Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 19 ПърваПърва ... 71516171819 ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 188
  1. #161
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    То затова сега нямаме работа.
    Направили са мръсно на капиталистите.

  2. #162
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Затова всеки си има пчелин/и и може да си прави фокуси и магии колкото си иска. Ааааа, колега Гогол, ти направо ми скри шайбата с тази плеяда от велики пчелари. Заминавам да се подготвям.
    Ти си си подготвен,щом си видял,че основата в метода на Севдат е метода на Х.Алей. Не бързай да ходиш в библиотеката.Така че,не мога да ти скрия шайбата.Че са велики,велики са.Ама кой да чете Трендафиле?На някои им е по–удобно да поразпитат,да запалят тук–там някой фитил,санким изскочи повече информация.Като им го кажеш право в очите,се сърдят като деца останали без полагащото им се бонбонче.И ни в клин,ни в ръкав изтърсят,че са оперирани на млади години от всякакви други мнения и квалификации.
    А относно цитираните светила в пчеларството–любознателе съм,чета всичко.Жалкото е,че не успявам да пробвам всичко.Имам недостиг от време,все не достига.

  3. #163
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ти си си подготвен,щом си видял,че основата в метода на Севдат е метода на Х.Алей. Не бързай да ходиш в библиотеката.Така че,не мога да ти скрия шайбата.Че са велики,велики са.Ама кой да чете Трендафиле?На някои им е по–удобно да поразпитат,да запалят тук–там някой фитил,санким изскочи повече информация.Като им го кажеш право в очите,се сърдят като деца останали без полагащото им се бонбонче.И ни в клин,ни в ръкав изтърсят,че са оперирани на млади години от всякакви други мнения и квалификации.
    А относно цитираните светила в пчеларството–любознателе съм,чета всичко.Жалкото е,че не успявам да пробвам всичко.Имам недостиг от време,все не достига.
    Раздавай се, раздавай се. Нали знаеш, че арните жени и от малко хващат, а калпавите колкото и да ги ръчкаш - пак тая.

  4. #164
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Кой е този колега? Не ме ли пита мен за тия разширения? Или ти вече загуби връзка на кой си се обаждал, кой какво ти е препоръчал и те така? Убавец.


    А помня, помня, ама не смея да му споменавам името без причинно.

  5. #165
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Язък ти за знанията и теориите, щом гледаш 50 семейства само за спорта. Ако приложиш някоя система : 50 Х 200 =10 000 кг. Х 4.50лв. =45 000лв. Ама щом ти е кеф да бъхтиш за заплата , сполай ти.


    Атанасов моля намали цифрите че данъчните да не дойдат и при назе. Математиката е точна наука ама не е доказано че е така. 1+1=3 според теб може ли да е вярно?

  6. #166
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    То затова сега нямаме работа.


    И цена,забрави да споменеш.Толкова много мед вадим, че цена на пазаря чак се срива.

  7. #167
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Писали сте до полунощ, но си личи, че не сте прочели метода, който колегата сподели. Аз го прочетох и ще споделя, че не ми харесва, НО работейки така и при 30 дни паша както описва автора съм много склонен да вярвам, че вади 200+кг.
    Приказките ви за Севдат как четял и измъквал есенцията от светилата в пчеларството искрено ме разсмяха.

  8. #168
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Писали сте до полунощ, но си личи, че не сте прочели метода, който колегата сподели. Аз го прочетох и ще споделя, че не ми харесва, НО работейки така и при 30 дни паша както описва автора съм много склонен да вярвам, че вади 200+кг.
    Приказките ви за Севдат как четял и измъквал есенцията от светилата в пчеларството искрено ме разсмяха.
    Ти такава паша имал ли си? Целия пчелин да ти е подготвен и всеки кошер да изкара 200+? Че то ако има такива добиви ще ги пишат в Книгата на Гинес. Значи за Севдат не се съгласяваме, че някои неща ги може, въпреки, че е малко простоват, а за фантасмагории вярваме, без дори да сме ги виждали. Сега ще започнете да ми показвате кошери с по 5-10-20 магазина. А защо са с по толкова - знае ли някой? Сигурно защото са събрали толкова мед? Влезте в границите на възможностите. Ако са толкова, какво е това семейство? Ако е толкова меда представяте ли си в колко рамки трябва да е? Ще кажете, ама ние го вадим. Кога ще запечатат меда за толкова бързо при тази силна паша за да го вадите? За 200+ мед, колко нектар трябва да се вкара? Ако все пак това се случи, то това ще е един единствен кошер от хиляди, а не всеки втори в пчелина. И не на последно място да питам, къде ще има толкова благоприятно време? Явно още вярвате в дядо Коледа. После не ни вземали меда - ами те търговците като идат на един пчелин, на който стопанина е извадил по 200+ кила мед и от стотина кошера и си вържат плана, вие чакайте.

  9. #169
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Аз нямам 30 дни паша и изрично съм посочил това условие.
    Пак да попитам, прочете ли как го постига човека тоя добив?

  10. #170
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Севдат прави някои неща правилно. Аз също научих нещичко от неговите клипове. Като цяло обаче работата му е мноооого зле. Дори и прилагайки някои верни принципи мундарския му начин на работа ги опорочава. Само да му погледнем семействата на пролет (има клипове) и ни става ясно. Личинките му стоят извън кошера по над 15 мин. без никакъв температурен и т.н. режим и той обяснява как проблем нямало. Човека ходи редовно на лекции в дружеството си, попива информация, експериментира смело, и се труди яко и за това БРАВО от мен ама чак да чете яко и на няколко езика .......

    За майките също не съм съгласен, че качеството им не зависи от начина на залагане и отглеждане на маточника. Точно това е нещото което ние можем да управляваме. Да създадем оптималните условия за залагане и отглеждане на маточник. От тези условия зависи колко физиологично ще се развие майката. Това има значение за количеството феромони, които после ще отделя и най-важното физически колко сперма ще може да съхрани в тялото си и колко яйца ще може да произведе организма и за единица време. За съжаление не можем много да влияем върху другите изброени фактори. При ясно осъзнаване, че качествената майка зависи от толкова много фактори и толкова малко са в крайна сметка качествените екземплари, ние трябва да правим всичко възможно да влияем положително в процеса до колкото можем.

 

 
Страница 17 от 19 ПърваПърва ... 71516171819 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •