Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 37 ПърваПърва ... 253334353637 ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 361
  1. #341
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Съжалявам за случилото се, но пак ще кажа: Видеонаблюдението не може да замести една истинска охранителна система! Дано това да го разберат най-после всички.
    Така е, не може, но е допълнение от което поне имат визията на злосторника и би могъл да се намери, пък от там на сетне .... А самостоятелно охранителната система не е надеждна, защото не е лишена от фалшиви сработвания и на ентия път ще си кажеш, пак фалшив сигнал за тревога, а то точно тогава може да се получи това, което и при Ник, за което му съчувствам.

  2. #342
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ако знаете държавата колко е ударила дъното, просто не е истина. Аз знаех че е зле, но то е било абсолютна трагедия. Нито аларми нито камери нищо, емигриране това е. Поне от тук на татъка зная как да действам, сам трябва да се оправям.

  3. #343
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Виж Ник, ще ти кажа моето виждане, изграедно от 15 годишния ми опит в проектирането и производството на такива системи.
    1. Охранителните системи (независимо че това наименование е придобило гражданственост) не охраняват, защото нямат активно физическо въздействие върху крадеца или вандала. Тяхните задачи са други:
    - да усетят човека, тръгнал да краде преди той да ги е усетил и опитал да обезвреди;
    - да известят по всякакъв възможен начин собственика на имота за предстоящото посегателство;
    - да покажат на крадеца, че той вече е разкрит и може да очаква всичко;
    - да предизвикат в него страх, да спрат, осуетят или забавят плана му и да дадат на собственика време за реакция.
    2. Всички тези действия на системата трябва да са предвидени от създателя и и заложени в нейната програма. Те трябва да се извършват автоматично, без намесата на собственика на имота.
    3. Няма непреодолима охранителна система. Колкото обекта на кражба е по-ценен и скъп, толкова повече средства се отделят за неговата охрана. Системите се дублират, резервира се захранването и средствата за комуникация. Това прави преодоляването им също скъпа и високоинтелектуална дейност, която не е по възможностите на всеки крадец.
    4. Няма охранителна система, която да е абсолютно надеждна и никога да не дава лъжливи сработвания. Възможностите за такива са толкова много и разнообразни, че опита за отстраняване предварително на всички тях би направило системата супер скъпа и сложна. А прекалената сложност винаги води до намаляване на надежността. Получава се омагьосан кръг.
    За това в системите за охрана се прилага един основен принцип - този за разумната достатъчност.
    Къде да се сложи границата на тази разумна достатъчност всеки собственик решава сам!!!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #344
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2015
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Свищовски район
    Ник, пусни го в нета. Публичното назидание не е за подценяване

  5. #345
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Борислав Виж публикацията
    Ник, пусни го в нета. Публичното назидание не е за подценяване
    Апаша в тази наша бананова република не го е.е за публичността, него за съжаление "държавата" го пази, а честния човек гази!

  6. #346
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Няма смисъл, той е тотално деградирал и не го интересува нищо. Денем стои заключен в къщата си където няма ток и вода, нощем разбива къщи без да взима нищо. И всички дела се прекратяват по маловажност. Жалкото е безпомощността на държавата и безхаберието на институциите. При мен е направил голями мизерии, изчупил е много неща и е взел само захар. За 1 пакет захар е нанесъл щети за 300лв. 2 дена работа и 1седмица обикаляне по институции напълно безсмислено.

  7. #347
    Наблюдател
    Регистриран
    29.06.2018
    Мнения
    1
    Здравейте,

    Аз наскоро си взех Соларно Видеонаблюдение - безжично с WiFi - 4G. Изключително съм доволен, наблюдавам го от телефона по всяко време, дори ми обясниха, че ако някой счупи камерата записът се качва на FTP сървър.
    За сега работи на полето системата само със соларни панели. Купих си я от XPI с обхват на наблюдение 50 метра, камерата може и да се върти на 180 градуса директно през телефона това е въпросната камера: https://xpi.bg/solarni-sistemi/solar...deonablyudenie

  8. #348
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от JoroPavlov Виж публикацията
    Здравейте,

    Аз наскоро си взех Соларно Видеонаблюдение - безжично с WiFi - 4G. Изключително съм доволен, наблюдавам го от телефона по всяко време, дори ми обясниха, че ако някой счупи камерата записът се качва на FTP сървър.
    За сега работи на полето системата само със соларни панели. Купих си я от XPI с обхват на наблюдение 50 метра, камерата може и да се върти на 180 градуса директно през телефона това е въпросната камера: https://xpi.bg/solarni-sistemi/solar...deonablyudenie
    1380лв за да охранявате 1/4 от пчелина си??? Това не е ли твърде скъпо удоволствие, ако разчитате само на нея? Все пак ъгъла на виждане е само 90гр, в който тя регистрира движение. А останалите 270гр кой ги охранява?
    Бай ти Ганьо би казал: "Имал бол пари - платил"!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #349
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    1380лв за да охранявате 1/4 от пчелина си??? Това не е ли твърде скъпо удоволствие, ако разчитате само на нея? Все пак ъгъла на виждане е само 90гр, в който тя регистрира движение. А останалите 270гр кой ги охранява?
    Бай ти Ганьо би казал: "Имал бол пари - платил"!
    Еми дай ни алтернатива, за да не се набутваме. Не можеш, нали? Тогава не ни прави сметка на джоба.
    Аз съм инвестирал 3000 лв. в охранителна система включае и алтернативното ел захранване. И мен сигурно ще изкараш "луд". Може и такъв да съм, но съм си направил моята сметка, съпоставяйки я с дереджето на джоба ми. Така че престани да ни даваш наклон на оная работа.

  10. #350
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Еми дай ни алтернатива, за да не се набутваме. Не можеш, нали? Тогава не ни прави сметка на джоба.
    Аз съм инвестирал 3000 лв. в охранителна система включае и алтернативното ел захранване. И мен сигурно ще изкараш "луд". Може и такъв да съм, но съм си направил моята сметка, съпоставяйки я с дереджето на джоба ми. Така че престани да ни даваш наклон на оная работа.
    Набутвай се колкото искаш! На глупостта алтернатива няма!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 35 от 37 ПърваПърва ... 253334353637 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •