Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 37 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 361
  1. #281
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Колега nikawr, много благодаря за споделената информация! При мен в града на 3G и на резозлюция 640х480 работи гладко и без прекъсване, супер е остана да измисля някакво захранване и вече имам камера за подвижния пчелин

  2. #282
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    До тук всичко е добре, но си мисля за тъмната част на денонощието, когато вероятността за "атака" на пчелина е по-голяма. Знаещите, бихте ли посочили, някаква инфра ред подсветка или нещо подобно, както и удачно захранване за това

  3. #283
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Кажете кой от колко волта иска да го захранва, за да му подскажа подходящия адаптер.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #284
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Кажете кой от колко волта иска да го захранва, за да му подскажа подходящия адаптер.
    Нямам си и на идея,малко ми е неясна темата тоци и захранвания. До колкото знам има различни видове акумулатори според предназначението им. Дали има такъв който да поддържа телефона жив две-три седмици? Имам впредвид режим правене на снимка при засичане на движение, а пък ако изкарва и на видео още по-добре

  5. #285
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Колега tsc1, я най-добре предложи някоя IR матрица и захранване към нея, нещо което би свършило работа...

  6. #286
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Да допълня само, че като пуснете стрийма, на екрана има един бутон action, натискате го и избирате програмата да мине в беграунд режим. Ползата от тази опция е, че екрана на телефона може да се изключи, за да не черпи допълнително ток.

  7. #287
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    До сега експериментирах в къщи. Оказа се, че съм на мобилния нет, след което преминах на WLAN и не забелязах разлика, вероятно, защото мобилния е все още на висока скорост, до изчерпване на Мв. Другата седмица отново ще пробвам, когато вече съм на малка скорост, па да видим.

  8. #288
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Кажете кой от колко волта иска да го захранва, за да му подскажа подходящия адаптер.
    Искаме да ни подскажеш подходяща подсветка и някакво соларно захранване, защото в гората няма електричество.

  9. #289
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Идеята с телефона ми е много интересна. Нали искаме още и още, та... Освен соларно захранване, да имаше вариант с датчик за движение и подходящ софтуеар. Засича посещение на двуного , снимка, праща я на вайбара, виждаш я, вдигаш парата, зареждаш патрони за грозен дивеч, палиш гумите и му пожелаваш "hasta la vista, baby"

  10. #290
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Е това е все пак непрофесионално видеонаблюдение, но все пак може да се измисли нещо подобно. Слагате абв акаунта в емаил месинджъра на личния ви смартфон и при получаване на поща-снимка от камерата, мейл месенджъра веднага извествява, че имате поща, и спокойно зареждате пушката със сол и ситни съчми и сте Вие на ход.... лов на едър рогат двукрак добитък!
    Този пост е редактиран от nikawr; 30.01.2017 в 07:51.

 

 
Страница 29 от 37 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •