Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 54
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски

    Кой ще ходи на събранието в петък в Плевен?

    Имам предвид срещата по повод очередяването на новата Национална Пчеларска организация или асоциация....
    Аз имам голямо желание да отида. Но ако няма да се случи нещо съществено и няма да отидат хора, които да се изправят срещу статуквото, може посещението ми в Плевен да премине в "съботна разходка с елементи на бит-пазар".
    Ако отида, ще задам няколко въпроса на "досегашните". Главния от тях е като толкова години са "начело", какво са свършили и с какво се гордеят най-много?
    Та казвайте, кой мисли да ходи и ако искате да си "чукнем една среща" преди началото.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    51
    и какво като ги зададеш тия въпроси?
    На първия ще те затрупат с безсмислени отчети , а на втория ще те довършат с такива "факти " който ти няма как да провериш и няма да ти остава нищо друго освен да кимаш разбиращо ,ще се почустваш глупаво и ще си седнеш на мястото като виновно дете.
    ако ще се прави революция тя се подготвя внимателно и се действа бързо и най-важното безмилостно!

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Е тъй де. Нали и аз затова питам. Ако ще съм само аз... да не си губя времето.
    Като ми отговорят така, ще помоля да си кажа мнението, че срещата е свикана, за да обясни на пчеларите как досегашните "лапачи" ще продължат да лапат. Ще им тегля една майна в очите и ще си отида. Няма да седа да им слушам лъжите я...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз пък сега научавам, че в петък ще има толкова важно събитие. Със сигурност бих отишъл на него, защото още от четвъртък ще съм в Плевен. Поляците са докарали за това изложение една разпечатваща и центрофугираща машина - пълен автомат, и сме се разбрали с тях да ми я демонстрират още предната вечер, преди да е станала навалицата на другия ден. После ще има хапване-пийване и на другия ден на свежа глава с удоволствие бих отишъл на едно такова събрание, за да видя с очите си кои са врагове и кои - приятели, и да си изясня веднъж завинаги има ли почва пчеларството у нас и дали има шанс нещата да се оправят без революция.

  5. #5
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    И с революция няма да се оправят
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Мдааааа...
    Ясно. Добре са си опекли работата "лидерите". Времето, деня, а и аудиторията сигурно е подбрана внимателно. А изненади няма да има. Ще има сумтене под мустак, шушукане на групички и злобни погледи. А после гневни изказвания... във форума... облечени в "геройската" анонимност на никнейма.

    Благодаря на включилите се.
    Моля модератор или админ да изтрие темата.
    Поздрави.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Напротив. Аз твърдо ще отида, заедно с поне още 2-ма пчелари. BeeVarna също ще бъде там. Призовавам и всички останали пчелари да дойдат на срещата. Колкото по-много, толкова по-добре.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Паричен поток= храна,енергия,живот...и много паразити.Кога един паразит ще напусне ДОБРОВОЛНО тялото?

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ами трябва да бъде задушен, отровен, смачкан и т.н. При всички случаи напускането на тялото става не доброволно, а с насилствени действия. Понякога има много упорити и устойчиви паразити, които здраво са се вкопчили в тялото и нормалните средства за лечение не им действуват. При този тип паразити се трябва да се предприемат много на брой необичайни и авангардни действия, от много на брой доктори, и то с пълна сила и то за продължителен период от време, за да сме абсолютно сигурни, че паразита окончателно е напуснал тялото, и че за в бъдеще няма дори и да си помисли отново да се върне .............

  10. #10
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Няма нищо лошо, но малко е трудно пчеларите да бъдат единодушни. За едни, проблемът няма да са паразитите, а например липсата на "една единна организация", липсата на субсидии, пари за опрашване, за боядисване на кошерите, за подхранване.... , дебелината на кошерите по програмата; или пък ще е трудно да се постигне общо мнение дали и кои от паразитите са такива и кои от тях не са.

    Да приемем че нещата се развият по най-оптимистичния за нас вариант и организма на пчеларя бъде тотално изчистен от всякакви гадинки, липсват авторитетни личности с достатъчно далновидност, че да поведат нещата в положителна ( въздържам се да кажа правилна) посока. Ако въобще такива пчелари (и не само) съществуват някъде, то гласът им ще бъде заглушен от мнозинството.

    Пчеларството има бъдеще само ако бъде наложен тоталитарен режим, при положение че той се оглавява от алтруистично насочена личност притежаваща необходимите знания. Т.е. шанс има единствено ако "дядо Иван от Русия дойде и ни освободи". То и повечето пчелари това и чакат, но .... няма да стане.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •