Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 78
  1. #51
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Доста от вас пишат ,че имат пило на почти всички кошери и съответно по едиколкоси,питането ми е по коствени прзнаци ли го определяте пилото или с преки наблюдния в кошера?
    Или пък чрез синдрома на "любопитния пчелар" ???

  2. #52
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Да лошо е - изтощава пчелите, но какво да направя? Отворил съм предната част на дъното, входа на кошера на 10см. и прелка на 2рия корпус е на тесния отвор, не съм ги хранил с нищо до момента но майките на някой семейства не спират да снасят. Биологочният цикъл се променя заедно с климатичните промени. Нямаше проблеми от към смъртност и изхвърляне на големи количества пило, но ми се струва че семейства са отслабнали.
    Тази година нямам рапица и не ми трябва ранно развитие.
    Моите като ги зазимявах ноември само при един два кошера/ от 50/ имаше малко пило пред излюпване. Леко ги затоплям отгоре и до пролетта. Тук в южна България е по-топло отколкото при вас.Нямам обяснение защо при вас се получава така. Майките повечето ми са тазгодишни.

  3. #53
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Няколко са на Дони останалите са роеви от тази година, нямам идея каква порода са(улична превъзходна).
    Според твоите наблюдения майките които са на Дони в момента как са от към пило
    Милен Михов

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Имат пило, но зимуват много добре, смисъл останаха си големи кълба. Аз специално на тях им сложих есента по 5-6 кг. мед и за това имат и запаси.

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    В края на Януари и първите 7 дни на Февруари температурите ще паднат до - 12 С. Виж http://www.gismeteo.ru
    Вече смениха прогнозата за първите дни на Февруари от -15 за моя район до +15. Е объркали са едни 30 градуса.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Не им се вързвай.За началото на януари беше от -15 до +15 и после пак до -15.Е последното беше вярно.

  7. #57
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    И аз се бях стреснал. За някои дни в началото на февруари даваха -21 за нашия регион.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Много познават ветровете ,за следващия ден.По навик ги гледам и откакто излязоха дните от февруари ,това е трети вариант стози от днес.

  9. #59
    Наблюдател
    Регистриран
    01.03.2011
    Мнения
    41
    При мен цъфнаха кокичето, минзухара и ранните върби, а пчелина ми е до реката. Забелязах, че пчелите донасят пресен прашец днес. Аз започнах да им слагам и по една пита с прашец до пилото, че едни имат, а други не. Ще развивам пилото доколкото семействата позволяват. В пчеларските ръководства пише, че пчелните семейства трябва да излязат от зимата силни. Какво по- хубаво от това да се развиват с един месец по- рано и да бъдат готови за рапицата и акацията навреме. Тази зима с това време почти всеки ден съм на пчелина.

  10. #60
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Аз правих един осведомителен преглед на семействата на 22.12 2015г.Беше около 12-15 градуса.Плелите носеха прашец от близката нива която беше нацъвтяла със синап.
    Имаше на почти всички кошери запечатано пило на петна по около 8-10 см.

 

 
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •