Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 601

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката

    ПЧЕЛАРСКА ПРОГРАМА ЗА ПЕРИОДА 2014 - 2016

    Колеги предлагам тук да дискутираме и обсъждаме новият прием по пчеларската програма. Моля модераторите да обособят отделна тема а да не е подтем за отминалия период.
    Този пост е редактиран от Краско; 16.08.2013 в 14:02. Причина: СЪЗДАВАНЕ НА НОВ РАЗДЕЛ

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    И какво точно ще и обсъждаш колега?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин

    Smile

    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    И какво точно ще и обсъждаш колега?
    Колко дни преди стартирането на програмата е най удачно да седнеш пред вратите на регионалната дирекция на ДФ Земеделие и да почнеш да правиш списък така че после да се класираш в програмата без условие

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Колко дни преди стартирането на програмата е най удачно да седнеш пред вратите на регионалната дирекция на ДФ Земеделие и да почнеш да правиш списък така че после да се класираш в програмата без условие
    поне седмица
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Предната вечер,три години поред-Бургас.Равносметката,150бр.,8 мк.,50 отводки,2014-2016 продължавам в същия дух
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Колко дни преди стартирането на програмата е най удачно да седнеш пред вратите на регионалната дирекция на ДФ Земеделие и да почнеш да правиш списък така че после да се класираш в програмата без условие
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Новите условия за кандидатстване http://dfz.bg/bg/selskostopanski-paz.../-2014---2016/

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Какво да ви кажа. Пълна боза. По 400 000 за всеки от работната група(уж за организациите). Считайте, че всеки от тях ще усвои по толкова, без някой да разбере. Естествено целите няма да бъдат постигнати, но на кой му пука. Освен това тази програма не есъобразеняа с новите дадености. Много се бързаше да се прати за нотификация в Брюксел, въпреки, че нито регламентите са готови нито се знаеше ресурса, с който ще се разполага. Сега стана ясно, че ресурса, който ще дойде от ЕС няма да е 7500 000 , а по-малко.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    11.02.2013
    Мнения
    48
    А има ли смисъл? Който е прочел Наредба 9/19.11.2013 г. му става ясно че пак медарството се лансира, а не пчеларството. За какви ли не глупости им се дават пари - за майки дето са с 12 крака и сто дупета? Най-отвратителното е, че даваш парите и не знаеш какво става после. Идват и ти казват три години да съхраняваш купеното!? Ами ако е майка? Какви три години. Ами ако случайно е като тия от Сливен дето снасят по едно яйце на ден? Ако аз съм министър ето какво щях да направя: Давам акредитив на всеки регистриран за лечение на пчелните семейства. И всеки идва и си получава в РА пакетчетата с ленти или каквото решат от РА. Ако останат пари се дават за консумативи - восъчни основи, рамки, дъна (че гният най-бързо) и най-накрая за роеве, майки или кошери. Дори който може да си ги прави сам ще му дам чамов материал, а не ..да оправим счетоводството на закъсалите. Ако ще работим за медарството. Ако обаче ще правим пчеларство ще дам пари за опрашване на всички регистрирани и те да си купуват консумативи от пчеларски магазини или от фирми защото ще е акредитив и няма да може да се купуват леки коли или дрънкулки. Проста работа. Пък то сега проверки, че не знам какво, че чакане - ебати министерството, ебати умните глави. Като знам Г.Ганев колко му е акъла, не питай за другите. Харчене на черни държавни пари. Това е. За да се стигне до това, че аз със 80 кошера не искам да кандидатствам, защото на мен ми трябват 500 рамки, 500 основи, петдесет корпуса, тридесет дъна, 500 кг захар, препарати за вароатоза. Е, питам има ли такава програма? Майките ги правя по-добри от тия дето ги продават. Чистят си старите майки и народа се радва като дете на захарен памук. Тоя министър е по-келяв и от Мирослав Найденов. Вече три сериозни фала е направил - най-напред с програма "де минимис" - бягане, докуменвти и накрай по 5,6 лв. на декар. Ще му се изпикая в чекмеджето за тия пари. После пусна за зимно пръскане на овощни. Бягайте, събирайте документи и като влезеш вътре ти казват, че е за тия дето са пръскали с препаратите Тирам и карбамид!? И то да си пръскал, да имаш фактура обаче да не е платено още. Кой ще ти даде фактура като си взел препарат а да не си платил? После дават парите на търговеца за препаратите, а на тебе среден пръст. Сега тая програма за пчеларството. Смятам, че министъра не става въобще за нищо. Може да е учил, но човекът не става. Не ни трябва министър дето ще ни разиграва, а човек, който решава проблемите.

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако един министър седни и запише проблемите си, подредени по важност, ще се получи научен труд от 500 листа, плътно изписани и от двете страни. И нашите проблеми с пчеларството ще са някъде на 499-та страница най-отдолу. После същия този министър ако започне да си разпределя времето от целия 4 годишен мандат така, щото да остане време за решаването на всеки един проблем от списъка, за нас ще трябва да отдели само 2 секунди и то някъде в 3-тата година 11-тия месец и 29-тия ден.

    Виж ако отидем 50 000 пчелари на 3-месечен протест пред министерството, тогава има шанс за нас да отдели цял един час, за да ни засипва с обещания, които после няма да изпълни. А ако на протеста се лее и кръв, тогава може би ще се почеше зад врата и ще си каже - "Абе тези хора май наистина имат проблем". И после ще го хвърли проблема за разрешаване на някой некадърник от министерството и ще забрави за него до следващите избори, когато ще започне да се бие в гърдите и да се хвали "През този мандат ние работихме по проблемите на пчеларите, но работата беше много и не успяхме да я свършим. Ако обаче ни изберете, през следващия мандат обещаваме да хвърлим още по-големи сили и ресурси в разрешаването на този така важен за страната проблем.". И ако наистина му повярваме и го изберем отново, тогава той в работната група по проблема с пчеларите освен некадърника ще включи и чистачката баба Пена. И така..... до следващите избори.

    Може да ви звучи като виц, но всъщност написаното от мене си е доста близо до истината.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    В същност тука мога да изразя исвестно несъгласие. Проблема не е в министерството, а в пчеларите или по-точно техните представители в работните групи. Повечето беди идват от там. Понеже видях за какво става дума и съм меко казано разочарован от "цвета" на пчеларството. По същия начин, по който се водиха дебатите за промяна в закона, се правят и програмите. Едно безсмислено говорене без някаква стойност. После що било така а не иначе. Такива лидери сме си избрали. Нещата ще тръгнат на оправяне, когато лидерите ни са хора, мислещи за пчеларите и със съответните знания и умения. Тогава и програми ще имаме такива, които наистина да ни помагат, а не просто да се усвоят едни пари и резултата тотален срив в сектора. В същност именно заради това са и намалени средствата по програмите. България е единствената страна в Европа, където сектор пчеларство се срива с 30% и то според официалната статистика. Иначе срива е по-голям. Във всички други държави на континента има растеж. А даали на някого от нашите т.н. лидери му пука за това? Като гледам как се развиват нещата по-скоро не.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •