Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 41 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 408
  1. #141
    Наблюдател
    Регистриран
    21.03.2014
    Мнения
    5
    Аз ползвах двукомпонентен силиксон lukopren ако решите да пробвате с него да знаете че при мен се получи такаче изтече част от силикона и може би трябваше да сложа повече втвърдител от предписаното но като цяло съм доволен получи се идеално. Цената му обаче е висока мисдля някъде към 50- 60 лв. Кг. Аз ползвах един килограм. След като втвърди за два дни сложих калъпа във фурна за да изтече основата.

  2. #142
    А дали няма да е по-добре вместо силикон да се използва керамична глина?

  3. #143
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колеги,какво е положението при вас?В Бургас основите са по 1,20лв.ДБ без восък.Само на едно място дават без восък,на другите не дават без восък,а на трето няма основи за продаване.В единия магазин,продавачката коментира,че циганите били изкупили восъка и го изнесли за Румъния,затова имало дефицит

  4. #144
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2013
    Мнения
    89
    Пчеларски район
    община Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Колеги,какво е положението при вас?В Бургас основите са по 1,20лв.ДБ без восък.Само на едно място дават без восък,на другите не дават без восък,а на трето няма основи за продаване.В единия магазин,продавачката коментира,че циганите били изкупили восъка и го изнесли за Румъния,затова имало дефицит
    в Силистра на магазинчето нема основи, а за циганите може да има нещо вярно, доста често обикалят по селата и тръбят, че изкупуват восък!!
    "Човек е щастлив, когато е отпратил миналото, забравил злобата, не чака от никой нищо...

  5. #145
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    ами в Румъния в момента восъка е доста по-скъп от тук ... 5.64 - 6.77 Euro/kg това е цена от зимата /януари-февруари/когато за последно ходих до там и занесах моя восък...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #146
    Потребител
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Добрич
    Имаше ли ядове по границата с восъка? Искаха ли ти документ за произход там или в магазина, където си го продал?

  7. #147
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Ако циганите търсят нещо на 5лв. значи цената му е 10лв.

  8. #148
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2013
    Мнения
    89
    Пчеларски район
    община Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от argilov Виж публикацията
    Ако циганите търсят нещо на 5лв. значи цената му е 10лв.
    Тук (Силистренско) почват от 5лв и стигат 7лв, ако се поциганосвам ги усещам, че спокойно и 8лв ще дадът, но аз имам златно правило- На циганин(тия с мегафоните от ладите по селата) нищо не давам или продавам, без значение парите!!
    "Човек е щастлив, когато е отпратил миналото, забравил злобата, не чака от никой нищо...

  9. #149
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В момента в България има АБСОЛЮТЕН ДЕФИЦИТ на восък. Не правете глупостта да си давате восъка на цена, по-малка от 9.00 лева, или въобще не го продавайте.

    Нещо повече - лошата и мокра година допълнително ще ЗАДЪЛБОЧИ ДЕФИЦИТА. Склонен съм да прогнозирам, че производителите на восъчни основи ще престанат да продават основи за пари, и ще ги дават САМО СРЕЩУ ВОСЪК. АЗ ВЕЧЕ СЪМ В ТАКЪВ РЕЖИМ.

    Та не правете глупоста да си давате восъка, защото може да останете без основи тази и следващите години.

    Иначе ако все още има някъде някой, склонен да го дава на 8.00 лева, кажете му да ми го праща на мене по куриер за моя сметка. На такава цена съм готов да купувам неограничено количество.

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Склонен съм да прогнозирам, че производителите на восъчни основи ще престанат да продават основи за пари, и ще ги дават САМО СРЕЩУ ВОСЪК.
    Това вече е факт, мой приятел търсеше 10 кашона основи да си купи свободно и доста трудно намери, налож мусе да обиколи половината СЗ България.

 

 
Страница 15 от 41 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •