Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 37 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 361
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    TSC1, този поста не го разбрах. Така или иначе трябва намеса. И при сигналната система и при видеото. Дай сега да не се правим на луди. Аз нямам вяра и на СОТ-аджйте. Искам да ги видя реално до оградката на 10 минутка както сме се договорили. Колкото и да ти се струва излишно едно видео в случая това няма никакво значение защото ще си го слагам на моя пчелин и важния съм аз.
    Ако имаш в предвид моя пост, той беше една полушега, полуистина. А съвсем правилно си определил видеонаблюдението като "втора защитна линия" - може с нея, може и без нея.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Да определено това е екстра. Няма как да се ползва достатъчно надеждно като основна известителна система.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    И един БРДМ, подходящо оборудван, с още двама приятели вътре на разположение...
    https://www.google.bg/search?q=%D0%B...%3B1600%3B1100
    Мисля, че шегата ти е неуместна. Искаш да кажеш, че от смартфона не мога да наблюдавам, какво става на обекта , когато има сработване на системата.
    Що се отнася до транспортната машина, то аз си имам високо проходима(не чак такава) но мога по всяко време да вляза в гората при пчелите си.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Мисля, че шегата ти е неуместна. Искаш да каэеш, че от смартфона не мога да наблюдавам, какво става на обекта , когато има сработване на системата.
    Що се отнася до транспортната машина, то аз си имам високо проходима(не чак такава) но мога по всяко време да влязя вгората при пчелите си.
    Нищо няма да видиш на смартофончето си, особено нощем и при слабо осветление. Даже трудно ще различиш приведен човек от диво прасе! Ползвам Apple 4S от 3 години и добре знам какво може и какво не екранчето му.
    Ако не се счита за много нахално, аз бих помолил Матеев да качи няколко снимки, направени с неговите камери (дневни и нощни), а после всеки да си ги качи на смартфона и да ги разгледа.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Въпроса е не да различиш прасе от човек или да видиш кой е аджаба този.
    Въпроса е да видиш дали полвината от реда сандъци вече липсват, а друг сандък е в движение.

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Следя темите за охраната на пчелините и реших да споделя и своето виждане по въпроса. За пчелин на разстояние около 10 километра, камерата е допълнителна екстра. Според системата предлагана от tsc 1, се изпраща уведомяване до собственика, че има конкретна интервенция върху имуществото: отворен капак, опит или преместване на кошера, проникване в помещението. За мен това е достатъчно ясно, че трябва да реагирам физически/вадя пушката, събирам групата и по конете/. Гледането на камерата само може да ме забави, целта е да го хвана на място. За мен сигнала, че и един кошер не си е на мястото, е достатъчен за се се направи проверка на място. Друг е въпроса, когато пчелина е на по голямо разстояние. Камерата ще върши работа докато идеш на пчелина, а някой друг да води наблюдение и да ти подава информация за действията на нарушителя, за броя им, дали са с МПС/марка, модел, номер/, посока на оттегляне, ако не го хванеш на място. А и вече всичко е въпрос на личен избор/някои иска да си има постоянно видео наблюдение/ и на финансов ресурс.

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Това с видеонаблюдението и на мен ми се вижда не толкова надеждно. Аз лично бих си сложил камера с някакъв общ план на пчелина, за да видя дали няма поражения от силни ветрове и бури. За охрана бих предпочел предложената система на tsc1. Тя задейства ли се значи някой наистина пипа кошерите и си търси белята. Вярно доста пари е, но не се дават всяка година я. Предвид какво пази си заслужава. Въпроса е да ги има човек, но всичко с времето си.



    Явно с Валтер Желязков сме на едно мнение.

  8. #48
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Видеонаблюдението има за цел да информира, а не да отнеме работата на органите на реда.Сигнално охранителните системи само на база на gsm са ограничени и не могат да се сравняват по възможностти с тези на видеонаблюдението.То предлага възможностти за централизирана система на охрана.Масовите мобилни аларми са децентрализирани.Това означава, че някой може да прибере алармата,датчиците заедно с кошерите без да разберете.При дефект, проблеми с мрежата, заглушаване на честотите, имуществето е незащитено.Но за сметка на това са лесни за инсталация и работа.

    Видеонаблюдението(ВН) е по-сложно за инсталация и работа.Алармиране при следните проблеми:дефекти, проблеми с мрежата, заглушаване, възможностти за лицево разпознаване,автофокус и снимка на човешкото лице чрез оптично или цифрово увеличение на далечни разтояния, възможност за отдалечен мониторинг и т.н. Голям недостатък, не може да излъжеш жената, че отиваш на пчелина ако реши да провери :-) .Не препоръчвам видеонаблюдение ако нямате възможност, лично или чрез други хора да реагирате при възникване на проблем в системата.Нещата, които може да се объркат са повече отколкото при обикновените системи, по-скъпо за подръжка.

    Моят личен избор е ВН и това отговоря на нуждите и целите ми.Каквато и система да изберете, не забравяйте да се информирате за недостатъците и при какви условия има гарантирано сработване на алармата и при какви няма да получите сигнал.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Никой не отрича техниката на тсц, но...
    Явно няма смисъл да обсъждам тук този въпрос. Въпреки това се надявам скоро да реализирам намеренията си и съм убеден, че ще ми вършат работа.

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Първо трябва да разберем дали струва 1000 лева.
    Видео наблюдението е втора защитна линия. Не може да бъде основна охрана. Твоята система или друга подобна си остава необходима.
    Фалшиви повиквания има винаги мисля, че по този въпрос спор няма. Всяка аларма може да се неутрализира и по този въпрос спор няма. Така, че да можеш да погледнеш си е голяма екстра, но въпреки това определено 1000 лева няма да дам.
    Сарас дай да видим как ще стане по същество номера да мога да гледам когато си поискам без да навъртам огромен трафик , защото мобилните нетове са ограничени по скорост след определен трафик? После ще помислим за захранване. Записващо устройство принципно не е необходимо. Има възможност да се пуска захранване на камерите когато си поиска човек през GSM дайлера който така или иначе ще го има, само камерата евентуално трябва да е настроена така, че при подаване на захранване всичко да се случва без допълнителна намеса.
    Първо да уточня, че работя в чужбина в охранителния сектор и немога да поема никакви ангажименти.Предстои ми завръщане след няколко месеца и ако си от Стара Загора, значи си ми наблизо.След като се търси икономичен подход към ситуацията, препоръчвам ти една камера инсталирана достатъчно високо, за да покрие твоите изисквания.Това, при положение, че не очакваш да покриеш целия периметър от 360 градуса, а само да наблюдаваш кошерите, когато пожелаеш.За избора на камера трябва сам да прецениш въз основа на тези, които ти предложат и цената, която е удобна за теб.Не следя българския пазар, но мога да ти кажа въз основа на това, което ти предложат, кой е по-удачния вариянт.
    Относно трафика, скоро видях, че за около 20 лв на месец предлагат 12 гб., което би трябвало да е достатъчно за теб.Разполагам с малко свободно време, затова трябва да намериш на място кой да ти проектира системата.Решения на поставените въпроси има, потърси професионалист.

 

 
Страница 5 от 37 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •