Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 61
  1. #31
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко
    Колега Kiril8305, ако успееш да застопориш предпазителя на такера, ще постигнеш много по добра производителност , но е ОПАСНО!!!
    Това колега Цеко го открих много отдавна, но моя племенник много обича да пипа и за сега ще е така такера.

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    тук: http://vimeks-bg.com/ но в последно време имаше лоши отзиви за качеството на дървесината. Ако ще им звъниш попитай дали са си оправили проблема.

    За рамки, до сега не съм попадал на добри. Чувал съм, че има добри рамки от Сърница, но някой колега трябва да сподели координати на някой производител.

  3. #33
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    тук: http://vimeks-bg.com/ но в последно време имаше лоши отзиви за качеството на дървесината. Ако ще им звъниш попитай дали са си оправили проблема.

    За рамки, до сега не съм попадал на добри. Чувал съм, че има добри рамки от Сърница, но някой колега трябва да сподели координати на някой производител.
    Какво означава Добри рамки кажи критериите да си направя мойте такива wink;

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Най-добри са рамките каквито ти харесват на теб и улесняват работата ти wink;
    Всичко е въпрос на личен вкус ... :D
    Аз с практиката си от миналата година до сега сам разбрах кои са най-добрите за мен и такива си ги правя а ако ги купувах такива щях да търся

  5. #35
    Колега (по професия не пчелар) лепиш ли ги?

  6. #36
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Не, не го намирам за необходимо. Като се закове независимо дали с пирони или скоби и се обтели не виждам на къде ще мръдни при положение, че теловете допълнително притискат в посоката на сглобката. А и като я изградят още повече не мисля, че ше мръдне въпреки, че е без никакви сложни сглобки.
    Замислям се за ползване на армирани основи и при него вариант на рамката ми се струва, че ще има нужда от лепене за първоначална здравина, но това са повърхностни мисли без проба.

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    08.11.2011
    Мнения
    6
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    тук: http://vimeks-bg.com/ но в последно време имаше лоши отзиви за качеството на дървесината. Ако ще им звъниш попитай дали са си оправили проблема.

    За рамки, до сега не съм попадал на добри. Чувал съм, че има добри рамки от Сърница, но някой колега трябва да сподели координати на някой производител.


    Рамките от Сърница произведени от Ахмед са 100% гаранция на качество на изработка и дървесина и се произвеждат неограничени количества. Всички видове модели и размери. За повече подробности и изгодни оферти на тел : 0895797461 !

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от ingivo
    Какво означава Добри рамки кажи критериите да си направя мойте такива wink;
    Открих добри рамки, тези на Ахмед. Перфектни са, няма фира, не се цепят, дървесината е наистина качествена. Единствения недостатък, е че куриера реже глави за доставка. Но реших и този проблем, вече мисля да си ги купувам на място с посещение на минералните извори в района

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    26
    Ето шаблон + стойка + такер
    http://www.youtube.com/watch?v=tD8AU...feature=vmdshb
    Без голям опит около 80 бр. на час.
    След свикване и натрупване на опит може би ще станат 100 бр./ч.
    Защо пчелите нямат премиер,министри,парламент ...???Защото правят мед,а не говна!!!

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Браво!
    И аз кова със шаблон и такер, но не се бях сетил че мога да направя шаблона да се върти. Идеята си я бива и ще я осъществя преди следващата офанзива

 

 
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •