Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 37 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 361
  1. #291
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Да продължа малко темата която зачекнах:
    За да получавате снимки от детектора за деижение, трябва да инсталирате допълнителен плъгин в програмата, като настроите smtp сървъра в email uploder. Ако имате акаунт в abv.bg настройките са следните:
    Smtp server: smtp.abv.bg
    Port: 465
    Login: вашия акаунт в абв
    Password: парола
    From: само се попълва, ако искате си го сменете с име на камерата
    Smtp encryption: ssl
    Натискате save configuration
    След това натиснете test connection и трябва да получите мейл с надпис тест, ако го пулучите значи есичко е ок.
    Плъгина работи перфектно, и при движение пред камерата получавате веднага снимки на мейла. Тук вече можете да надтроите снимките да са на най-добрата разделителна способност на тела, ако искате.
    Как биха изглеждали настройките за @gmail? Повечето хора ползват акаунти там за смартфоните и месинджера няма да иска допълнителна настройка.

  2. #292
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Лично аз за Gmail не можах да го подкарам. Незнам защо, но ми връща съобщение за грешно име или парола, което не е вярно...
    Но за АБВ си тръгна веднага без грижи.
    Иначе настройките за Gmail би трябвало да изглеждат така:
    Smtp server: smtp.gmail.com
    Port: 465
    Login: вашия акаунт в gmail
    Password: парола
    From: само се попълва, ако искате си го сменете с име на камерата
    Smtp encryption: ssl

  3. #293
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Такаа, преборих и Gmail...
    В Gmail в акаунта Ви, намирате менюто: разрешаване на По-малко сигурни приложения, в менюто достъп. /Less secure apps/
    или ето какво казват от Gmail по въпроса:
    Gmail imposes high security standards. It may block sign in attempts from some desktop email clients or mobile apps. To use Gmail in 1and1Mail, please log in your Gmail via your web browser and go to "Less secure apps" page to turn on "Access for less secure apps".
    Слагате разрешение и няма проблеми вече и за Gmail.

  4. #294
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Колега tsc1, я най-добре предложи някоя IR матрица и захранване към нея, нещо което би свършило работа...
    Най-добрата матрица е тази, която е правена за такава цел. Проблема не е само в матрицата, а и в стъклото (пластмасата) която я защитава. То трябва добре да пропуска инфраред лъчите и да не пропуска видимата светлина, която все пак излъчват светодиодите. А на тези условия отговарят матриците и защитните стъкла от стари, повредени камери. Такива в България сигурно са хиляди - по сервизи и СОТ фирми. Трябва само да се потърсят.
    Със захранването нещата са по-сложни. Смартфона иска захранване 5V, които да му се подават постоянно през USB конектора, за да е заредена неговата батерия. А матриците са на захранване 12V и гълтат доста точец. И тъй като матриците са много различни на различните камери, само измерване на съответния образец може да каже колко. За това се оформя за пчелин без мрежово захранване следната концепция:
    - акумулатор 12V/7Ah (ползват се масово за СОТ системите)
    - соларен панел 40-60Wp и контролер към него
    - DC/DC преобразовател 12/5V (продават се масово по китайските сайтове с безплатна доставка)
    - фото реле или таймер, който да пуска вечер IR прожектора.
    //добавено
    https://www.aliexpress.com/item/1pcs...4-a5364ed1d4f1
    Ето нещо супер евтино и универсално за зареждане на акумулатора на телефона от големия акумулатор!
    Този пост е редактиран от tsc1; 30.01.2017 в 10:23.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #295
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    А ето колегата seto4e какво ми прати за SMS известяване при получаване на поща на gmail.
    http://bobarat.com/sms-notifications-from-gmail/

  6. #296
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    А ето колегата seto4e какво ми прати за SMS известяване при получаване на поща на gmail.
    http://bobarat.com/sms-notifications-from-gmail/
    Това пробвано ли е? И ако номера ни не е в Ментел какво правим?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #297
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Не съм го пробвал и незнам..., просто ми се видя интресно, а и е в отговор на искането на колегата rumenggr за безплатно СМС известяване.
    Ето и един сравнително ефтин IR прожектор, но доколко метра ще осветява само един китаец знае...
    http://www.ebay.co.uk/itm/12V-96-LED...kAAOSwSv1XkOUN

  8. #298
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Не е необходимо да се пренасочват всички мейли от gmail към смс. Всеки мобилен оператор има услуга "mail2sms", трябва само да се активира. Активира се мейл под формата на "088*****@sms.mtel.net" към съответния мобилен оператор и вашия номер.
    Когато получите мейл на този адрес веднага ви препращат смс. На мтел работи учудващо добре и надеждно.
    Необходимо е само да въведете в ip webcam да праща мейл и до мейла на мобилния оператор и получавате смс в момента на детекция на движение на камерата.

  9. #299
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Решил съм и аз да сложа видео наблюдение на пчелина. Може ли да ми препоръчате нещо, понеже виждам че колеги са сложили преди време и вече имат някакви впечатления. Искам модел който вижда и нощем.

  10. #300
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Решил съм и аз да сложа видео наблюдение на пчелина. Може ли да ми препоръчате нещо, понеже виждам че колеги са сложили преди време и вече имат някакви впечатления. Искам модел който вижда и нощем.
    Здрасти Ник,
    Понеже и аз съм на тази вълна от няколко години, след доста четене, преди седмица "скочих" и си поръчах китайски фотокапан. Още не са ми го изпратили.
    Според мен трябва да си отговориш на няколко въпроса преди избора на апаратура за видеонаблюдение. И да знаеш: Идеален вариант няма или аз не намерих. Евтино и хубаво също не намерих, но не съм минавал през Kauf***d!
    - Какво очакваш от камерата/ите
    -Колко си готов да платиш за очакванията си
    -Скрити или видими камери/а искаш
    -Захранване и достъп до интернет
    Убедих се, че решенията могат да са различни в зависимост от спецификите на всеки пчелин-разположение, наличие или не на ток, интернет, честота на посещение на пчеларя( за доставка на ток, ако няма) и т.н.
    Въобще не претендирам за пълнота и компетентност в горните редове. Само споделям моето виждане.
    Защо аз избрах фотокапан?!
    -нямам нужда от сериозно и енергоемко видеонаблюдение. По-скоро за собствен кеф си го купувам.
    -фотокапанът ще ползвам на пчелин в гората с един вход/изход за МПС и без ток и постройка/и
    -пчелинът е на 100км и 90мин. път с кола от мен и има уж 3G покритие
    -посещавам го 1-2пъти/мес. лятото и 2-3 пъти за цялата зима
    -искам да знам какви животни/птици и евентуално хора минават през пчелина/ евентуално поражения от бурни ветрове- до сега не е имало, но съм се притеснявал
    -искам скрита и много мобилна камера, за да мога лесно и бързо да и променям мястото и/или гледната точка, ако реша.
    -искам и някакво нощно виждане(15-20метра ме устройва)
    Технологиите са напреднали и камерата изпраща снимки на имейл, може да ги качва и в специално андроид/IOS приложение на телефона. Нарочно не коментирам разделителна способност. Известяването е до 1мин след изпращането на снимката. Чрез СМС през андроид/IOS приложението могат да се променят основните настройки на камерата. Това е по книга
    Има и камери-фотокапани, които изпращат освен снимки и видеоклипове със звук.
    Въобще варианти бол!
    Този пост е редактиран от kroum; 26.01.2018 в 06:47. Причина: правопис/добавка
    Предпочитам да пия от извора.

 

 
Страница 30 от 37 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •