Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 33
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Като подпишат договорите с Матеев ще ги има и в България.

  2. #12
    Фирмата е унгарска. Ето и данни:

    Favus Ltd.
    Manager: Tamas Kusnyer
    Hungary, 8182 Berhida-Peremarton, Szegfu utca 28/B
    Tel: +36 30 737 8220
    Mail: favus@gmail.hu
    Web: favuscell.com

    Сайта им не е много изчерпателен и повечето линкове не работят, но и според мен продукта е обещаващ, стига използването на изградени основи да е ценово целесъобразно.

    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    И мен ме впечатляват!
    Фирма производител,цени?Ще ги има ли на българският пазар?

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Благодаря!Ще се радвам ако се появят на българският пазар на поносими цени!

  4. #14
    Дали ще ги има Матеев може да каже нали той беше там.

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Матеев ,подведе ме с информацията си ,че е купена търговишка фирма,заради това пуснах отрицателен коментар.Иначе Разградска фирма тази година изкупува мед ,пробите излизат за 24 часа ,и в четвътри ден се изкупува меда.много са бързи

  6. #16
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    И мен ме впечатляват!
    Фирма производител,цени?Ще ги има ли на българският пазар?
    Имаме визитка. Ще направим официално запитване за цени и ще закупим образци. И после естествено проба при пчелите дали няма да се мръщят - все пак не се знае с какви отделители е пръскана матрицата, за да не залепва восъка по нея.

  7. #17
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Георгиев Виж публикацията
    Дали ще ги има Матеев може да каже нали той беше там.
    Не съм бил на Апимондия. Бяха сина ми и Ловешкия регионален директор. Аз само преразказах това, което чух по телефона.

    По въпроса за фирмата наистина бях подведен. Получих противоречива информация и в момента все още не съм наясно коя точно е фирмата и дали е в Търговище или в Разград. При всички случаи скоро ще имаме среща с Българския директор и дори ще го помоля да ме заведе там и да ми покаже фирмата. Съответно аз ще го поканя на гости в Габрово да види при мене как стоят нещата.

  8. #18
    Матеев ще споделиш ли за тези изградени основи след като се свържеш с фирмата?Цена качество как може да си поръчаме.Благодаря предварително.

  9. #19
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Всъщност машината не я показаха - била голяма тайна и на всякакви въпроси отговаряха само с "Big Secret....".

    При по-близък преглед на изделието (под прост микроскоп) лесно може да се разбере какъв е методът на изработка - леене, пресоване, изтегляне..

    Във всички случаи обаче техническата здравина на изработката ще е по-ниска от тази която пчелите правят , но след няколко поколения пило разликата ще стане несъществена.

    Относно цената - биологичният восък е достатъчно скъп, че да започнем да правим от него и готови пити. Нерентабилно ще е ако трябва с изградените пити да зареждаме корпусите за мед ( с цел да спестим работа на пчелите по изграждането на основи и така те да съберат повече мед).
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Друго би било ако питите бяха пласмасови,восъчни не съм сигурен че би било рентабилно!

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •