Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 17 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 162
  1. #131
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    @ Remi И за да апострофирам подписа ти:

    Акъла е като мензиса - или идва навреме, или - НИКОГА!
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #132
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Не е точно така,мензиса след девет месеца пак ще дойде, но акъла не идва!

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Я виж ти какви специалисти се пръкнаха.

  4. #134
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от grand_pn Виж публикацията
    Не е точно така,мензиса след девет месеца пак ще дойде, но акъла не идва!
    И какво се получава - Само мензис и болка.

  5. #135
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    При направено изследване, в което две тестови групи ( с високо IQ и ниско IQ) трябвало да решат един и същ тест и впоследствие да се самооценят как според тях са се представили, се оказало че:
    - групата на умниците има склонност да се подценява ( около половината от въпросите, на които смятали че са отговорили грешно, се оказали верни)
    - групата на глупаците има склонност да се надценява ( половината от въпросите, за които са били сигурни, че са отговорили правилно - БИЛИ ГРЕШНИ)

    ЗНАЕЩИТЕ ХОРА МАСОВО СА НЕУВЕРЕНИ В СЕБЕ СИ. Проблема е, че знаят прекалено много, вземат прекалено много обстоятелства в предвид когато трябва да се реши даден проблем, до степен че решение така или иначе не може да бъде взето. Един от многото примери, когато АКЪЛА ПРЕЧИ.

    И един по-нагледен пример:
    Спомням си в едно от изданията на Биг Брадър трябваше да се решава IQ тест. Единствено триглавата ламя бяха успяли да отговорят НА ВСИЧКИ ВЪПРОСИ за 20 или 30-те минути време. И докато всички останали се притесняваха, че са се провалили и ще се изложат, ЕДИНСТВЕНО тия трите бяха уверени, че са се справили и подигравки се на останалите. Когато излезнаха резултатите, ОБАЧЕ, тия трите едвам успяха общо да съберат колкото за един нормално интелигентен човек.

    Както искаш го разбирай.



    И когато учените по цял свят, правят изследвания ( бюджет с МИЛИАРДЕН размер) и недоумяват къде точно е причината, бай Иван от от село Слънчогледево, дочул че някъде имало някакъв проблем - веднага успял да открие отговора на загадката и да го обяви по БТВ Новините!( Вместо да трошат пари напразно, трябваше да отидат първо при него). А после... оправдания, че арендаторите веднъж пръскали и три години след това смъртността е висока и няма мед.... И разни други истории от 1001 нощ.

    Ама ... точно това заслужавате.
    Е аз със модератор няма да споря по обясними причини. Отговарям ти само заради "Ама ... точно това заслужавате."
    Сега ти предлагам да погледнеш надолу да намериш северозападнала България да присвиеш криле да се приземиш тялом и духом да почакаш и да се огледаш. Ако до 10 минути не са те напсували стригали и били значи си объркал посоката.
    Та
    Всеки в даден момент е достигнал до заключението че "Не е лесно да си прост и да ти се живее" или как да превърнем ентусиазма и енергията след време в опит. **Нищо лично
    За себе си мога да кажа че съм професионалист в своята област и в достатъчна степен съм уверен в решенията си . За съжаление тя не е пчеларството.

    scutellator мислиш ли , че истината за теб може да не е истина за мен !
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  6. #136
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    @ Remi И за да апострофирам подписа ти:

    Акъла е като мензиса - или идва навреме, или - НИКОГА!
    Нямам опит !
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  7. #137
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Темата стана много философска, а аз си имам и по-важна работа ( имам едни излюпени маточници, дето всичките трябва да ги 'лъзна наместо оплодени майки преди зимата).

    Спокойно можеш да ми опонираш, колкото ти се иска, това няма да доведе до наказание във форума от моя страна. Реалния живот е достатъчно справедлив за да трябва да се правя на палач.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #138
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Темата стана много философска, а аз си имам и по-важна работа ( имам едни излюпени маточници, дето всичките трябва да ги 'лъзна наместо оплодени майки преди зимата).

    Спокойно можеш да ми опонираш, колкото ти се иска, това няма да доведе до наказание във форума от моя страна. Реалния живот е достатъчно справедлив за да трябва да се правя на палач.
    Виновен ! Аз започнах първи.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри images (6).jpg‎  
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  9. #139
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от redbull92 Виж публикацията
    При мен се разигра същото нещо. Към края на м. Август питите бяха центрофугирани,магазините свалени и подхранвах със захарен сироп. Да подчертая само че съм начинаещ.
    Става въпрос с ДБ 10 кошери. Първоначално се случи със 2 кошера. Изпразниха се, имаше малко мед и прашец,но при отварянето вече бяха останали само пчели крадци.
    Забелязах,че трети кошер не си взима сиропа,но при отваряне вътре си имаше доволно количество пчели. След седмица забелязах голямо облитане в късния следобед около този кошер и когато го отворих- пак само пчели крадци,опразнени пити, трагедия. Преди 2 дни подхранвах пак останалите кошери и до хранилката на един от тях забелязах да лази пеперуда на молеца. При повдигане на капака картинката беше следната: снимката
    Въпроса ми е тия молци способни ли са да унищожат семейството или са се настанили след излитането им ? Кошера беше също силен, с нова едногодишна майка, до последно си беше наред. Значи това става в рамките на седмица и половина максимум. В по-горни постове някои съфорумници предположиха лентичките,че са предизвикали бягството.В този кошер,както и в другите 3 имаше по 4 ленти воротом.Не смятам ,че съм закъснял със слагането им, но може и това да е фактор. Забелязах също доста маточници по питите.Моля давайте мнения !
    Защо е изваден меда в края на месец август?
    Имало ли е паша до тогава?

  10. #140
    Наблюдател
    Регистриран
    13.11.2013
    Мнения
    32
    Да се включа и аз в тази толкова лоша тема. Днес отидох да видя как са пчелите и видях, че от 21 кошера 5 са празни. Вътре има поне 20 килограма запечатан мед, по около 100 измрели пчели, които са на кълбо на 1 рамка и около 10 коремчета на пчели на дъното на кошера. Направих клип, но се чудя как да го кача във форума.

 

 
Страница 14 от 17 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •