Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 37 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 361
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799

    Видео наблюдение на пчелина

    От известно време се интересувам от възможностите за видео наблюдение на пчелина и по конкретно от вариант който е:
    най-евтиния
    най-ефективния
    най-лесния за изпълнение
    с най-ниска консумация на енергия
    За сега съм достигнал до заключението, че е редно да се ползват IP камери с възможност за безжична връзка към рутер който да поддържа 3G и да взима нет от мобилен оператор посредством "флашка" Не ми е ясно обаче как ще стане така, че да си гледам когато си поискам. До колкото съм в час (аз не съм много) когато нямаш статичен IP адрес за да гледаш когато си пожелаеш, камерата качва в сървър към който се вързваш ако искаш да гледаш, и гледаш. Възникват няколко въпроса обаче:
    1. Постоянно качване на видео в сървър ще трупа трафик и съответно сметка или ще падне скоростта, защото операторите дават по висока скорост до определен трафик и после става доста ниска. Дали няма вариант трафика да тръгва с моето влизане в сървъра и да се протича само докато искам да гледам?
    2. Има ли такива сървъри които да не искат такса за услугата?
    Иначе съм харесал ето тази камера
    http://dx.com/p/zoneway-720p-outdoor...-sliver-252114
    Има и камери, които могат да работят и без рутер, като сим картата се поставя в камерата, но в сила остават същите въпроси. Цената естествено се вдига сериозно.Ето една такава:
    http://www.dhgate.com/product/long-r...2-1|1711593380

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Защо не пробваш при Тодор Петров /телевизионния сервиз/ Търси обаче контакт с него , мисля че ще може да ти предложи варианти различни
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Всичките ти въпроси имат решения, но не е тук мястото да ги коментираме....
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Павлов, скоро ще се видим така или иначе и тогава ще ги изкоментираме.
    Тодор Петров е много начетен човек и винаги е успявал да ми помогне. Ще пробвам. Благодаря за съвета.
    Когато си в населено място има ток и нет със статичен IP работата е проста. Направил съм го и е много добре, но ще правя друг пчелин в който тези екстри ще отсъстват и ...

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Ако искаш, мога да ти дам и телефоните на Кольо и да обсъдите нещата в детайли и с него. Офиса му е на 50м от мястото, където се видяхме. Може би той ще направи и презентацията.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Пусни ми го на лични, че май има и някакво разместване в датите за презентацията.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Тази презентация на системата за охрана на пчелини ли е? Къде и кога ще се проведе?
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ще се проведе в Стара Загора през януари в читалището където се събираме и като уточним датата ще пиша.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Благодаря! Ще ми е приятно да я посетя и да се видим.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    16.08.2013
    Мнения
    54
    пишете кога и къде е презентацията и аз и мои колеги от Нова Загора се интересуваме и с радост ще я посетим

 

 
Страница 1 от 37 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •