Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 24 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 234
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от dedo52 Виж публикацията
    Аз пък замесих тесто: пудра захар и мед в който сложих цветен прашец /имах събран от лятото и го държа във фризера, без да е сушен/ пропрорции - на око. Сложих го в найлонови пликове, с една точилка го разточих - а бе стана стана като купешки.Обаче сега си мисля, че вместо разни витамини и добавки за културисти мога да прибавя и някакви стрити билки.Ако някой има някаква идея - да сподели.

    Много добре си направил,а сложили ги?Сега неси мисли глупости-използвай билките за чай-пропорцията е следната и е задължителна:слагаш вода да кипне.Като кипне заливаш билките.Докато да се накиснат билките викаш комшиите.Пълниш чашите на 2/3(може и на око) с чай и доливаш със ром или коняк може и по една лъжичка мед да сложите.Големи хора сте и обезателно да повторите.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2012
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    лесковец
    Очаква се затопляне до 20° а през следващите две седмици ще бъда далеч от пчелите.За това днес предприех едно бързо подхранване.В плик с размери 20 на30 сложих по 200-300 гр мед и по четвърт купешки пити(Български).Плика го сложих директно върху кълбото,което в различни кошери беше на различни места,но имаше и доста пчели отгоре на рамките.Температурата беше -3°.Установих и смъртта на една отводка,която направих със стара майка и за която се съмнявах че ще оцелее.Работата по кошер е не повече от15-20 секунди,надявам се да не съм ги объркал повече.

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от ясен Виж публикацията
    Очаква се затопляне до 20° а през следващите две седмици ще бъда далеч от пчелите.За това днес предприех едно бързо подхранване.В плик с размери 20 на30 сложих по 200-300 гр мед и по четвърт купешки пити(Български).Плика го сложих директно върху кълбото,което в различни кошери беше на различни места,но имаше и доста пчели отгоре на рамките.Температурата беше -3°.Установих и смъртта на една отводка,която направих със стара майка и за която се съмнявах че ще оцелее.Работата по кошер е не повече от15-20 секунди,надявам се да не съм ги объркал повече.
    Това си добре направил. кошерите неси остудил, а питката и меда сигурно, или трјабва или ште трјабва.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    15.03.14 Купих 7бр ДБ пчелни семейства подхранени със кристализирал мед.
    Започвам да пиша редовно в темата при добро желание може да се включват и др .колеги.Днеска обгарях и подготвях 7бр празни кошера за да ги прехвърля в по здрави кошери , но и моите са стари и ще има голям ремонт по тях
    Милен Михов

  5. #15
    здравейте тази събота си бях на пчелина имам 50 дб при прегледа установих че всичките семейства са без зряло люпещо се пило стари пчели почти нямаше а отворено пило и яйца имаше на 3-4 рамки почти пълни целите семействата са между 5-7 рамки покриващи със пчели. Дали е възможно това да се е получило заради застудяванета

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от пламен кондарев Виж публикацията
    здравейте тази събота си бях на пчелина имам 50 дб при прегледа установих че всичките семейства са без зряло люпещо се пило стари пчели почти нямаше а отворено пило и яйца имаше на 3-4 рамки почти пълни целите семействата са между 5-7 рамки покриващи със пчели. Дали е възможно това да се е получило заради застудяванета
    При мен положенито в събота беше същото, смятам че е заради застудяването.

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Цитат Първоначално публикувано от пламен кондарев Виж публикацията
    здравейте тази събота си бях на пчелина имам 50 дб при прегледа установих че всичките семейства са без зряло люпещо се пило стари пчели почти нямаше а отворено пило и яйца имаше на 3-4 рамки почти пълни целите семействата са между 5-7 рамки покриващи със пчели. Дали е възможно това да се е получило заради застудяванета
    и при мен е така,февруари имаха запечатано а сега само прясно и пчелите са по малко от тогава,не знам защо!

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Преди да цъфнат ясените имало ли е в кошерите някаква протеинова храна - прашец или заместители?
    Може това да е бил проблемът.
    С какво са били подхранвани досега?
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    В моите,при първия преглед февруари месец имаше достатъчно прашец в първите две рамки и са подхранвани с питки от мед и пудра захар.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И при мен е нещо подобно. На 27.02 имаха по 3 пити с запечатано пило, на 15.03 почти не видях такова имаше само пресни яйца и пухкави пчели.
    Като на 27ми им сложих по една питка с прашец, но след това имаше 2 дни застудяване.

 

 
Страница 2 от 24 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •