Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 43 от 61 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 421 до 430 от общо 601
  1. #421
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Че защо точно слънчогледа за семе да не отделя нектар, то това означава, че и този от това семе няма да отделя.
    Хора правили такова опрашване се оплакаха, и когато е за семепроизводство площите обикновено са малки 50-100 дка ,а искат по семейство на дка. което е недостатъчно защото се знае, колко нектар отделя на дка. като при различните сортове има разлика да не говорим ,че има изолация от 1000 м. и в радиус от тези метри не може да се сее маслодаен слънчоглед.

  2. #422
    Потребител
    Регистриран
    03.11.2013
    Мнения
    73
    В седмицата от 8 до 12 декември се е състояло заседание на работната група по тригодишната програма. На заседанието се е обсъждал въпросът на кого да се дадат 350 000 лв. по мярка А - за популяризиране на пчелните продукти. Условието да се вземе решение е всички представители на "национални" пчеларски организации да подпишат протокола, че са съгласни при кого да отидат парите. Двама представители, недоволни от досегашното разпределение на парите, са отказали да подпишат протокола - това са г-н Котларски, доколкото разбрах защото не е получил нищо досега, и проф. Цанков - защото не са отпуснати пари за научни разработки (което е вярно). При това положение сетете се от един път при кого отиват 350 000 лв. Отговорът е от лесен по-лесен - разбира се парите отиват за закупуване на майки, отводки и кошери. Ето, така се правят пари от пчеларската програма, а ние редовите пчелари през това време си пишем заядливи коментари във форума. Това за пореден път показва, че трябва да се сдружим на базата на общите си интреси, на базата на това, което ни обединява, а не базата на това, което ни разделя. Нужно е да проявим здрав разум и с общи усилия да защитим интересите си. Една такава възможност е активно участие в създадената "Конфедерация на българските пчелари". Призовавам всички пчелари, които мислят с главите си, да положат малко усилия и да се борим за защита на интересите си, които в по-голямата си част са общи. Поединично нищо няма да постигнем - това го показа досегашния горчив опит.

  3. #423
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Колега Цонев, аз пък съм изключително радостен от тази новина. По мярката за популяризиране на пчелните продукти до сега парите само са се КРАЛИ безогледно и от тази мярка няма АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ ЕФЕКТ. Сега поне парите ще влязат при пчеларите. Явно с вас колега постоянно имаме разнопосочни мнения по много въпроси в пчеларството. Не мога да разбера как може да не се радвате че 350 000 лева ще стигнат до обикновените пчелари. Предполагам че големият ви проблем е че част от тези пари ще се харчат за майки и отводки и ще стигнат до Ганчо, но това са абсолютни глупости на фона на това, че обикновения пчелар ще има достъп до тези средства.

  4. #424
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Отново негативизъм ....... не ви ли писна ..........

    Според мене най-важното изречение в постинга на Илия Цонев беше:

    ....... Това за пореден път показва, че трябва да се сдружим на базата на общите си интреси, на базата на това, което ни обединява, а не базата на това, което ни разделя.


    Подкрепям това изказване на Цонев и не подкрепям негативизма на Rosti_sz, който просто търси повод за какво да се заяде, и поради липса на сериозни доводи веднага започна да обижда (думичката ГЛУПОСТИ по повод изказването на Илия Цонев) ......

  5. #425
    Няма как да не съм на едно мнение с rosty_sz. До сега някой разбрал ли е тея пари за популялизиране на меда къде отиват. Аз лично не освен че потъват в нечии джоб имитира се един пазар на мед с 3 сергии и толкоз... А в същото време не съм видял меда да е станал по популярен или българина да е започнал да консумира повече мед. Ако ще е за някъкво рекламиране аз го разбирам така постоянно по телевизии, радия да върви някаква реклама за пчелните продукти и тяхната полза. Нещо подобно както се рекламират Турските авиолинии ... А не както писах по горе само да се имитира нещо и всичко да потъне.Така че тези пари по добре да отидат в графа кошери и третиране ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #426
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Естествено че е така. Всички смятат така. Въпросът не е къде трябва да отидат тези пари - мнения много, въпросът е че Rosti_sz само търси повод да обижда Илия Цонев. Ей това не го одобрявам.

    Иначе къде трябва да отидат парите - за това си има специална тема, в която всеки може да си изкаже мнението, но КУЛТУРНО и БЕЗ ОБИДИ към колегите си.

  7. #427
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Матеев прекаляваш
    Тона ми е съвсем нормален и въобще не си търся поводи да се заяждам.
    Изказвам мнение и нямам и най-малкото намерение да търся под вола теле.
    Ако много ви преча на теб и на колегата Цонев спирам да пиша на мига. Само кажете.

    И къде видя ОБИДИ?
    Думичката глупости е използвана не за да определи изказването на колегата а за да покаже че факта че идват парите при пчеларите е много добър и са ГЛУПОСТИ ако кажем че това е лошо само защото Ганчо ще вземе от тях.


    Както и да е ВЕДНАГА ДА СПИРАМ ДА УЧАСТВАМ ВЪВ ФОРУМА . САМО КАЖЕТЕ.

  8. #428
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    .......а за да покаже че факта че идват парите при пчеларите е много добър и са ГЛУПОСТИ ако кажем че това е лошо само защото Ганчо ще вземе от тях.
    Rosty моето виждане е,че малкото пари който мислиш че отиват при пчеларите бетонират Ганчо на позицията му.Заради малкото изтървате голямото.

  9. #429
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ... и поради липса на сериозни доводи веднага започна да обижда (думичката ГЛУПОСТИ по повод изказването на Илия Цонев) ......
    Аз пък думичката "ГЛУПОСТИ" (и подобни други такива), я използвам като местоимение, с потенциал да замести почти всичко, като синомим на "НЕЩА". Явно е някаквъв вид Американизъм, тъй като по фимлите и в разговорния език, често се използват думички като "SH*T", "STUFF" и т.н. в същото значение.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #430
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    НЕЩО ПРОТИВ ДА СЕ ВЪРНЕМ НА ТЕМАТА?

    Излязъл е списъкът с одобрените кандидати за таз годишния прием. На страницата на ДФЗ не го открих, но може и аз да съм кьорав.
    Ако някой го знае къде е или го има, моля да сподели.
    Този пост е редактиран от koragroup; 19.12.2014 в 17:20. Причина: правопис
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 43 от 61 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •