Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 19 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 188
  1. #151
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Като гледам това число за изкаран мед от кошер как расте, расте, расте и имам чувството, че след година, две ще е 1000, 1000. Еееее, спрете се малко. Че то четвърт тон. Това са десет тенекии мед. Както съм казвал и преди, ако ги поставите върху кошера........ще го забиете в земята.

  2. #152
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Казвам ти : Остави ги тези ....Ако имаше полза, от всичките теории, които си чел от тях, отдавна да си пчелар № 1 в БГ. и да четем как вадиш по 200 + кг. от кошер.
    Е те тека е ама има теории дето са на база практика /няма лоша технология или най добра/ има усвоена и предпоставки за прилагането и.А аз не гоня 200кг. среден добив аз гоня колкото може по малко да ме виждат пчелите нямам амбиции за големи добиви и пари за мен това е хоби което като си покрие разходите кое е отгоре все е доволно.Общо взето скромна работа.

  3. #153
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Бях го написал някъде след оплюването и подигравките към Севдат от капацитети в този форум.Севдат е събрал в едно/и малко побългаряване/методите на Алей,Шишкин и Хопкинс–Пехачек.Много лесно,удобно и с малки харчове.Мое,лично мнение.
    А прорицатели,гадатели,опери рани и тем подобни могат да пренасят яйчица или личинки по Дулитъл.Много от редовите пчелари също работят по Дулитъл.
    Затова всеки си има пчелин/и и може да си прави фокуси и магии колкото си иска. Ааааа, колега Гогол, ти направо ми скри шайбата с тази плеяда от велики пчелари. Заминавам да се подготвям.

  4. #154
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Като гледам това число за изкаран мед от кошер как расте, расте, расте и имам чувството, че след година, две ще е 1000, 1000. Еееее, спрете се малко. Че то четвърт тон. Това са десет тенекии мед. Както съм казвал и преди, ако ги поставите върху кошера........ще го забиете в земята.


    Брата един колега когато му каза да разшери с още магазини кошерас 15 рамки пило му каза, ,,краката няма да издържат,,.Колегата го посъветва да подложи тухли под кошера.Така че дай 1/4 т пък нека се забива в земята.

  5. #155
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Като гледам това число за изкаран мед от кошер как расте, расте, расте и имам чувството, че след година, две ще е 1000, 1000. Еееее, спрете се малко. Че то четвърт тон. Това са десет тенекии мед. Както съм казвал и преди, ако ги поставите върху кошера........ще го забиете в земята.
    Аааааааа много добре знаеш какво е в експериментална станция и в реални услояи от частници но пашата си е паша.
    Щом аз мога от 3-4 лидера да извадя 40-50кг. на стационар що да не може в Сибир да се извади среден добив 50-60кг. а при добра година 100ина. и това е реално и го знаеш. Предполагам че и в България има някой много добри микрорайони.

  6. #156
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Брата един колега когато му каза да разшери с още магазини кошерас 15 рамки пило му каза, ,,краката няма да издържат,,.Колегата го посъветва да подложи тухли под кошера.Така че дай 1/4 т пък нека се забива в земята.
    Кой е този колега? Не ме ли пита мен за тия разширения? Или ти вече загуби връзка на кой си се обаждал, кой какво ти е препоръчал и те така? Убавец.

  7. #157
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Е те тека е ама има теории дето са на база практика /няма лоша технология или най добра/ има усвоена и предпоставки за прилагането и.А аз не гоня 200кг. среден добив аз гоня колкото може по малко да ме виждат пчелите нямам амбиции за големи добиви и пари за мен това е хоби което като си покрие разходите кое е отгоре все е доволно.Общо взето скромна работа.
    Язък ти за знанията и теориите, щом гледаш 50 семейства само за спорта. Ако приложиш някоя система : 50 Х 200 =10 000 кг. Х 4.50лв. =45 000лв. Ама щом ти е кеф да бъхтиш за заплата , сполай ти.

  8. #158
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Аааааааа много добре знаеш какво е в експериментална станция и в реални услояи от частници но пашата си е паша.
    Щом аз мога от 3-4 лидера да извадя 40-50кг. на стационар що да не може в Сибир да се извади среден добив 50-60кг. а при добра година 100ина. и това е реално и го знаеш. Предполагам че и в България има някой много добри микрорайони.
    Някъде четох, че рекорда от 120 килограма/ още по времето на СССР/ е именно там, но 120 кг. С кошер лежак. На същото място прочетох и донесен нектар за деня 19 кг./Друмев го спомена, но обърка с 18 кг./ Превърнато в мед да кажем 10 кг. За 5 дни.....може да стане 50 кг., но 225 ми се вижда малко множко.

  9. #159
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Някъде четох, че рекорда от 120 килограма/ още по времето на СССР/ е именно там, но 120 кг. С кошер лежак. На същото място прочетох и донесен нектар за деня 19 кг./Друмев го спомена, но обърка с 18 кг./ Превърнато в мед да кажем 10 кг. За 5 дни.....може да стане 50 кг., но 225 ми се вижда малко множко.
    ХА ХА, те и петилетките си изпълняваха за 2- 3години.

  10. #160
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ХА ХА, те и петилетките си изпълняваха за 2- 3години.
    То затова сега нямаме работа.

 

 
Страница 16 от 19 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •