Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 61 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 601
  1. #121
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Всъщност времето за неудобните въпроси е дошло много отдавана. Само че на кого да ги задаваме?
    Аз така и не разбрах до къде се простира Северозападния район? При 30 области и 100 възможни одобрени заявления се падат по близо 3 човека от област. ОБАЧЕ северозападния район като обере над половината НАЦИОНАЛНАТА програма ще подпомогне по един човек от област. ЕВАЛА. Готов съм да питам, протестирам, псувам, ..........
    Това че от северозападния район пчеларите обират по голяма част от парите,вярно ли е?

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Има нещо такова.

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Неудобните въпроси трябва да се зададат на членовете на работната група и на Министъра. Е това вече е един добър повод за протест с искане за преразглеждане на програмата и промяна на начина на разпределение на средствата.

  4. #124
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Колега Бонев - защо не дойде на събранието вчера в Плевен. Щяхме да те изберем в работната група. Трябваше да има повече наши представители в тази работна група, за да надделеем над старите вождове, ако пак се опитат да се обединят против нас.

  5. #125
    Матеев би ли написал имената на членовете на тази работна група,ако не е тайна разбира се.Може и на лични,ако мислиш,че ще отегчим колегите.

  6. #126
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    От сега нататък няма да има никакви тайни. Аз лично ще се погрижа за това.

    В работната група са вписани всички "Стари Вождове" + аз + Bee Varna + Иван Кожухаров (него го познавам) + още 5-6 непознати пчелари, предложени от един единствен човек. Общо 15 човека. Имаше една жена от организаторите, която водеше протокола, и тя ми обеща през почивните дни да го въведе на компютър и да ми го изпрати. Ако си сдържи обещанието - веднага ще го публикувам.

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Тежко ви и горко. Историята с работната група за закона се повтаря. Само дето вместо Янко сега е Bee Varna и вместо мен си ти.

  8. #128
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не се предавай. Сега нещата са малко по-различни. Този път имаме поне на думи подкрепата на част от старите вождове. Имаме и свежа кръв, подплатена с финанси, ако до това опре проблема. Имаме решителност, ентусиазъм и най-вече задочната подкрепа на хиляди и хиляди пчелари. Трябваше да дойдеш на срещата и да видиш как ме наобиколиха една камара хора и ме поздравяваха и си даваха визитките или написани на листче телефони. Хората много са изстрадали и страшно се радват, когато на хоризонта се появи някакъв лъч на надежда. Само това вече е достатъчно човек да реши да жертва част от личното си благополучие, време и пари, и да се опита да направи нещо по-добро за всичките тези хора.

    Според мене все още не е късно. Ако кажеш да, веднага ще се задействувам и ще се опитам да те включа в работната група. Според мене няма да откажат. Ако трябва ще прозвъня всеки един вече избран член и ще го помоля да те подкрепи. Много си важен, имаш опит и без тебе нещата са на кантар.

    Има и още нещо. Аз мога да бъда активен за известно време, но не мога да си жертвам на 100% времето и бизнеса, така че ще помагам и ще се боря в работната група и после ако потрябва и при създаването на асоциацията и дори при създаването на закона, но за постояннодействуващ лидер аз не ставам и не го желая. При това положение в момента ние страдаме от липсата на лидер, който да го предложим в бъдещото ръководство, а ти си един естествен кандидат за това, така че моля те - не се отказвай точно в този важен момент. Ако ти се откажеш - ще трябва да бъде Мишо Михайлов, но него не го познавам чак толкова добре.

    Не знам дали разбираш дилемата - сега и само сега ние имаме шанса да предложим наш лидер, и ако ние не го направим, ще го направи някой друг и ще успее.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Тежко ви и горко. Историята с работната група за закона се повтаря. Само дето вместо Янко сега е Bee Varna и вместо мен си ти.
    Май започвам да не разбирам твоя абсолютен песимизъм и чувство за обреченост. Вярно е, че хвърли много труд за промените в законите за растенията за пчеларството. Вярно е също така, че за сега нещата са стопирани. Но както казват военните, това не беше основната битка, а разузнаване с бой, премерване на силите. Битката за пчеларството тепърва започва и всеки се стреми да заеме стратегически най-добрата позиция. Битката тепърва предстои и който овладее НППО той ще диктува занапред правилата на играта. Аз също не бях вчера на сбирката, но от написаното от Матеев оставам с впечатлението, че има пробив. Така че, стягайте армията и когато дойде момента - удар с всички оръжия.
    Не разбрах само от написаното до тук какви решения са взети и какви комисии или работни групи са избрани. Насрочена ли е дата за учредителен конгрес? Как ще се избират делегатите?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #130
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не. Просто беше избрана работна група, и в момента чакаме да получим пълния списък от колежката, която водеше протокола. Когато това стане, ще започнем да си звъним един друг и ще насрочим първата си среща. Мишо Михайлов в момента е модератор на целия този процес, но ако той се опита да го забави, инициативата ще я поема аз. И най ще ми е кеф, ако старите вождове се нацупят и откажат да идват на срещите. Имаме кворум и без тях и със или без тяхното участие можем лесно да продължим напред.

 

 
Страница 13 от 61 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •