Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 37 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 361
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Цифровите камери имат страхотна картина денем, но нищо не "виждат" през нощта. Това ги прави напълно безполезни за видеонаблюдение на пчелини.
    За да разбереш, че си останал с погрешно впечатление, трябва да си отговориш на въпроса от какво зависи нощното виждане.Цифрови камери има с 80 и повече метра.
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    На тебе ти трябва преди всичко камера, която "вижда" добре нощем, а качеството на изображението е на втори план. Мисля че и друг път в този форум съм давал линкове към най-добрата камера за видеонаблюдение на пчелини. Камерата е аналогова, но със 700 TV линии разрешаваща способност, което е последен писък на модата. Това се постига от един чип, който се произвежда от Sony и се нарича EFFIO, a свръхчувствителната CCD матрица пак се произвежда от Sony и се нарича SUPER HAD II. Та ако наистина искате добра и сравнително евтина камера, която прекрасно да вижда нощем на 30-40 метра, търсете в интернет с ключови думички OUTDOOR 700TVL SONY EFFIO 1/3 SUPER HAD II CCD. Можете да добавите и думичката exView, като с нея вече ще намерите последния писък от най-добри и най-качествени камери и CCD матрици за нощно виждане.
    Въпросните модели са минало, тоест вече се водят нисък клас, изместени от новите генерации.Бъдещето на аналоговите/коаксиални мрежи е в HD-SDI стандарта, който предлага до 1080p видео резолюция, както и последните модификации от този тип в лицето на HDcctv.
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Колкото до втората част на въпроса - Да, видеокамерите навъртат огромен трафик и съвсем не е необходимо той да тече денонощно през канала за връзка. Проблема се разрешава посредством записващо устройство, наречено DVR (Digital Video Recorder). Той си стои там на пчелина и записва всичко вътре в себе си, като дисковото му пространство обикновенно е достатъчно да държи в себе си денонощни записи за последните 3-4 седмици. Когато пчеларя реши дистанционно да се логне на DVR-а, може да наблюдава камерите в реално време или да разглежда исторически записи. Травик през линията за връзка тече само тогава, когато пчеларя е логнат. Има съвременни миниатюрни 4-канални DVR-и с размери на книга за четене. Струват 200-300 лева. Добавете и цената на един 2-терабайтов твърд диск, както и 4 суперкамери от горните по цена между 100 и 150 лв. и ето ти система за денонощно видеонаблюдение и видеозапис с 4 камери на цена някъде около 1000 лв.
    Както сам отбеляза, камерите генерират огромен трафик.Но тук има различни начини, по които това може да стане поносимо дори за мобилния план интернет.За пчелините е достатъчно записването при движение, а фалшивите сигнали при запис могат да се сведат до граници, които не биха надминали заложения трафик.Според мен удачното решение за пчелин е 720P IP камера с NVR.А за колегите, които залитат към wireless , не си заслужава от гледна точка на сигурността, само кабел.Като тук може да се използва и POE(захранващия и дата кабел да е един и същ).Темата е обширна и засяга различни евентуални проблеми и тяхното решение.

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За да дам моите препоръки, аз първо направих всеобхватни тестове. Закупих една камара най-различни камери и ги наредих отвън на стената да гледат в една и съща точка. Гледах както дневното изображение, така и нощното. Записах всичко и после правихме анализи на записа. И това, което предлагам на този форум, е камерата победител. Идеалното решение за малко пари с много добри свойства.

    Иначе да теоретизира може всеки, но нека първо да каже на какво се дължи неговия опит. Имаш ли у вас кашон с 30-40 камери всякакви модели, които лично да си ги тествал? Имаш ли някаква система за видеонаблюдение, от която да споделиш лични впечатления? Щото аз имам - откакто се помня стотици камери работят както у дома, така и в завода - както аналогови, така и цифрови. Знам им дори и червата и са ми до болка познати, включая и разни велики цифрови Ден-Нощ камери на Axis за по 3-4 хиляди лева едната. И като кажа, че са боклуци, значи зад това стои огромен личен опит, а не гледане на картинки по проспектите.

    Ако наистина искаш да предложиш на пчеларите някакво по-добро решение от моето, ами дай конкретен линк към конкретна камера. Кажи какви са нейните параметри, нейната цена, вижда ли добре нощем, при това на 25 кадъра в секунда и без никакъв шум в картината, и т.н и т.н. Аз лично обещавам да я закупя и изтествам, за да проверя дали наистина това е нещо по-добро, за по-добра цена и с по-добро качество, или просто си правиш упражнения с клавиатурата по форумите.

    Хайде - чакам по-добрата камера, за да я приема на въоръжение, и да накупя стотици за моите пчелини. Ако наистина съществува такава камера и ти ми я посочиш, ще ти се извиня публично за тона, с който пиша този постинг.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Матеев, имаш ли наблюдение върху "ловни камери" и ако имаш дай инфо за тях.

  4. #24
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Нямам наблюдения върху такива камери, но имам едно вече вградено вътрешно чувство на разочарование, когато си купя нещо ново за тестване. Производителите на камери имат лошия навик да премълчават недостатъците на собствената си продукция, и човек разбира какъв е проблема на дадена камера чак когато я закупи. Например най-големия проблем на всички цифрови камери е това, че те работят с по-малко от 25 кадъра в секунда. Уж имат една камара настройки, с които човек може да си играе, и в един момент той осъзнава, че за да работи камерата някакси, трябва да я лимитира на 5 кадъра в секунда и да намали усилването, защото то вкарва огромен шум в картината под формата на снежинки. И в един момент осъзнава, че камерата вижда добре само денем и само при 5-6 кадъра в секунда, като дори и тогава от време на време изображението замръзва или накъсва кадрите. И това за камери по 500-700 лева. Ако поиска нещо малко по-добро, цените хвръкват до 2000 лева и нагоре. Затова се подразних от постинга на Saras по-горе. Той ни съветва за цифрови камери и NVR-и, а те са пълен боклук за много пари. Да, имат голяма разрешаваща способност, но тя е подходяща за направата на цветни снимки, и то денем. Нищо повече. В никакъв случай не са подходящи за проследяване на движение и в никакъв случай не са подходящи за нощно виждане с 0 лукса осветеност.

    Именно поради тази причина аз се ориентирах към аналоговите камери, но към тези с по-висока разрешаваща способност. При аналоговите камери 25 кадъра в секунда са гарантирани по презумпция. Лесно се постигат по-високи чувствителности с минимално или нулево ниво на шума в картината. Sony направи революция със своя чип EFFIO - това е нов свръхмогъщ процесор за обработка на видеоизображения. Заедно с добра CCD матрица и с този чип се получават превъзходни камери, които по параметри са на светлинни години по-добри от останалите аналогови и дори и от много от цифровите камери. Казвам РЕВОЛЮЦИЯ, защото този чип освен че е един от най-добрите по света, в същото време е и от най-евтините. Тази комбинация позволява да се правят евтини камери с цена под 150 лв., които като параметри превъзхождат дори и 1000 левови камери.

    Най-интересното в цялата тази история беше, че този чип остана донякъде незабелязан от специалистите. Търговците на камери продължаваха да предлагат огромно разнообрацие от боклуци в магазините си, и ако човек ги попиташе за това коя е най-добрата камера, те щяха да предложат някоя по-скъпа и с по-лоши параметри. Така беше и с една габровска фирма, на която възложих монтирането на система за видеонаблюдение. Понеже исках да тествам, те ми надонесоха една камара скъпи и некачествени камери. Към тях добавих и няколко камери, които аз си бях купувал хаотично през интернет. И тази с EFFIO чипа беше купена съвсем случайно и тя всъщност беше една от най-евтините. Представете си какво ми беше учудването, когато открих че тя е най-добрата. Бяха учудени и Габровските уж специалисти по камери. Бяха учудени и Софианци. В следващите месеци купих над 300 камери и подмених всички стари у дома и по поделенията, а Габровци и Софианци започнаха масово да ги предлагат на клинтите си. На практика аз им отворих очите.

    Към днешна дата аз не знам за по-добър чип, който едновременно да съчетава високи качества и ниска цена. Ако все пак такъв се е появил, първо ми се иска да го изтествам, за да се убедя че това наистина е така. Затова очаквам с нетърпение отговора на Saras.

  5. #25
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от bobi mitrev Виж публикацията
    Матеев, имаш ли наблюдение върху "ловни камери" и ако имаш дай инфо за тях.
    Та да отговоря по същество:
    Ако тази "ловна камера" е с чип Sony EFFIO и Super HAD II CCD матрица, вероятно е добра. Ако не е, рискувате да попаднете на лошокачествена камера.

    Ето линк към сайта на Sony, където се разказва за чипа, и с какво той е по-добър от останалите: http://www.sony.net/Products/SC-HP/effiowld/

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Мога да потвърдя всяка дума в горните постове на Матеев! Имах удоволствието да ги видя при него в действие при нощни условия и да се убедя в качествата им. Колкото до ловната камера - гледал съм такива и заявявам отговорно - стават за единични снимки от близо. Те са за животни, не за хора. Няма как да разположите камерите така, че едновременно да правят добри снимки и да останат незабелязани. Вероятността да се разделите с тях е много голяма. Към това прибавете и липсата на възножност за дистанционно управление и ползване на вариооптика и си направете сметката.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Няма причина аз лично да не ви повярвам. ОБАЧЕ може ли да ми нахвърляте набързо как мога да осъществя видео наблюдение с тези камери на пчелин където няма ток и нет със статичен адрес. Моля избройте ми необходимите устройства ако е удобно тяхната консумация и цена. Няма ли да е по лесно, евтино и икономично като енергия със цифрови камери.

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Матеев, постта ми беше информативен, а не провокативен.Сега можеш ли да ни представиш моделите цифрови камери и техническите им параметри, които си тествал за нощно виждане???

  9. #29
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Мога, но нали не очакваш да захвърля всичко друго, и да седна да ти правя описи и безсмислени списъци. Ела ми на гости и ще ти тръсна един кашон с камери, които ми е жал да изхвърля. Също и в мрежата все още имам десетки аналогови и цифрови камери, които все още не са демонтирани, но никой не ги гледа. Има и 3 стари сървъра, които все още логват някакви си Axis камери, които една по една периодично изчезват от мрежата, но никой не си прави труда да отиде и да види какво им се е случило. Имам дори стари компютърни платки, които преди много много години стояха по сървъри и логваха десетки аналогови камери. Вече дори съм забравил какви бяха те, но помня, че за тези платки и за софтуера съм давал хиляди левове.

    Аааа, забравих, имам дори и чисто нови и неразпечатвани цифрови и аналогови камери куча марка - може би 10 или 15 броя, които са били купувани някога и след като съм видял що за боклуци са, така и не съм ги монтирал. Въобще като кажеш думичката камера - сигурно имам 50 или 100, с които на драго сърце бих се разделил, ако някой ми даде например 20% от стойността им. Сред тях има и добри, но не чак толкова колкото тези с EFFIO чип.

    Казвам го съвсем сериозно - ако проявяваш интерес, ела ми на гости и ме разчисти от боклуците на смешна цена. Можеш дори да се пазариш за още по-ниска цена. Само че част от камеирте ще трябва сам да си ги сваляш от там, където съм ги изоставил - стълбове, стени, стрехи и тавани.

  10. #30
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Матеев, забрави за описа, не ми е необходим.
    Благодаря за предложението ти, предполагам на някой може да му е в полза.За мен вероятността да проявя интерес към някоя от камерите е твърде малка.Сам проектирам системите за сигурност и избора на камери.

 

 
Страница 3 от 37 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •