Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 19 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 184
  1. #111
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Според мен, рано напролет, трябва да преценим каква е причината едно семейство да е слабо в края на март примерно...и ако сме убедени, че майката му е добра, въпреки че е с малко пчели по някаква причина, то трябва да и дадем шанс на майката, и да го подсилим с по 1 пита запечатано пило, и да го наблюдаваме как се развива.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Отстрани ще са си семейство и отводка.
    Хванахте се за моите слаби семейства. Пак да кажа : пиша за презимували семейства. Едно в нормален ДБ, другото в 5р. нук.

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Донякъде в постовете си искам да кажа, че тези маневри са само губене на ресурси. Няма да ги изброявам. Значи влизаме си в пчелина, преброяваме си кои са ни силните семейства и кои слабите. Х - силни и У- слаби. Силните си продължаваме да ги засилваме, а слабите им отчитаме причините и вземаме мерки. В най - добрия случай е само смяна на майката. В останалите - горелка. Както казва един познат на всички пчелар - един от братята Кисьови - мършата си е мърша.
    Съгласен само частта с горелката макар и ефикасна е малко как да кажа нещо като на Влад Цепеш методите.

  4. #114
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    А като е отгоре ще има обмяна на феромони и информация предавана чрез тях.
    Поне така мисля.
    IMG_20170713_150209.jpg
    По-ниския (синия) след слънчогледа на два пъти ми изчезва младата майка (в долния плодник). Накрая събрах всичко в едно със старата майка. Така че, за мен снеглеровата табла трябва да се затваря по някой път. Или да е с плътна преграда. Или да се свали от страни.

  5. #115
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Съгласен само частта с горелката макар и ефикасна е малко как да кажа нещо като на Влад Цепеш методите.
    Прочете ли ми целия пост? Преценяват се семействата и ако може да се направи нещо, както сподели и колегата Илиев, го правиш, иначе просто се намираш на работа и си правиш играчки. Тези колеги които работят яко, едва ли ще се церемонят на шепа пчели.

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Според мен Жорката имаше друго на предвид.

  7. #117
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    От едномайчините какъв ти е добива? И ако в акацията си с 3 магазина, колко акация вадиш като стоков мед? Ако не е тайна.
    Всичко си е до годината! При мен има едно презастъпване рапица и акацията. 12 -20 април рапицата е цъфнала,1-ви 15-ти май я следва акацията.1-но магазинче от рапицата и 1-2 от акация като за старт на годината се отчитат. Но както всеки един от нас е установил- година с година не си приличат.

  8. #118
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Това с помощното отгоре за догодина съм намислил за ЛР8. Да видя каква ще е хамалогията.
    Но ще става по-високо. Ще видим.

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Прочете ли ми целия пост? Преценяват се семействата и ако може да се направи нещо, както сподели и колегата Илиев, го правиш, иначе просто се намираш на работа и си правиш играчки. Тези колеги които работят яко, едва ли ще се церемонят на шепа пчели.
    Да прочетох го.
    Просто и ефикасно и за жалост се явява необходимост особено ако няма ясна представа защо е така и има съмнения за заболявания /но с вирусите си е трудна работа/.Трябва ред и дисциплина.
    Говори се че при горецитирания Влад Цепеш /Дракула/ нищо чудно да си е българин като се има в предвид че Влахия си е част от 1и2Български царства е бил сложил златна чаша в столицата си Търговище на центъра да пият вода с нея и никой не я е откраднал.

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Аз така разсъждавам : Винаги има семейства, които не дават продукция или е по-малко от мнозинството ( по различни причини ). Ако това са 30 бр., това ми дава 30 тенекии мед по-малко. 30 х 25 х 4.20.....и.т.н. С 30-40 бр. помощни смятам да доведа тази загуба до минимум.

 

 
Страница 12 от 19 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •