Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 19 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 184
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Втора зима зазимявам 4 рамков ДБ нук. Ако отново иззимуват, това ще е моята система. Основно ще бъдат за подсилване на слаби и за смяна на майките им. Ще имам резервни майки и семейства. Ако един ден ми дойдат много, може евентуално да продам нещо.
    "Основно ще бъдат за подсилване на слаби и за смяна на майките им."
    Атанасов като мине време ще бъда безкрайно благодарен да споделиш резултати относно тези две опции.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    "Основно ще бъдат за подсилване на слаби и за смяна на майките им."
    Атанасов като мине време ще бъда безкрайно благодарен да споделиш резултати относно тези две опции.
    Уха, сега не искаш ли. Майката на слабото семейство се отнема и се обединява със семейството на презимувалия нук. Резултата не е ли ясен.

    Упражнението е играно, но сега ще бъде по-масово.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Уха, сега не искаш ли. Майката на слабото семейство се отнема и се обединява със семейството на презимувалия нук. Резултата не е ли ясен.

    Упражнението е играно, но сега ще бъде по-масово.
    Благодаря!
    Имам малко нуклеуси ама нямам много практика с тях та си казах чакай да питам.

  4. #54
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Хубаво нещо са нуковете, много помагат, особенно като ги изимиш. Ей тая година изимихме 2 седем ракови. Пролетта пчелите от единия отидоха в празен кошер, но в другия си останаха там. Що рамки с пило съм дръпнал от него до края на април не е истина. После бащата само му прави магазини от фибран, тип 10 минутки. Преди липата, тази пъцикня имаше и в единия магазин 5 рамки пило. Плодника не съм го и поглеждал. Завърши слънчогледа с 3 магазина мед, и от плодника още 4 пълни рамки съм извъртял. Значи малко му дошли магазините... Е няколко думи: фабрика за пило и пчели, без кой знае какво усилие от страна на пчеларя, че и мед даде доволно. Зазимих го на 6 рамки с пчела.

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    .... Е няколко думи: фабрика за пило и пчели, без кой знае какво усилие от страна на пчеларя, че и мед даде доволно.....
    Е, някои колеги не виждат смисъл в употребата им, но явно не оценят възможностите. Винаги имам 4-7 нука(4-5 рамки ) за резерва. На следващата година дават нормален добив. Сега (2018г. ) ще приготвя 30-40бр. и за това вече няма да ги водя резервни, а помощни.

  6. #56
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Хубаво нещо са нуковете, много помагат, особенно като ги изимиш. Ей тая година изимихме 2 седем ракови. Пролетта пчелите от единия отидоха в празен кошер, но в другия си останаха там. Що рамки с пило съм дръпнал от него до края на април не е истина. После бащата само му прави магазини от фибран, тип 10 минутки. Преди липата, тази пъцикня имаше и в единия магазин 5 рамки пило. Плодника не съм го и поглеждал. Завърши слънчогледа с 3 магазина мед, и от плодника още 4 пълни рамки съм извъртял. Значи малко му дошли магазините... Е няколко думи: фабрика за пило и пчели, без кой знае какво усилие от страна на пчеларя, че и мед даде доволно. Зазимих го на 6 рамки с пчела.
    Здравейте,

    То това си е помощно семейство!

    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #57
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Всеки един нук с добра майка си е един добър кошер, ако се остави да се развива, и всеки калпав кошер си е едно помощно семейство. И без това няма да даде продукция поне да помага, а след това му се сменя майката и така.

  8. #58
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    За колеги със 100+ кошера е нормално да няма смисъл, но за такива като мен с 50-60 са си помощ и то доста голяма.

  9. #59
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Хубаво нещо са нуковете, много помагат, особенно като ги изимиш. Ей тая година изимихме 2 седем ракови. Пролетта пчелите от единия отидоха в празен кошер, но в другия си останаха там. Що рамки с пило съм дръпнал от него до края на април не е истина. После бащата само му прави магазини от фибран, тип 10 минутки. Преди липата, тази пъцикня имаше и в единия магазин 5 рамки пило. Плодника не съм го и поглеждал. Завърши слънчогледа с 3 магазина мед, и от плодника още 4 пълни рамки съм извъртял. Значи малко му дошли магазините... Е няколко думи: фабрика за пило и пчели, без кой знае какво усилие от страна на пчеларя, че и мед даде доволно. Зазимих го на 6 рамки с пчела.
    Цял живот съм си мислил, че меда го носят пчелите а не кошерите, а то какво излезе.

    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    За колеги със 100+ кошера е нормално да няма смисъл, но за такива като мен с 50-60 са си помощ и то доста голяма.
    Той Атанасов с 305 кошера ама пак търси на хляба мекото
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Той Атанасов с 305 кошера ама пак търси на хляба мекото
    Ей туй па кво беше.

    пп.Само 130 са.

 

 
Страница 6 от 19 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •