Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 56 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 554
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Става въпрос не когато вземете пробата, а когато ви се обадят по телефона за заявка за проба.(първия път)
    Извинявайте, не сме се разбрали. Този срок зависи от няколко неща, като основното е дали има достатъчно количество мед в дадения район, особено ако е по-отдалечен от нас. Също така, зависи от времето на годината - например по време на кампания колегите са постоянно на път, а и има по-голям предлагане на мед, с който да комбинираме маршрутите. През март-април е по-трудно, тъй като в повечето случаи количествата са изчерпани и дори да дойдем за съществено количество мед, ако няма с какво да допълним цяла проба, изчакваме да се съберат записвания. Държа да отбележа, че самото записване за даване на проба не Ви ангажира по никакъв начин - преди да тръгнем се обаждаме на всеки, за да проверим дали медът все още е наличен и да уточним ден за проба. След като вземем пробата, държим пчеларите също да бъдат коректни с нас и да изчакат 14-дневния срок за изкупуване, тъй като вече ние правим разходи за проби и анализи. И за проби и за купуване се стараем се да дойдем максимално бързо, тъй като това е и в наш интерес и не правим умишлени забавяния.

    Поздрави

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Извинявайте, не сме се разбрали. Този срок зависи от няколко неща, като основното е дали има достатъчно количество мед в дадения район, особено ако е по-отдалечен от нас. Също така, зависи от времето на годината - например по време на кампания колегите са постоянно на път, а и има по-голям предлагане на мед, с който да комбинираме маршрутите. През март-април е по-трудно, тъй като в повечето случаи количествата са изчерпани и дори да дойдем за съществено количество мед, ако няма с какво да допълним цяла проба, изчакваме да се съберат записвания. Държа да отбележа, че самото записване за даване на проба не Ви ангажира по никакъв начин - преди да тръгнем се обаждаме на всеки, за да проверим дали медът все още е наличен и да уточним ден за проба. След като вземем пробата, държим пчеларите също да бъдат коректни с нас и да изчакат 14-дневния срок за изкупуване, тъй като вече ние правим разходи за проби и анализи. И за проби и за купуване се стараем се да дойдем максимално бързо, тъй като това е и в наш интерес и не правим умишлени забавяния.

    Поздрави
    Сега всичко стана както си е. Молбата ми беше точно за този срок, но като не може - не може.

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Звънях на номера с четворките на 28.05 да ме запишете за проби,казахте ми че до 6-7-ми юни ще дойдете да вземете проба и никой не дойде.Това ми се случи и миналата година.Меда вече го продадох,но можех да го продам и преди това и да си взема парите които ми трябваха вместо да стоя и да чакам да се спази уговорката която направихме по телефона.Ако 20-те тенекии акация,които имах ви се струват твърде малко,поне напишете минимално количество с което да разполагат хората които ви се обаждат.

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Вече стана два месеца откак съм в списъка им за проби и месец откакто взеха пробите!!! Чакам само заради добрите отзиви на колегите и незнам кога ще ми се изчерпи търпението.

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Дойдоха накрая. Всичко протече нормално. Заслужават си добрата репутация. Намерението ми е да да подържаме отношения и занапред. Дано закъснението да е било инцидентно.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте отново,

    Имаме актуализация на изкупните цени:
    За акациев мед - 7 лв/кг
    За рапица / букет - 5.20 лв/кг

    Всички останали условия си остават непроменени и както винаги сме процедирали. Телефон за записвания за проби 0886 4444 16 и 032/969238.

    Поздрави и спорна работа!
    Манов мед ще изкупувате ли тази година и на каква цена?

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте,

    По отношение на забавянето на купуването на някои от пробите, наистина имаше такова и то се дължи отчасти на проблеми с качеството на меда на някои доставчици, както и с наши организационни пропуски. Взети са необходимите мерки в бъдеще такива забавяния да няма и взимането на проби и изкупуването да става в най-кратък срок.

    Относно въпроса за мановия мед - цената е 7.20 лв/кг.

    Поздрави

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2013
    Мнения
    29
    Здравейте,
    Одържаха си думата и цената и в събота го вдигнаха меда въпреки закъснението.Всичко беше точно и коректно за което Благодаря!

  9. #39
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Здравейте,

    бих искал да попитам има ли минимално количество под което не изкупувате мед.

    Благодаря предварително!

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте,

    По принцип нямаме фиксирано минимално количество - ако във Вашето населено място имате колега пчелар с по-голямо, можете да занесете при него меда си и ще го пробваме и вземем. Ако имате например 100кг мед и трябва да разкарваме камион специално 20 км, тогава е по-сложно.

    Поздрави

 

 
Страница 4 от 56 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •