Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 19 ПърваПърва ... 816171819 ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 188
  1. #171
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Сега много се засегнаха от това, че чете. Сега от къде взема информацията си е негова работа. Важното е, че отворя очите на много. Прави си труда, а тук разни светила освен да пълнят форума с простотии, друго няма. За другите неща свързани с отглеждането на майки си прав, не го отричам и си е така. Но никой не седне да напише нещо с което да грабне новобранците, нещо с което се е сблъскал, нещо което не го пише в книгите. Ето Янчо показа в клип как подхранва зимата. Направи го човека. За едни не е правилно, за други е. Всеки може да размисли върху това и да реши за себе си. Севдат - некачествено работи. Ами дава насоката, всеки работи според собствените си разбирания за чистота, точност и хигиена. Понякога искрицата светлина е достатъчна. Всеки се е скрил в черупката и гледа нещо да чопне, а през другото време да се пресмива.

  2. #172
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Офтопик.
    Не беше така. Тук имаше много хора които споделяха. После започнаха да си траят и многократно се опитвах да натъртя, да се вземат мерки. Резултата е че остахме шепа хора които си се знаем и си правим раздумки без особена полезност.

    Ти Дончев също имаш вина за изчезването на доста хора от тук. С предните си никове се държеше доста остричко и то с всички. Каквато си в надробим такава ще я сърбаме.

  3. #173
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Аз нямам 30 дни паша и изрично съм посочил това условие.
    Пак да попитам, прочете ли как го постига човека тоя добив?
    Сега да отговоря дали съм чел как работи руский мужик. Не е открил топлата вода. Не разбрах какво е това КОРМУШКА. С кормушка и баба готви най - добре. Ако разбия целия си пчелин и аз ще ти направя такива гиганти. И какво? Ще изкарам толкова мед, колкото и от тези които съм разбил. Ще си скапя кръста да го проверявм час по час, че като се рои ще смачка дървото на което се хване. И кормушка, кормушка. Е, тия фокуси ги знам.

  4. #174
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Офтопик.
    Не беше така. Тук имаше много хора които споделяха. После започнаха да си траят и многократно се опитвах да натъртя, да се вземат мерки. Резултата е че остахме шепа хора които си се знаем и си правим раздумки без особена полезност.

    Ти Дончев също имаш вина за изчезването на доста хора от тук. С предните си никове се държеше доста остричко и то с всички. Каквато си в надробим такава ще я сърбаме.
    Ти хем искаш твърда ръка, хем пък сега - защо? Именно точно заради теб го направих. Ти беше повода да съм строг. Ти негодуваше . Сега който не му харесва да върви в другия форум. Тук или ще има ред или вън. Избирайте. На никой не е забранено да излага тезите си надълго и нашироко. А и не виждам кой толкова съм изгонил. Слави 13? Ами когато се държиш като олигофрен с мода, той как да процедира? Да остави да му серат на главата? Е, няма как да стане. Василевса? Тук ми се правеше, че едва може да пише, а оттатък показва висш пилотаж. Кой им е виновен? Аз ли? Като се държиш нормално, кой ще ти пречи. Пишеш си по темата и си пееш. Давайте. Вие сте.

  5. #175
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Да това трябваше да се случи и сега има ред. Продължавам да съм за дисциплината и строгата ръка. Просто ти бяха дадени правомощия доста късно.
    Както и да е. Забавлявам се и тук и нямам нужда от фейсове, други форуми и т.н.

    Да се върнем на темата.
    И на мен не ми хареса начина на работа на "мужика" , но определено от семейство което е съставено от 4 семейства за 30 дни паша може да се измъкне 200 кила мед. Хванал е система при която няма роене и няма слаби кошери за пашата и почти независим от качеството на всички майки. Така или иначе с 4 сем в едно дори и те да са били от онези 50% средна хубост нещата пак ще му се получат. За мен обаче това е огромна хамалогия пък и не важи при моите условия. Въртим се около истината все пак. Как да избегнем лошите последствия от "слабите и средни" майки. Слабите веднага премахваме, средната хубост работят колкото могат. За пашата правим яки семейства с обединяване използвайки различни техники които познаваме.

  6. #176
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Да това трябваше да се случи и сега има ред. Продължавам да съм за дисциплината и строгата ръка. Просто ти бяха дадени правомощия доста късно.
    Както и да е. Забавлявам се и тук и нямам нужда от фейсове, други форуми и т.н.

    Да се върнем на темата.
    И на мен не ми хареса начина на работа на "мужика" , но определено от семейство което е съставено от 4 семейства за 30 дни паша може да се измъкне 200 кила мед. Хванал е система при която няма роене и няма слаби кошери за пашата и почти независим от качеството на всички майки. Така или иначе с 4 сем в едно дори и те да са били от онези 50% средна хубост нещата пак ще му се получат. За мен обаче това е огромна хамалогия пък и не важи при моите условия. Въртим се около истината все пак. Как да избегнем лошите последствия от "слабите и средни" майки. Слабите веднага премахваме, средната хубост работят колкото могат. За пашата правим яки семейства с обединяване използвайки различни техники които познаваме.
    Четири семейства - 200 кила. Демек по 50. Все тая. Дори мисля, че ако са отделно ще е повече меда.

  7. #177
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ако са 4 добри семейства е така, но за съжаление добрите семейства не са всички. Заради кофти майки и други причини нямаме само отличници, а и средна ръка и мършички. Ако ги обединяваме резултата ще е по добър от този като работят сами.

  8. #178
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    За методите на Севдат как се отглеждат майки: Всичко това е показано и написано в няколко броя на списание Пчеларство от началото на 80г. на миналия век. Имаги с картинки, схеми , рисунки! За съжаление не сами подръка зада ги снимам и кача! Истината е, че новото поколение пчелари не четат или четат технологии и методи на пчелари от други държави и климатични зони! В последните години нищо почти ново не измислено за отглеждането на пчелите!

  9. #179
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Ако са 4 добри семейства е така, но за съжаление добрите семейства не са всички. Заради кофти майки и други причини нямаме само отличници, а и средна ръка и мършички. Ако ги обединяваме резултата ще е по добър от този като работят сами.
    Ако съберем две, три мърши ще стане една по - голама мърша. Ще се получи работата, но веднага трябва да се даде нова майка. Която майка евентуално ще покаже някакви резултати. Защото казах за майките, че е малък процента на елитките. Иначе пак там - в края на пчелина.

  10. #180
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Сега да отговоря дали съм чел как работи руский мужик. Не е открил топлата вода. Не разбрах какво е това КОРМУШКА. С кормушка и баба готви най - добре. Ако разбия целия си пчелин и аз ще ти направя такива гиганти. И какво? Ще изкарам толкова мед, колкото и от тези които съм разбил. Ще си скапя кръста да го проверявм час по час, че като се рои ще смачка дървото на което се хване. И кормушка, кормушка. Е, тия фокуси ги знам.


    Да не знаете какво е КОРМУШКА или КОРМИТ си е фалит модернизаторе.

 

 
Страница 18 от 19 ПърваПърва ... 816171819 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •