Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 24 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 234
  1. #151
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Аз лично гледам като застудее,да съм със запаси и много пиво
    1 литър за тях и 1 литър за мен
    Само да не объркам смесите, че аз на сироп вървя, ама те...
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #152
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от atanasov_msb Виж публикацията
    И ако застудее рязко какво правим без запаси и с пило?
    Все пак все още сме септември месец. Дори и да застудее рязко, то ще е само за няколко дена. Иначе ако наистина се изпадне в някаква криза за храна, ами слагат се питки върху рамките.

  3. #153
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Все пак все още сме септември месец. Дори и да застудее рязко, то ще е само за няколко дена. Иначе ако наистина се изпадне в някаква криза за храна, ами слагат се питки върху рамките.
    С питки за храна ще запълниш запасите ? Успех друже

  4. #154
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Все пак все още сме септември месец. Дори и да застудее рязко, то ще е само за няколко дена. Иначе ако наистина се изпадне в някаква криза за храна, ами слагат се питки върху рамките.
    Всъщност някой новак ще реш иче може да се храни целогодишно ?

  5. #155
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Еее, ма ти верно не следиш редовно форума!
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #156
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Вчера им сложих по 1кг Апифонда имат летвички 0,8на 0,8 см после платно над ставка и отгоре два слоя велпапе за изолация по на татък ,ще запълня над ставката със още някакъв изолационен слой.Остава ми да направя късното третиране за акар но не съм решил какво да бъде .Мисля си за ОК но да ли да бъде чрез накапване или със "Фогер' не съм решил окончателно или пък със Тимол кой вариант е за предпочитане .Имали и други варианти за късно третиране.Малко ме яд ,че пропуснах да сложа Нозевид+ в питката защо забравих да го взема
    Милен Михов

  7. #157
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Днес се възползвах от хубавото време и бях на пчелина . Половината семейства си бяха вземали питките имат си добри запаси от мед и пчели .Какво ми направи впечатление семействата които са почти приключили със пилото питката беше на половина ,че и повече а там където имат 3-4р със пило бяха си ги изяли .Третирах ги за акар със ОК по рецептата на "Скутелатор" следващата седмица съм предвидил пак да направя същото третиране .Три последователни третирания по това време на годината удачно ли е да се направят има ли някакви отрицателни последствия като трето мисля да е със по голяма концентрация на захарта последната седмица на Октомври или първата на Ноември зависи от времето какво ,ще бъде .Това е за акара за тоя сезон което съм планирал само да не им дойде в повече ако някой е правил това и има наблюдение относно интезнивността на третиранията по това време ако обича да ги сподели
    Милен Михов

  8. #158
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Във събота направих още едно поредно третиране за акар със ОК по рецептата на "Скутелатор" но тоя път чрез накапване.Имам планувано още едно но ,ще бъде когато нямат пило семействата.Борбата със акара я проведох на няколко етапа .Първи етап:от 26.07 до 14.08 със ОК чрез напръскване със пулверизатор .Втория етап:22.08 поставих лентички "Хербал Стрип" на билкова основа са до 20.09.Трети етап две поредни третирания през 6 дена със ОК по рецептата на "Скутелатор" .Както казах остана още едно третиране което не съм решил дали да е със накапване или със "Фогер" чрез опушване .Да ли е правилно проведена борбата със акара ,ще си проличи на по късен етап това е от мен като за първа година със пчеларстването
    Милен Михов

  9. #159
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Във събота направих още едно поредно третиране за акар със ОК по рецептата на "Скутелатор" но тоя път чрез накапване.Имам планувано още едно но ,ще бъде когато нямат пило семействата.Борбата със акара я проведох на няколко етапа .Първи етап:от 26.07 до 14.08 със ОК чрез напръскване със пулверизатор .Втория етап:22.08 поставих лентички "Хербал Стрип" на билкова основа са до 20.09.Трети етап две поредни третирания през 6 дена със ОК по рецептата на "Скутелатор" .Както казах остана още едно третиране което не съм решил дали да е със накапване или със "Фогер" чрез опушване .Да ли е правилно проведена борбата със акара ,ще си проличи на по късен етап това е от мен като за първа година със пчеларстването
    Ти си взимаш решенията, но да не вземе да им дойде в повечко толкова ОК, доколкото разбирам вече си направил 4 или 5 третирания с ОК за 2 месеца и половина, плюс и Херба Стрипс(който би трябвало сам по себе си да е достатъчен). Направи контрола на едно-две семейства и ако пада действай, но ако ли не, може би няма нужда. Аз третирах три пъти с ОК, но някой го отричат това неколкократно третиране с ОК независимо от концентрацията на захар в разтвора, прилагат веднъж на есен когато няма пило(колкото пчелари - толкова и методи), а в края на лятото с други препарати(нещо подобно както си направил и ти с Херба Стрипса).

  10. #160
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Благодаря за света .Между другото и аз размишлявах в тая насока .На контролните листи след като сложих Хербал Стрип нямаше много акари 20-тина.Лошото е ,че сега последните два пъти след като приключих със третирането,се разбързах и разсеех със други неща и забравих да сложа контролни листи на някое друго семейство
    Милен Михов

 

 
Страница 16 от 24 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •