Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 20
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2013
    Мнения
    10

    Млад пчелар пита за съвет.

    Здравейте,закупих 2 кошера,но се оказа ,че медът е от миналата година и ми казаха да го разпечатам и да подхраня със захарен сироп.
    Този пост е редактиран от syzi; 30.09.2013 в 07:50.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    27.06.2013
    Мнения
    19
    Дайте повече информация. Какви са кошерите и къде е този мед - в плодника или в магазина

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2013
    Мнения
    10
    v plodnika, dadan blad sa kosherite.
    У плодника Дадан Блат са кошерите.
    Този пост е редактиран от syzi; 30.09.2013 в 07:51. Причина: Пиши на кирилица!

  4. #4
    Колега поясни само кошери с мед ли купи или с пчелите,дадоха ти миналогодишни медови пити или какво.По възможност пиши на кирилица ,не съм модератор или админ ама е грозно

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2013
    Мнения
    10
    Добре,закупих 2 кошера към края на август тази година(12 рамкови дадан блад) с пчелите и с магазини.Меда беше изваден от магазинните,а този който е в плодника е тъмен и попитах един по опитен пчелар да дойде и да ги огледа и ми каза,че меда е от миналата година,да разпечатам няколко пити и да ги подхранвам да го запечатат.

  6. #6
    Не съм много опитен но мисля,че по цвета не може да се определи годината.Аз тази година съм вадил манов мед който е тъмен ама е таз годишен .Нека и по опитните колеги да си кажат мнението.Също така не от опит а от книгите знам ,че зазимяването с манов мед не е здравословно за пчелите.Пожелавам ти успех в начинанието ти като нов пчелар .

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ако са стари питие (черни) нормално меда да е тъмен.
    А какво от това ако е от миналата година, ако не е прокиснат не вярвам пчелите да имат проблем.
    Меда е един от най трайните продукти.
    Аз мисля че вече е късно да се започне подхранване.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2013
    Мнения
    10
    В смисъл че ще се захароса от рано и ще го отпечатват трудно и трудно ще се усвоява.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И аз се занимавам с пчеларсво от по малко от година и не съм много надежден за съвет, но според мен на този етап е по добре да си остане на стария мед.

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Цитат Първоначално публикувано от banichkata Виж публикацията
    Добре,закупих 2 кошера към края на август тази година(12 рамкови дадан блад) с пчелите и с магазини.Меда беше изваден от магазинните,а този който е в плодника е тъмен и попитах един по опитен пчелар да дойде и да ги огледа и ми каза,че меда е от миналата година,да разпечатам няколко пити и да ги подхранвам да го запечатат.
    Разпечатай по средата на питите и подхрани с мед акация поне 5 кг,за захар е късно-идва зима.Стесни входа на 2-3см. поне за месец и много внимавай да не стане "кражба".

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •