Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 37 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 361
  1. #301
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Колеги с такива фотокапани имаха сериозни затруднения с първоначалните настройки. Обаче като се преборят веднъж, после са доволни.

  2. #302
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Съдейки по видеоклиповете, които съм изгледал, китайците са много напреднали в софтуерно отношение. Настройките на актуалните им среден и висок клас модели са почти автоматични-сами свалят настройките при вкарване на СИМ карта и трябва само да въведеш номер или имейл на който да се изпращат снимки. Смятам, че всеки, който може да си настрои ръчно "мобифона" за връзка с мобилен интернет ще се справи и с фотокапана. Не е изпробвано лично, но предстои
    Предпочитам да пия от извора.

  3. #303
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ще вкарам безжичен интернет, имам електричество и съм приготвил около 500лв. Но като се разчетох видях че тези евтините не струват (нощно време се вижда само силует) а 500лева не стигат дори и за средно качество.

  4. #304
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Преди около 4 години като си правех видеонаблюдението заложих на стандартни bullet камери с IR подсветка и DVR. DVR-ът е свързан с кабел към Интернет модема и камерите могат да се гледат в реално време през уеб браузър и мобилен телефон. Недостатъците към ден днешен (и доста напредналата вече техника) са консумацията на ток от DVR-а (ако си на акумулатори това определено има значение) и дългите комбинирани кабели (ТВ + захранване) до всяка камера. Колкото до нощното виждане - при ясно време е ОК - вижда се добре на ок. 20 метра пред всяка камера, при дъжд се виждат основно хвърчащите капки пред обектива и на заден план другото, при мъгла не се вижда почти нищо, при сняг в зависимост от посоката на вятъра винаги има някоя камера със заснежен обектив и бял екран.
    Ако сега правя ново наблюдение със сигурност ще заложа на IP камери, отново с подстветка за нощно виждане. Наскоро си купих такава камера за едно помещение от Aliexpress за около 20 долара и върши чудесна работа - има подсветка, наблюдава се през РС и телефон, работи и с мрежови кабел и през Wi-Fi, има слот за SD карта за запис, има сензор за движение... Та с няколко такива камери при наличието на Интернет изграждането на едно видео наблюдението няма да е нито сложно, нито скъпо начинание. Инвестицията се състои от самите камери + захранващ кабел до всяка камера + адаптер 220VAC-->12VDC със съответния ампераж според броя на камерите.

  5. #305
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ще вкарам безжичен интернет, имам електричество и съм приготвил около 500лв. Но като се разчетох видях че тези евтините не струват (нощно време се вижда само силует) а 500лева не стигат дори и за средно качество.
    Какъв е размерът на площта за наблюдение, колко камери искаш да сложиш и какво ще е разстоянието от Wi-Fi модема до най-отдалечената камера?

  6. #306
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от peter11_82 Виж публикацията
    Какъв е размерът на площта за наблюдение, колко камери искаш да сложиш и какво ще е разстоянието от Wi-Fi модема до най-отдалечената камера?
    1 декар е целия обект, ще ми трябват най малко 4 камери. 10 - 15метра ще е най отдалечената камера.
    1 пред къщата, 1 пред работилницата и 2 на пчелина( 30/20мерта).

  7. #307
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    И мислиш, че няма да можеш да влезеш в 500 лв.?
    Нищо не ти пречи да вземеш една камера от Aliexpress и да видиш дали те устройва като качество на образа. Ако е ОК, поръчваш и останалите от там. Ако не, минаваш на по-висок клас, предлагани тук, но почти всички камери така или иначе се правят в Китай.
    Аз взех това:

    https://www.aliexpress.com/item/BESD...ceBeautifyAB=4

    В графа Feedback има доста качени снимки (дневни и нощни) от хората, купили тази камера.
    Цена: ок. 35 лв, доставка според зависи: между 14 и 45 дни
    Ако до по-отдалечените камери Wi-Fi сигналът е прекалено слаб, ще се наложи да сложиш и Wi-Fi repeater някъде по-близо до тях, но и той не е скъп като цена: от порядъка на 20-30 лв.
    Та личното ми неангажиращо мнение е, че за доста под 500 лв. можеш да спретнеш чудесно видео наблюдение с 4 камери - 140 лв. камери + 30 лв. АC-DC захранващ блок 5 ампера + 30 лв. Wi-Fi repeater + захранващ кабел и кабелно гофре за външен монтаж грубо по 1,5 лв. на метър и това е...

  8. #308
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    А ето как се вижда при хубаво време, като днес, с моите вече доста морално остарели камери с по 30 метра видео кабел, допринасящ за смущения в сигнала:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Untitled.png
Прегледи:      179
Размер:	819.5 KB
ID:	9196Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Untitled2.png
Прегледи:      180
Размер:	1.06 MB
ID:	9197

  9. #309
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    @peter11_82,
    Колко е приблизително разстоянието между камерата и кошерите? Можеш ли довечера да направиш няколко снимки от същата камера и да ги качиш?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #310
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    peter11_82 виждал съм от доста по съпи камери нощните снимки са ужас. През деня е ОК но проблема е с нощното виждане. Говорил с техник от СОД и ми каза че за 200лв. на камера взимаш нещо добро.

 

 
Страница 31 от 37 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •