Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 25 от 61 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 241 до 250 от общо 601
  1. #241
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    странна работа! Одобрен съм за кошери, а за отводки съм 200 номера назад.Как ги смятат тези точки? Нещо нова формула има май.

  2. #242
    Наблюдател
    Регистриран
    31.03.2011
    Мнения
    14
    Еми радвай се колега! Взел си точките поне, като си кандидатствал и за отводки, но не са те одобрили за тях и няма да ги купуваш.А с парите които си си пиготвил за тях т.е. твоите 30% можеш да си купиш малко по-малко отводки още Май месец от някой нерегистриран пчелар, и ти гарантирам, че първо ще са по-хубави и може и мед да ти дадът, и второ на есен ще имаш повече оцелели отводки дори ако беше купиш два пъти повече отводки от някой лицензиран производител.Примерно одобрявват те за отводки, купуваш 50 отводки(три рамки и една шепа пчели) по програмата(в най-добрия случай срдата на Юни) - твоята инвестиция ще е около 40лв за отводка, цяло лято ще се чудиш как да ги подсилваш и храниш да оцелеят и накрая в най-добрия случай ще имаш 20-30 оцелели, които дали ще презимуват е друг въпрос.Втори вариант- не те одобряват, кпуваш 30 отводки от някой познат колега на когото имаш доверие за 70-80лв( НА 4 РАМКИ!) още Май месец, поне полвината от тях за пашата ще ти дадът и мед, а може и за отводки да станат Август месец...

  3. #243
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Не се радвам. Четох, че при проверката трябва да са заселени, а нямам стари кошери за смяна. Дърводелците които познавам не се наемат да ги направят по рано от 40-50 дни след капарото, а него ще дам след подписване на договора, който още не е дошъл. И започват едни упражнения молби, черпни не че бягам от почерпката ама по добре да си пием по едно без ядове.
    Сметките и аз си ги правих, но май ще пропусна тази година.

  4. #244
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Проверявай по-настоятелно(за това дали ти е дошъл договора) - последната партида, трябваше да са разпратени по областните дирекции на ДЗФ края на миналата седмица, а за проверката няма как да ти я направят преди да си подал документи за отчитане, срокът за което е краят на август, т.е.т. - най-рано през септември проверка(освен ако не отидеш да отчиташ по-рано). А в предният период можеше и да не се заселят новите кошери веднага, а сега как е - най-добре питай в ДФЗ.

  5. #245
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Сега е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО кошерите да са заселени.

  6. #246
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Сега е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО кошерите да са заселени.
    И ще почне едно крадене в края на лятото....
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #247
    Наблюдател
    Регистриран
    20.03.2013
    Мнения
    9
    Изчетох цялата тема с надежда да намеря отговори на въпросите си, но уви. Някой може ли да ми разясни как стоят нещата с кредитирането по Национална програма за пчеларство. Аз съм одобрен за 60-70%(по спомен) от цената на 25 кошера и отводки. Единственото, което ми е ясно, е че мога да кандидатствам за кредит с лихва 5% и следва въпроса. Как и при какви условия ще ми го отпуснат, от коя банка? Когато подавах документите бях останал с впечатление, че се изисква удостоверение за липса на задължения от НАП и бях осигурил такова, но се оказа, че ми е нужно "после" някой има ли идея кога е това "после"? Когато кандидатствам за кредита? Или когато държавата го изплаща на банката(ако въобще това се случва по този ред). И ще ми се наложи ли да си вадя ново удостоверение за липса на задължения или мога да представа това което се отнася към датата на подаване на документите? Благодаря ви предварително. Надявам се някой да е наясно и да сподели опит/информация.

  8. #248
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    В страницата на ДФЗ имаше подробни обяснения и за предния и за настоящия прием. Сега ги потърсих за да пусна линк, но не ги открих. Общо взето е голям филм, но е в помощ на хората които нямат пара в брой. Отиди на място да ти обяснят и си води записки. ОБАЧЕ няма как да кандидатстваш за кредит ако не си подписал договора, а в Стара Загора още няма подписан договор за кошери и отводки иначе на новините са бързи http://www.dfz.bg/bg/prescentar/novi...tirane-po-NPP/

  9. #249
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    По принцип кредита се отпуска от ДФ Земеделие, а не от банка. Кредитополучателя подписва Запис на заповед, трябва да има сметка която да е под разпореждането на Фонда и май че трябваше и един гарант (така беше поне миналата година), както ида няма изискуеми задължения, но трябва да е подписан договора, като спомена колегата по горе.

  10. #250
    Наблюдател
    Регистриран
    20.03.2013
    Мнения
    9
    Цеко удостоверението за липса на задължение се изисква когато подписваш договора или когато подписваш кредита? И то трябва да важи за датата на подаване на документите или за датата на подписване на договорите?

 

 
Страница 25 от 61 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •