Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 37 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 361
  1. #311
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    @Nik_m При такова малко разстояние между камерите и кошерите според мен няма да е толкова зле положението. Както писах вече, не ти пречи да вземеш 1 евтина камера и да пробваш, преди да набиваш толкова пари в камери. За съжаление моята се ползва на един обект (закрит) и няма как да я сваля за 2-3 дни да ти я пратя, за да видиш, как ще работи нощем на открито.
    Отделно, като имаш ток, няма ли да е доста по-изгодно да сложиш няколко LED прожектора и да решиш генерално въпроса?

    @tsc1 Вж. снимката по-долу. Пак казвам, че това са стари бюджетни камери с прекалено дълги видео кабели. Довечера ще кача снимка как се вижда на тъмно.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Untitled2.png
Прегледи:      252
Размер:	780.8 KB
ID:	9199

  2. #312
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Нещо в перспективата на тази снимка и посочените разстояния ме смущава!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #313
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Като имаш ток проблема с нощното снимане може да бъде решен относително лесно и евтино. Както колегата подсказа можеш да сложиш ЛЕД прожектори. Тези които ще светят към кошерите не трябва да светят постоянно. Светлината дразни пчелите и ги събира край нея издразнени. Там може да се изберат варианти за дистанционно пускане или пускане при алармен сигнал и т.н. За да се избегнат тези упражнения могат да се ползват и ИЧ прожектори които всъщност са допълнителна мощна подсветка.

  4. #314
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Нещо в перспективата на тази снимка и посочените разстояния ме смущава!
    Прав си, доста съм се заблудил с разстоянията. Сега измерих с линията в Google Earth Pro - значи разстоянието от снимащата камера до първия сандък от 2-рия ред кошери, което съм писал, че е ок. 15 метра, е цели 26,5 метра. Разстоянието от камера 2 до първия същия този сандък, което съм писал грубо ок. 6 метра, се оказва 8,5 метра.

  5. #315
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Взех, че прочетох първите страници от тази тема. Там въпроса не е ли доста разчепкан вече от инж. Матеев?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #316
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Можеш ли довечера да направиш няколко снимки от същата камера и да ги качиш?
    Туй то.....

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Untitled.png
Прегледи:      225
Размер:	439.1 KB
ID:	9202

  7. #317
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Да, същото съм виждал и аз.

  8. #318
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Nik_m, би ли пояснил целта на видео наблюдението? По-рано днес колега беше питал същото. Охрана, осведомяване за положениео ...? Доста експерименти, време, консултации и средства имам зад гърба си с оглед на "охраната" на овощната ми градина с все пчелин в нея (40 дка.) + бараки със соларна с-ма, техника и т.н. и мисля, че бих бил полезен. В радиус от 1,5 км няма жив човек, а най- близките живи същества са "индианци" или покнижовному роми.
    Понастоящем камерите са ми предимно за осведомяване (на мен и СОТ-а, който би трябвало да ги следи в реално време), а за охрана разчитам основно на PIR датчици за външен и вътрешен монтаж, периметрална защита (ИЧ и УЗ според разстоянията, защото ИЧ при мъгла и по-големи разстояния се дъни), датчиците на ТСК1 в капаците на кошерите, някои други дреболии и късмет :-)

  9. #319
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Сега отварят пак програмите и от пролетта ще започнат отново кражби. При мен живеят хора и риска не е толкова голям, но пак си ме е страх, никой не е застрахован. Искам да ги сложа за мое спокойствие, за няколко минути съм на пчелина и мога да реагирам ако трябва.

  10. #320
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Сега отварят пак програмите и от пролетта ще започнат отново кражби. При мен живеят хора и риска не е толкова голям, но пак си ме е страх, никой не е застрахован. Искам да ги сложа за мое спокойствие, за няколко минути съм на пчелина и мога да реагирам ако трябва.
    Камерите сами по себе си не са надеждна охранителна система. Ако смяташ да разчиташ на моушън детекшъна за да пазиш, няма да стане. Така както описваш нещата имаш нужда от охранителна система с датчици. Варианти много.

 

 
Страница 32 от 37 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •