Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 24 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 234
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена

    Календарен Справочник по Пчеларство

    Здравейте.Предлагам да направим една тема,за НАЧИНАЕЩИ пчелари като мен. От пчелари с много практика подплатена със много теория която изисква малко повечко писане но ще е много полезна за обмяна на опит и по лесно да се преценяват и отсяват грешките 'Практиката е майка на знанието"
    Подробен
    Календарен Справочник по Пчеларство по месеци

    Този пост е редактиран от kapanec; 18.12.2013 в 15:08.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Явно малко по избързах със тая тема или се изразих не толкова ясно .Че ще има писане е ясно не е казано че, всичко трябва да се напише на веднъж.Просто всеки който има желание да споделя без да се притеснява че, някой ще му се смее или ще му се развали имиджа да сподели опита си по месеци .Например на тая дата напрах това и това с тая цел,за другия път трябва се направи еди какво си разбира се че ще има разминавания в датите заради географските различия за даден район и времето с което всеки разполага индивидуално.Но така ще завърти за една година по месеци и ще се получи един ИНТЕРНЕТ дневник със много указания от добри практици .Това ми беше общо взето идеята дано има добри хора който ще подкрепят това начинание .

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2012
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    лесковец
    След няколко дневното облитане,в следствие на високите температури,реших да поглезя моите пчелички и им дадох по половин хранилка с кристализирал мед.Махнах преградката на хранилката и за секунди пчеличките се качиха.Занимавам се с пчели от две години и не знам колко е правилно,но крада идеи от другите пчелари в района.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Благодаря на Ясен че се включи в темата .Следващото подхранване за кога си го планувал и със каква храна.
    Милен Михов

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Потхранване на пчелните семејства е најдобро с природна храна,те. с мед.
    Но когато нјама мед, потхранване се врши с захарно медни питки,
    които можем сами да сготвиме или да купиме от регистрирани производители.
    Всекој от нас си знае скоро с колко храна е зазимил семејствата си.
    и това време сега, краја на јануари, семејства които са зазимени с по малко храна,
    трјабва вече да се потхранват, понеже са т-ргнали с пило.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2012
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    лесковец
    Като гледам прогнозата за времето,се очаква застудяване.Надявам се да не е много дълготрайно( максимум месец)Ако имам възможност предвиждам следващото хранене да е около 15 февруари.Мисля да заложа на домашно приготвени питки(мед и пудра захар)в пликове директно върху кълбото.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от ясен Виж публикацията
    Като гледам прогнозата за времето,се очаква застудяване.Надявам се да не е много дълготрайно( максимум месец)Ако имам възможност предвиждам следващото хранене да е около 15 февруари.Мисля да заложа на домашно приготвени питки(мед и пудра захар)в пликове директно върху кълбото.
    Tрјбва да се дадат и витамини в с-ответно количество.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от BUGI Виж публикацията
    Tрјбва да се дадат и витамини в с-ответно количество.
    А белтък /цв.прашец или негов заместител/?
    Working....

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2013
    Мнения
    9
    Пчеларски район
    с.Ръжево Конаре обл.Пловдив
    Аз пък замесих тесто: пудра захар и мед в който сложих цветен прашец /имах събран от лятото и го държа във фризера, без да е сушен/ пропрорции - на око. Сложих го в найлонови пликове, с една точилка го разточих - а бе стана стана като купешки.Обаче сега си мисля, че вместо разни витамини и добавки за културисти мога да прибавя и някакви стрити билки.Ако някой има някаква идея - да сподели.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Не е ли рано още за питки с прашец?
    Нали 2 месеца преди първата паша се започва подбудителното подхранване, а на 15 март няма паша.

 

 
Страница 1 от 24 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •