Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 78
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега,не претендирам да съм много опитен пчелар,но храна от питки,пчелите не складират а консумират на място.За да я складират,храната трябва да е течна.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Есента обърках един кошер и стана търтовка, после му придадох майка и я прие, но го зазимих на 3 пити с пчели и не вярвах да оцелее.
    Преди няколко дена като се облитаха гледам направи голямо облак с пчели, на следващия ден го отворих да му сложих една пита с мед от запасите защото му бях оставил малко храна и гледам кълбото на 4 междурамия. Толкова слаб кошер не ми се вярва да гледа пило в това студено време, от къде се взеха тия пчели не знам!

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Колега,не претендирам да съм много опитен пчелар,но храна от питки,пчелите не складират а консумират на място.За да я складират,храната трябва да е течна.

    А, как мислиш, пчелите дали могат да поемат питката без да я разредят с нещо.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Разбира се,че им трябва нещо да я разредят.Доколкото съм чел това би трябвало да е слюнка и вода.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Демек,пак става течна и какво следва.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Йосифов,когато започнах да се занимавам с пчеларство,си зададох този въпрос-какво я правят храната от питките,по какъв начин я ползват и разтварят.Хубаво стана,че ме зачекна за това.Ще се радвам ако споделиш повече.В литературата пише че храната от питките не се складира в питите.Ще се радвам ако споделиш по подробно за процеса.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Разликата м/у питката и сиропът е,че питката я взимат много по бавно.И при двата вида храна най напред се подрежда около пилото и тогава по венците.Със сироп можеш да блокираш или силно ограничиш майката,докато с питката няма блокаж.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Тогава колегата Марин да ме извини.Благодаря за уточнението.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Един друг въпрос-при сегашните атмосферни условия,кое е по-подходящо - течен мед или питка?

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Питка! Влагата която се отделя от пчелите, при обменните им процеси, в голям процен ще се поглъща от захарното тесто. Така по лесно ще се усвоява и влагата в кошера ще намалее.

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •