Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 34 от 37 ПърваПърва ... 243233343536 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 331 до 340 от общо 361
  1. #331
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech Виж публикацията
    Здравейте!Има някой,който е наясно със слънчевите панели да ми даде съвет?.Става въпрос за следното:имам кантар със сим карта,с който дистанционно отчитам притока на нектар.Кантара е с акумулатор 12V,6Ah,но много бързо се изтощава(лятото за 2-3 седмици,зимата за 1седмица),та искам да му сложа един панел да го зарежда,но не съм в час с тази материя.Моля за съвет от човек,който разбира.
    Най-правилно е да се зарежда акумолатора с ток 10% от капацитета. В случая това са 0,5-06А. От тук правим и сметката панел 12v който дава 0,5А е с мощност 6w. Имайки предвид смешната сума която струва въпросния акумолатор и че ако се зарежда с малко по-голям ток не е чак толкова вредно бих сложил 10-15 w панел за да може за 5-6 часа слънцегреене да стига за пълен заряд.

  2. #332
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Като се разрових в цените на малките соларни панели ме заболя главата. 15 вата пикова мощност за ок. 50 лв... ами аз моите 200 вата пикова (монокристални) ги купувах по около 250 лв.
    Иначе, философията не е голяма: панели, соларни кабели, контролер - в случая панелченце, най- тънките кабелченца, най-слабото контролерче (PVM, няма нужда от MPPT) и дори в най-облачните дни акумулаторчето ще се дозарежда за минути.

  3. #333
    Наблюдател
    Регистриран
    31.10.2017
    Мнения
    5
    Здр! Каква е системата с кантара , може ли малко информация и цена ?

  4. #334
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    В неделя монтирах видеонаблюдението, в 20.30ч. го настроих в къщи на комютъра и седнах да вечерям. В 21.00 реших да видя на тъмно как предават и гледам няма възка. Помислих си че нещо съм объркал понеже инсталирам за 1ви път, но на другия ден като отидох на къщата гледам че е разбита а камерите с прерязани жици. Като прегледахме записа в полицията видяхме кой е и каво е правил. Не е очаквал да има камери и си е направил цяла фотосесия и после като видя камерите изряза кабелите. Та не знам карък ли съм или късметлия, 18 мин. след слагането на камерите ми разбиха къщата.

  5. #335
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    В неделя монтирах видеонаблюдението, в 20.30ч. го настроих в къщи на комютъра и седнах да вечерям. В 21.00 реших да видя на тъмно как предават и гледам няма възка. Помислих си че нещо съм объркал понеже инсталирам за 1ви път, но на другия ден като отидох на къщата гледам че е разбита а камерите с прерязани жици. Като прегледахме записа в полицията видяхме кой е и каво е правил. Не е очаквал да има камери и се е направил цяла фотосесия и после като видя изряза кабелите. Та не знам карък ли съм или касметлия 18 мин. след слагането на камерите ми разбиха къщата.
    Съжалявам за случилото се, но пак ще кажа: Видеонаблюдението не може да замести една истинска охранителна система! Дано това да го разберат най-после всички.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #336
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    В неделя монтирах видеонаблюдението, в 20.30ч. го настроих в къщи на комютъра и седнах да вечерям. В 21.00 реших да видя на тъмно как предават и гледам няма възка. Помислих си че нещо съм объркал понеже инсталирам за 1ви път, но на другия ден като отидох на къщата гледам че е разбита а камерите с прерязани жици. Като прегледахме записа в полицията видяхме кой е и каво е правил. Не е очаквал да има камери и се е направил цяла фотосесия и после като видя изряза кабелите. Та не знам карък ли съм или касметлия 18 мин. след слагането на камерите ми разбиха къщата.
    Колега, дай ни надежда. Кажи, че знаеш къде да го намериш.... ”когато му дойде времето”!!! Ако камерите са свършили работата, значи си късметлия.

  7. #337
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Съжалявам за случилото се, но пак ще кажа: Видеонаблюдението не може да замести една истинска охранителна система! Дано това да го разберат най-после всички.
    Знам че е така, но за всичко трябва пари а за съжаление трудно се изкарват с честен труд.

  8. #338
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Колега, дай ни надежда. Кажи, че знаеш къде да го намериш.... ”когато му дойде времето”!!! Ако камерите са свършили работата, значи си късметлия.
    Знае се кой е и къде живе, но прокурора не разрешава на полицията за го задържи. БЪЛГАРИЯ!!!! На камерите се вижда ясно. Щетите били под 500лв.

  9. #339
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    В неделя монтирах видеонаблюдението, в 20.30ч. го настроих в къщи на комютъра и седнах да вечерям. В 21.00 реших да видя на тъмно как предават и гледам няма възка. Помислих си че нещо съм объркал понеже инсталирам за 1ви път, но на другия ден като отидох на къщата гледам че е разбита а камерите с прерязани жици. Като прегледахме записа в полицията видяхме кой е и каво е правил. Не е очаквал да има камери и си е направил цяла фотосесия и после като видя камерите изряза кабелите. Та не знам карък ли съм или късметлия, 18 мин. след слагането на камерите ми разбиха къщата.
    Щети? (имам предвид по сградата)Разтривки на виновника?

  10. #340
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Знам че е така, но за всичко трябва пари а за съжаление трудно се изкарват с честен труд.
    Да. За съжаление тука е така!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 34 от 37 ПърваПърва ... 243233343536 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •