Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 36
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69

    Пчеларския протест пред МЗХ на 23.10.2013

    Колеги, някой ходи ли на този протест и какво стана там? Гледах по новините и не ми стана много ясно ще има ли нов протест и кога?

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    2
    Здравейте колеги ! Аз съм нов във форума . Казвам се Иван от Бургас и също ме интересува какво става с протеста и най-вече със субсидията "de minis" тази година. Виждам че нямат намерение да отделят пари за пчеларство, за сметка на това изкараха 100 млн за тютюнопроизводителите . Така ли ще оставим нещата ?!?!?

  3. #3
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Питай Ганчо, министерството няма никаква вина че браншовите организации не са поискали субсидията да бъде отпусната .
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Колеги, ще ме извините за невежеството но кой е Ганчо? И не е ли в крайна сметка работа на браншовите организации да искат от наше име и да защитават интересите ни!

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    И аз това се чудя.Кой е Ганчо,и как му е пълното име,та да се разровя в интернет и да видя какви точно ги е творил.Така или иначе с Ганчо или без Ганчо ,не е редно за едни да има подпомагане,а за сектор пчеларство само мухи.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Може да е глупаво, ама аз да взема да попитам вие в коя браншова организация членувате, щото аз като не съм доволен от това, дето е направено или не първо вдигам телефона и насмотвам този лидер на организацията на която плащам членски внос. И не се майтапя правя го. На тази дето не плащам .. сори ама няма как да изисквам.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Аз ще поискам малко разяснения: Членувам в селското пчеларско дружество.
    1. Защо да се карам на бай Митко, председателят?
    2.Това прави ли ме член на браншова организация по подразбиране?
    3.Ще е добре да се публикува тук някакъв списък с браншовите организации.
    4. Добре е да се направи раздел във форума, подобен на този с производителите на инвентар. Място където да се рекламират и набират членове тез' организации. Различна тема за различните такива. Например: "Съюз на самотните пчеларки набира членове". Да си пишат там седалището, управата, какво обещават, какво вече са направили, защо да плащам членски внос на тях, кой вече е техен член, как да се свържа и да ги попитам , ако нещо ми изникне за питане.

    Може би въпросите ми са с известен отговор, но аз не знам и не се срамувам да питам... Искате инициативност, често се чуват обвинения за "лош материал", ама нещата изглеждат малко далечни от моето скромно селце и е добре да се поразяснят малко.
    И едно последно: като чуя по новините, че група хора се събрала някъде и скандира за субсидии, първото, което ми иде на устата е "вашта мама"- понякога насочено към групата протестиращи, понякога към новинарите. А ми се ще да си подобря изказа, по-малко спонтанни псувни да напират в мен...

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от jojonov Виж публикацията
    последно: като чуя по новините, че група хора се събрала някъде и скандира за субсидии, първото, което ми иде на устата е "вашта мама"- понякога насочено към групата протестиращи, понякога към новинарите. А ми се ще да си подобря изказа, по-малко спонтанни псувни да напират в мен...
    Имаах баба му, чи то и аз съм същия брус. Ама ма й срам да си обадя. Я гледай там бай Митко, председателят, да разбери къде й седалището на "Съюза на самотните пчеларки". Веднага свиркаш, аз ше кажа на чичо Петко да мъчи да пали рейса и са качваме одма с членовете.

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    И аз това се чудя.Кой е Ганчо,и как му е пълното име,та да се разровя в интернет и да видя какви точно ги е творил.Така или иначе с Ганчо или без Ганчо ,не е редно за едни да има подпомагане,а за сектор пчеларство само мухи.

    “Национална браншова организация- БПС” – председател Ганчо Ганев. Съучредители на съюза са „Национална асоциация на търговците и преработвателите“ (НАТП). Друг съучредител е Софийското областното пчеларско дружество с председател Мишо Михайлов който пък сега е председател на Съюза на българските пчелари...

    Едно от постиженията на г-н Ганчо Ганев в полза на пчеларите е искането да се ограничи възможността на пчеларите да продават свободно продукцията си. По негово предложение с подкрепата на НАТП министър Дикме издаде заповед забраняваща на пчеларите да изнасят непреработен мед, и разчисти пътя на търговците да правят каквото си искат относно цената на меда, изследвания и т.н. По негова инициатива субсидиите за произведен качествен мед които бяха давани по едно време се удобряваха от търговците има и други постижения като някой от най-рестриктивните членове в Закона за пчеларството ...

    г-н Ганчо Ганев е в управителния съвет на НРАП (развъдната асоциация) а в същото време като председател на НБО – БПС участва в работната група която разпределя парите по програмата.
    Из материали в интернет
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от jojonov Виж публикацията
    3.Ще е добре да се публикува тук някакъв списък с браншовите организации..
    „Съюз на българските пчелари“ - /СБП/ - инж. Михаил Михайлов
    Михайлов е председател на софийското областно дружество което пък е член (съосновател) на НБО – БПС (Ганчо Ганев).

    „Национална развъдна асоциация по пчеларство“ – /НРАП/ - доц. Пламен Петров.
    Да получиш лиценз за майко производител трябва да си богоизбран свише т.е от него.

    „Национална браншова организация - БПС“ – /НБО – БПС/ - Ганчо Ганев.
    Съоснователи са НАТП (Национална асоциация на търговците и преработвателите).Ганчо Ганев пък е в управителния съвет на НРАП (Национална развъдна асоциация по пчеларство).

    „Български национален пчеларски съюз“ – /БНПС/ - Стефан Курдов. Курдов е собственик на Сизиф. Съюза е създаден да защитава интересите на фирмата. Най-яростния противник на вдигането на изкупните цени на меда. Човека заради чийто действия бе наложена най-ниската цена на меда изобщо 0,80 – 1.00 лв. Член на Управителния съвет на НАТП (Национална асоциация на търговците и преработвателите).

    „Национален браншови пчеларски съюз“ – /НБПС/– Пламен Иванов. Известен още като съюза от Алдомировци.

    „Национална асоциация на пчеларите професионалисти“ - /НАПП/ - Младен Котларски. Собственик на Апиинфоцентър Котларски.

    „Сдружение за биологично пчеларство“ – /СБП/ - инж. Димо Димов. СБП (Съюз на българските пчелари на Михайлов) е учредител а Димо Димов е член на УС на НБО-БПС съюза на Ганчо Ганев.

    „Национална асоциация на търговците и преработвателите“ (НАТП) председател - Румен Милев. Собственик на Рам Комерс.

    Български пчеларски съюз - 1899 - Стефан Стефанов.. навремето преди 1989 беше единствения пчеларски съюз. Председател на Апиславия.
    от Интернет и Фейсбук групите
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •