Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 17 ПърваПърва ... 614151617 ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 162
  1. #151
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Е, щом казваш.
    Това с налитането не съм го измислил аз.
    Виждал съм рояк изсипвам го отгоре на рамките той от долу излиза и налита в съседният кошер.

  2. #152
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Това с налитането не съм го измислил аз.
    Виждал съм рояк изсипвам го отгоре на рамките той от долу излиза и налита в съседният кошер.
    Навярно го изсипваш от тръвна, а да не би да се връща в своя кошер.

  3. #153
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Навярно го изсипваш от тръвна, а да не би да се връща в своя кошер.
    Не е от тръвна отидох и се бе хванал на дървото тръснах го в един празен кашон и го изсипах на подготвен кошер не е налетял в неговия си щото до него бе рояк от предишната седмица и стана веднага за 2-3 минути.Абе пчели - какво да ги правиш като е лабав пчеларя като мен си правят каквото си искат.Ама сме се разбрали аз да не им се меся много много а те да си живуркат и да ми дадът и малко мед че е срамота само аз да давам.Симбиоза един вид като рака пустинник и актиниите.

  4. #154
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Не е от тръвна отидох и се бе хванал на дървото тръснах го в един празен кашон и го изсипах на подготвен кошер не е налетял в неговия си щото до него бе рояк от предишната седмица и стана веднага за 2-3 минути.Абе пчели - какво да ги правиш като е лабав пчеларя като мен си правят каквото си искат.Ама сме се разбрали аз да не им се меся много много а те да си живуркат и да ми дадът и малко мед че е срамота само аз да давам.Симбиоза един вид като рака пустинник и актиниите.
    Лошо правиш, аз моите ги строявам и всички си знаят къщата.

  5. #155
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Йонко Виж публикацията
    Преди две години имах същото положение с 5-6 семейсва (от общо 110). Типична картинка на синдром на празния кошер. Не съм лекувал с нищо. На другата година по същият начин в периода октомври - ноември загубих половината си семейства, а през март още 15 семейства. Отново не лекувах. .....стигнах до извода, че това е епидемия нозема
    Добре де, загуби, загуби и епидемия. Пак ли нищо не си предприел? Ако това е селекция, то търтеите селектират и пчелините на колеги. Ако церанта получи добри условия, може да занули пчелин по-бързо от всички други гадости.

  6. #156
    Потребител
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    53
    Пчеларски район
    Русе
    Преди всичко разчитам на естествения подбор. Такива са ми убежденията. Вярвам в Дарвиновата теория. Освен това играя по БИО. Не мога да използвам лекарства, пък и доколкото научих по въпроса, срещу нозема церане няма лекарство ефективно на 100%

  7. #157
    Потребител
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    53
    Пчеларски район
    Русе
    Повярвайте ми, изчетох огромно количество информация за Празния кошер. Нещата не са толкова страшни. Не съм срещнал случаи на занулен пчелин. Обикновено загиват до 60% от семействата. Затова пък тези които оцелеят се развиват нормално. Винаги остава нещо за дамазлък.

  8. #158
    Цитат Първоначално публикувано от Йонко Виж публикацията
    Повярвайте ми, изчетох огромно количество информация за Празния кошер. Нещата не са толкова страшни. Не съм срещнал случаи на занулен пчелин. Обикновено загиват до 60% от семействата. Затова пък тези които оцелеят се развиват нормално. Винаги остава нещо за дамазлък.
    Остава на един колега от 200 му останаха 6 наистина само за дамъзлък

  9. #159
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Йонко, разбирам че имаш ограничения. Желая ти късмет. Дано твойте се окажат по-устойчиви. И да, има случи с над 60% загуби с доказана церана.

  10. #160
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Йонко Виж публикацията
    Повярвайте ми, изчетох огромно количество информация за Празния кошер. Нещата не са толкова страшни. Не съм срещнал случаи на занулен пчелин. Обикновено загиват до 60% от семействата. Затова пък тези които оцелеят се развиват нормално. Винаги остава нещо за дамазлък.
    Аз не съм запознат по темата, но познавам един колега който е имал подобен порблем преди години. Каза ми, че е започнал да дава антибиотик и всичко се е оправило даже е вдигнал добива, но след 2 години като е спрял с антибиотика пчелина е загинал на 100%. Значи почнеш ли няма спиране.

 

 
Страница 16 от 17 ПърваПърва ... 614151617 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •