Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 19 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 184
  1. #131
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не хапи ръката дето може да ти отвори очите.
    Моите са отворени, с такива приятели и твоите ще се отворят. Като се сетя как го защитавах- язък.

  2. #132
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от viktor_555 Виж публикацията
    Всичко си е до годината! При мен има едно презастъпване рапица и акацията. 12 -20 април рапицата е цъфнала,1-ви 15-ти май я следва акацията.1-но магазинче от рапицата и 1-2 от акация като за старт на годината се отчитат. Но както всеки един от нас е установил- година с година не си приличат.
    Нещо не ти вярвам, с тия двумайчени с-ва да вадиш по 1 маг. рапица или нарочно премълчаваш нещо. Другия вариант е да не можеш да се възползваш навреме(пълноценно) от силата на семействата ти. Първите пакети тази година ги дадох в началото на рапицата и колегата в последствие ми каза, че е извадил по един магазин рапица от тях. За мене реално ако наистина имаш силни семейства и времето отдаде на рапицата да даде нектар, за тези 20 дена не трябва да падаш под 30 кг от кошер.

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Така изглежда. Сподели обединяваш ли и как, защото може да се приеме, че си направил отводка.
    Добре де да оставим настрана горелките и слабите семейства.
    Правиш нук-отводка и помагаш на семейства които са около 4-5кг./плодник с магазин/12так.
    Тия нукове ще свършат ли работа за пашата и за дълготраен ефект и след това с добро презимуване и влизане в следващия сезон с добро семейство и процент на успеваемост.Май това е въпроса с тия нукове.

  4. #134
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Нещо не ти вярвам, с тия двумайчени с-ва да вадиш по 1 маг. рапица или нарочно премълчаваш нещо. Другия вариант е да не можеш да се възползваш навреме(пълноценно) от силата на семействата ти. Първите пакети тази година ги дадох в началото на рапицата и колегата в последствие ми каза, че е извадил по един магазин рапица от тях. За мене реално ако наистина имаш силни семейства и времето отдаде на рапицата да даде нектар, за тези 20 дена не трябва да падаш под 30 кг от кошер.
    Човека е писал 1 и 1-2 слива се със акацията

  5. #135
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Като се сетя как го защитавах- язък.
    ''Ако посееш вятър,ще пожънеш буря.''
    Аз също съм те защитавал,дори съм се опитвал да ти помагам.Независимо от искрите,също мога да помагам.

  6. #136
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Човека е писал 1 и 1-2 слива се със акацията
    Гоше, той е в район където на 10 год веднъж НЯМА да даде акацията. Аз пиша за 3 магазина рапица, а естествено че ще има и смесена с акацията, но от там ще трябва да извади още 30 кг смес, който по показатели да си е чиста акация.

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Правиш нук-отводка и помагаш на семейства които са около 4-5кг./плодник с магазин/12так.
    Тия нукове ще свършат ли работа за пашата и за дълготраен ефект и след това с добро презимуване и влизане в следващия сезон с добро семейство и процент на успеваемост.Май това е въпроса с тия нукове.
    За Ен-ти път. Помагам от презимувал нук. Като го " разтоваря " юли, до зимата ще е силен повече отколкото е нужно. Такъв презимувал нук ( 4-5 р.)прехвърлен в стандартен кошер, дава добив, като всички останали.

  8. #138
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Правиш нук-отводка и помагаш на семейства които са около 4-5кг./плодник с магазин/12так.
    Тия нукове ще свършат ли работа за пашата и за дълготраен ефект и след това с добро презимуване и влизане в следващия сезон с добро семейство и процент на успеваемост.Май това е въпроса с тия нукове.
    Не!Предназначението на нука е друго.Ако някой иска без разходи да вади по 100кила от с–во с помощта на мижавото нукче/ако говорим за едно и също/ ще остане с пръст в устата.Нука не е помощно с–во.

  9. #139
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Нещо не ти вярвам, с тия двумайчени с-ва да вадиш по 1 маг. рапица или нарочно премълчаваш нещо. Другия вариант е да не можеш да се възползваш навреме(пълноценно) от силата на семействата ти. Първите пакети тази година ги дадох в началото на рапицата и колегата в последствие ми каза, че е извадил по един магазин рапица от тях. За мене реално ако наистина имаш силни семейства и времето отдаде на рапицата да даде нектар, за тези 20 дена не трябва да падаш под 30 кг от кошер.
    Ами колега Валентин визира за 1-но майчиния и аз за него коментирах. Поне така го разбрах.

  10. #140
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Гоше, той е в район където на 10 год веднъж НЯМА да даде акацията. Аз пиша за 3 магазина рапица, а естествено че ще има и смесена с акацията, но от там ще трябва да извади още 30 кг смес, който по показатели да си е чиста акация.
    Най вероятно тогава ги прави зимува с една майка.
    Умувам си.
    Хубаво е Виктор да сподели какво точно прави разбира се ако му е удобно.Винаги може да се научи нещо ново.

 

 
Страница 14 от 19 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •