
    Другото, което ми направи неприятно впечатление, са тия формуляри за заявка, подписи, печати, 50% аванс!!! и др. жестоко усложняващи процеса неща. Това е стандартна система и като я получа по куриер, в малко вероятния случай да не я платя, фирмата си я получава обратно и ще я продаде на друг.

  7. #267
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Здравейте, не съм чел цялата тема, но може да е разисквано и наблюдението с програмата ip webcam за телефон с андроид. Аз направих така: Попадна ми един смартфон със счупен тъчскрийн за почти без пари, но въпреки че тъча беше помлян си работеше. Чудех се какаво да го правя и реших да си направя от него ип камера. От гсм оператора имам една сим карта, която е само за нет и ползвам нея. Прави се една кутийка около телефона от фибран за да не се мокри и за по лесен монтаж. Разбира се ток трябва да има, за да е включен тела постоянно на зарядно. Инсталирате на телефона ip webcam. След това си правите едина регистрация в сайта ru.ividion.com. Вкарвате новосъздадения акаунт в телефона в ip webcam и пускате да стриймва. Отивате в сайта на ivideon и се логвате, избирате да създадете нова ip камера и сте готови. Сайта сам намира вашия лог от телефона и се свързва с него. Хубавото е, че не е нужно стационарно ip, а връзката се осъществява по лога на акаунта. Самата програма има много опции, примерно може да зададете само снимки да праща, като детекрор за движение и да известява с смс и да праща мейл на електронна поща и още доста.
    Това е един ефтин начин за видеонаблюдение и разбира се доста далеч от професоналните системи, но върши работа. Може да се свързвате с телефона и камерата му от PC, таблет или смартфон без проблеми. забравих, телефона трябва да е с Андроид не по малък от 4.2.. Такива телефончета със счупен тъч има за по 30-40лв. в olx.bg. И разбира се качеството на предаваните снимки зависи от качеството на камерата на телефона.

  8. #268
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Какво трябва да е покритието на мобилния оператор - 3G или 4G за да е добър стрийма?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #269
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    3g, 4g или 2g e без значени. Колкото е по - малко толкова видеото ще накъсва, а на 2g ще предава кадри сигурно през 10-15 сек..., но ще си работи. Разбира се ако е 4g най -добре... Ама в селата забраверте за това....
    Пак казвам, това е неорофесионално видеонаблюдение което за мен ми стъпа без пари...
    Да кажа и че при 3g не върви гладко стрийма де...

  10. #270
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    3g, 4g или 2g e без значени. Колкото е по - малко толкова видеото ще накъсва, а на 2g ще предава кадри сигурно през 10-15 сек..., но ще си работи. Разбира се ако е 4g най -добре... Ама в селата забраверте за това....
    Пак казвам, това е неорофесионално видеонаблюдение което за мен ми стъпа без пари...
    Да кажа и че при 3g не върви гладко стрийма де... ������
    Статистика някаква имаш ли. Има ли опити за “нападения“.

 

 
Страница 27 от 37 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •