Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 60

Тема: Кошери

  1. #21
    Колега има еФтини кошери и скъпи кошери кой каквото иска

  2. #22
    Оня ме изкефи да му обяснят защо се слагало ламарина.Абе човеченца,пича прави кошери и на тая цена наистина изглеждат добре,аз моите ги продавам по-скъпо,но всеки е свободен да прави каквото иска.Ама тука някви застреляни да се появяват и да задават малоумни въпроси в темата на човека,просто смешно.Какъв трябва да е отговора на тоя въпрос,"защо слагаш ламарина" Ако искаш върви изкарай един час по трудово обучение в първи клас и децата ще ти обяснят.Ти ако искаш слама сложи като в Африка на няколко пласта с по-голям наклон.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от М.Петров Виж публикацията
    Оня ме изкефи да му обяснят защо се слагало ламарина.Абе човеченца,пича прави кошери и на тая цена наистина изглеждат добре,аз моите ги продавам по-скъпо,но всеки е свободен да прави каквото иска.Ама тука някви застреляни да се появяват и да задават малоумни въпроси в темата на човека,просто смешно.Какъв трябва да е отговора на тоя въпрос,"защо слагаш ламарина" Ако искаш върви изкарай един час по трудово обучение в първи клас и децата ще ти обяснят.Ти ако искаш слама сложи като в Африка на няколко пласта с по-голям наклон.
    Да беше се опитал да вникнеш във въпроса преди го оценяваш като смешен. Аз кошера на Георги съм го оценил където трябва, цени не коментирам. Ще ти поясня с малко повече приказки за да разбереш - въпроса е "Защо точно ламарина? Само срещу дъжд ли служи или има и друг смисъл да е точно ламарина?" Но все пак е добре човек да има малко повече познания по физика от научените по трудово обучение за да разбере смисъла на въпроса.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Георгиев Виж публикацията
    Ето въпросният кошер.
    колко пари е??

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Георгиев Виж публикацията
    Произвеждам този модел кошер Цена на 10р. с магазин 55лв. 12р с магазин 65лв.рамки несковани 0,55лв.сковани и зателени 1,00лв. за контакти на лични или на тел.0894086103
    Георгиев как си постигнал този ефект със потъмняването на дървото??

  6. #26
    Лесно с много малка горелка на газ,и едновременно полиране с пчелен восък.А цените са на първата страница на темата.

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Колегата "Петър84" пита за цената на последният кошер който си побликувал, този с периферията на капака и дървото изглежда необработено, за него кошер не става ясно на същата цена ли е или на друга?

  8. #28
    Разбрах на последният ДБ12р.цената е 65лв.

  9. #29

    Кошер от запитване на колегата Ivohit

    Кошер от запитване на колегата Ivohit
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 12.jpg‎  

  10. #30
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Да беше се опитал да вникнеш във въпроса преди го оценяваш като смешен. Аз кошера на Георги съм го оценил където трябва, цени не коментирам. Ще ти поясня с малко повече приказки за да разбереш - въпроса е "Защо точно ламарина? Само срещу дъжд ли служи или има и друг смисъл да е точно ламарина?" Но все пак е добре човек да има малко повече познания по физика от научените по трудово обучение за да разбере смисъла на въпроса.
    Колкото до физиката:
    Алуминия е по-добър проводник от ламарината,така че алуминиева печатарска плака ще свърши по-добра работа ако искаш да ги екранираш отгоре.Второто нещо е,че за да ги екранираш добре,трябва целия кошер да е обкован с ламарина или поне да има метална мрежа,тя също екранира.
    Виждал съм кошери разположени в електроразпределителна станция непосредствено до трансформаторите с високо напрежение,въпреки че това електромагнитно поле се отчита като вредно в литературата за пчелите.И все пак тия кошери от доста време ги гледам там,явно някак си се справят.
    Най-малкото може да са по-далеч от електропровод за високо напрежение,не можеш да спасиш пчелите от вълните,ние също сме подложени на тях или варианта е да екранираш всяка пчела по отделно

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •