Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 41 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 408
  1. #311
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Ммммм.......дааааа , но тогава основите сигурно са били восъчни , за разлика от сегашните ! А трябва да се водят - имитиращ продукт , както при сиренето ...... ! Защото ни взимат восъка и ни пробутват , кой-знае какво дело на Китайската индустрия !
    Невсичко с две бузи е лице !

  2. #312
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко Виж публикацията
    ..... Защото ни взимат восъка и ни пробутват , кой-знае какво дело на Китайската индустрия !
    Защото и те са хора, а като такива нищо човешко не им е чуждо. Въпрос на психология ....... Първо опознай себе си, и когато осъзнаеш какви ги вършиш, защо се чудиш, че и други хора го вършат същото?

    В същността на човешката психология е заложена ЛЪЖАТА И ИЗМАМАТА. Това са ключови характеристики, които са ни помогнали да оцелеем като вид. Въпреки съвременното общество, в което се пропагандира ВИСОК МОРАЛ, този морал много трудно може да се пребори с дълбоко вкоренените в психиката ни СКЛОННОСТ КЪМ ЛЪЖА И ИЗМАМА. Това е генетична обусловленост, от която няма ка да се оттървем в следващите 100 000 години. Към тези отрицателно качества трябва да добавим и ЕГОИЗМА, който е водещо качество и почти винаги надделява при вземането на лични решения от типа АЗ ИЛИ ДРУГИТЕ.

    Ако ти е любопитно, мога да започна да привеждам примери, но според мене няма нужда от тях. Всеки сам си знае кога е лъгал, мамил и постъпвал егоистично, при това доста често. Едно не ми е ясно - защо си мислите, че това е позволено само на вас самите, а другите хора по света нямат правото да го правят същото?

  3. #313
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас



    Някой от тези чете ли форума?

  4. #314
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Аз работя с техните основи и съм доволен,вие имате ли някакви проблеми?

  5. #315
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    На пчеларско изложение в Плевен, преди 3 или 4 години, ми направи впечатление, че основите на тази фирма - Пчела 2010 се продаваха най-много. Купуваха ги и сърби в големи количества. Това ме накара да предположа, че са по-добри от другите. Поради тази причина, и аз работя с тях. Не съм имал проблеми, но и не съм правил анализ на състава им.

  6. #316
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Мааалко са по-тънки от другите. И трябва да се внимава със зарядното за акумулатора. Иначе ги градят нормално.
    П.П. По-леки ли ги водят, не знам. Не съм ги мерил.
    П.П. На плевенското изложение тая година си взех 30бр. от русенския магазин. (не съм сигурен дали са същите които се рекламират и тук в сайта). Основите бяха наситено жълти на цвят. (за разлика от другите 3 фирми от които съм вземал). И имаха някаква остра миризма(бих казал гадна). Сложих ги за плодникови и ги изградиха.

  7. #317
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    От 5 години работя почти само с този производител,като използвам тежките му основи. Може би това че използвам тежки ми помага и почти нямам брак при лепенето на основите. Ползвал съм и леките ,но при отсъствие на паша пчелите ги дупчат и после не ми излиза сметката.

  8. #318
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Той питащия май имаше друго предвид, ама..

  9. #319
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Точно това целеше питащият . От една страна другите производители да се светнат по въпроса , а от друга скрита реклама на по-добрите .

  10. #320
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Аве да не се захваща и Той с търговийка!?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 32 от 41 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •