Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 78
  1. #61
    Наблюдател
    Регистриран
    16.06.2015
    Мнения
    30
    В края на януари и аз им сложих по една питка с твърда храна. Това което ми стана интересно, е че в единия кошер пчелите носеха прашец. Колеги, от какво ли е по това време на годината, при положение че кошерите са разположени на около 500-600 м. нодморска височина и не се забелязва нищо, което да цъфти или зеленее!!!

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от IVO 80 Виж публикацията
    В края на януари и аз им сложих по една питка с твърда храна. Това което ми стана интересно, е че в единия кошер пчелите носеха прашец. Колеги, от какво ли е по това време на годината, при положение че кошерите са разположени на около 500-600 м. нодморска височина и не се забелязва нищо, което да цъфти или зеленее!!!
    Кокичета, леска, елша.......

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от IVO 80 Виж публикацията
    В края на януари и аз им сложих по една питка с твърда храна. Това което ми стана интересно, е че в единия кошер пчелите носеха прашец. Колеги, от какво ли е по това време на годината, при положение че кошерите са разположени на около 500-600 м. нодморска височина и не се забелязва нищо, което да цъфти или зеленее!!!
    Минзухар, май не си познаваш добре района колега.

  4. #64
    Наблюдател
    Регистриран
    16.06.2015
    Мнения
    30
    Със сигурност няма кокичета в района, а минзухарите ще цъфнат след 20-на дни най-рано. Наистина не знаех, че елшата въобще "цъфти"...а и тя е на около 500 метра поне. Не предполагах че пчелите ще минат това разстояние при температура 10-12 градуса. Та нали само преди седмица температурата нощем беше -10, а сега събират прашещ. Забравих тел. в колата, иначе щях да снимам. Цвета му беше бежав/ или мръсно бял/ !!!

  5. #65
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    По това време на годината много налитат на царевично или друго брашно /смляна храна за кокошки или прасета/.

  6. #66
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Здравейте.Кълбото е на 3 см от горния край на рамките. Има твърда питка с тимол и в същото време изхвърлят восъчни запечатки.Адмирации на всеки отговор.

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Какво можеш да направиш за да няма толкова ранно пило.

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А,какъв ти е проблема?Да не би пилото да пречи на пчелите или на нещо друго....

  9. #69
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Към 15. 00 часа, бях на пчелина. В Балкана бучи силен вятър/жената се уплаши - какво става?, а на пчелина тихо и грее. Пчелина също бучи. Облитаха яко.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Към 15. 00 часа, бях на пчелина. В Балкана бучи силен вятър/жената се уплаши - какво става?, а на пчелина тихо и грее. Пчелина също бучи. Облитаха яко.
    Тази година май няма да участваме в оная-другата тема.

 

 
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •