Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 15 от общо 15
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    В процеса на естественото историческо развитие пчелите са придобили ценното свойство да се самоизолират от действието на ниските температури.Кълбото на пчелите реагира активно на изменението на температурата,като се намалява и образува плътна кора от пчели,дебела няколко сантиметра,или се увеличава по обем.Установено е,че животът на пчелите протича нормално,дори ако температурата на разстояние 2-2.5 см от кълбото е отрицателна.Така,че за благополучното иззимяване на пчелите по-голямо значение,отколкото дебелината на стените,имат хранителните запаси.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Поправете ме ако греша но според мен не трвбва да се мисли за зимните температури защото тогава пчелите са на калбо,според мен вапроса е каква е по добрата дебелина за по добро пролетно развитие

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    По-важно е да имат някаква минимална дебелина , която гарантира по-дълъг живот и по-малко измятане.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Дебелината на стените е съобразена с рамките.

    Има минумум под който и да искаш няма как да слезеш.

    Относно анкетата мисля, че половин сантиметър не е от

    значение по-важно е всички елементи и дебелини от кошерите да ти са еднакви т.е. да има заменяемост.

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    58
    юри е прав дебелината е 26 мм.това е стандарта . за толкова години нито една пчела не се е оплакала

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •