Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 87

Тема: ПАУЛОВНИЯ

  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от goshko3


    е това са моите пауловний[/url]
    Колега, не е ли малко раничко да са поникнали? А и как ги накара сега да излязат?

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    31
    самата панерка или незнам как да я нарека е на ток и нагрява почвата. за около 10 дни ми поникнаха. надявам се да не ми умрът от студ, гледам постоянно да са на топло.също така има капак през цялото време.мога да направя снимки ако искаш.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Интересно. А сега ли събра семето? Слага ли го да се стратифицира на студено?
    Не знам как ще им протече вегетацията. Трябва да ги пикираш в кофички и на пролет да ги засадиш на постоянно ама то ще стане много време за развитие. Според мен като поотхвръкнат и ги пикираш не ги дръж на много топло, по-скоро на хладно без да има опасност да измръзнат.
    Успех и дано всичките ти се запазят!

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    31
    сега ги държа на топло щото те са още млади. семето си го купих от интернет и не съм го държал на студено преди да го засадя.според мен в началото докато покълнат семената,трябва да им е топло, влажно и светлина да има.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Определено е така, съгласен съм. Говорех ти за после, като израстнат. Ако им е топло има опасност да етиолират.
    Успех ти желая.

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    31
    мерси за съвета, надявам се да направя всичко както трябва.

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    31




    това са пауловнийте ми. половината загинаха, но все пак остана една частот тях

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65

    Пауловния

    На-голям е кефа, като си ги отгледаш сам...но е капризно хайванче...Но стане ли фиданка е куча-марка. трудно мре.

  9. #29
    на коя година след засаждането започва да цъфти? Въобще на някой от тукв форума да му е цъфтяла някога пауловнията?????

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    А някой има ли представа колко е добива от декар?
    Според Недялков, Бижев, Практическо пчеларство, 1983, стр. 200, добивът от пауловния (Paulownia tomentosa Stend.) e 4.4 кг мед и 0,9 кг прашец от дка.
    И аз имам едно такова дръвче, и се чудя дали да го засадя някъде сред природата сега, или да го оставя в контейнер за още една година?
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

 

 
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •