Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 50 от 61 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 491 до 500 от общо 601
  1. #491
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    В България официално начисляване на ДДС се прави само от фирмите с над 50 000 лева оборот, които са длъжни да се регистрират по ДДС и да получат данъчен номер. Когато вие закупувате кошери или отводки от такава фирма, в нейната фактура задължително ще има начислено ДДС.

    От ваша гледна точка (вие сте купувачи) когато закупувате от фирма, регистрирана по ДДС, имате две алтернативи:

    Вие сте регистрирани по ДДС - това означава, че имате право да си върнете ДДС-то, което сте го заплатили на продавача. Следователно ДФЗ не трябва да ви го плаща това ДДС, защото ще си го върнете 2 пъти, а това е незаконно.

    Вие не сте регистрирани по ДДС и нямате право да си го върнете. Следователно ДФЗ трябва да ви го заплати, иначе ще сте на загуба.

    А ако закупувате стоката от фирма, която не е регистрирана по ДДС, вие нямате право да си го връщате, независимо дали вие самите сте регистрирани или не. Във фактурите на нерегистрираните фирми се упоменава само сумата за заплащане, без върху нея да се начислява ДДС. При такава ситуация вие няма как да искате от ДФЗ да ви заплаща ДДС-то, тъй като такова НЯМА.

    Извод:
    Вие имате право да искате от ДФЗ да ви заплати ДДС-то само в един единствен случай - ако вие не сте регистриран по ДДС, а продавача ви е регистриран и ви издаде данъчна фактура с начислено ДДС. Във всички останали случаи трябва да чукнете отметката БЕЗ ДДС.
    Г-н Матеев, в сучая ако вече съм попълнил в заявлението за кандидатстване цени с ДДС и в договора е така какво правим, трябва ли да търсим продавачи на отводки регистрирани по ДДС или може и да не са? В моя случай аз не съм регистриран по ДДС.

  2. #492
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    подписах договора за лекарствата дават 64 %.
    Аз пък даже не го разгледах. Благодарих учтиво и написах заявление, с което се отказвам от договора. Като причина за отказа написах "не си заслужава главоболието ако ме одобрявате само за лекарства". Това беше още на 24.02.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #493
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Nic Виж публикацията
    Г-н Матеев, в сучая ако вече съм попълнил в заявлението за кандидатстване цени с ДДС и в договора е така какво правим, трябва ли да търсим продавачи на отводки регистрирани по ДДС или може и да не са? В моя случай аз не съм регистриран по ДДС.
    повечето фирми които се занимават с тази дейност са по ДДС
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #494
    Колеги никъде не намирам условията за кандидатсване за малката програма от 15000 евро.Някой ако е по запознат били ми разяснил какви са условията за кандидатстване с пчели?

    Благодаря предварително!!!

  5. #495
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2014
    Мнения
    1
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кючуков Виж публикацията
    Колеги никъде не намирам условията за кандидатсване за малката програма от 15000 евро.Някой ако е по запознат били ми разяснил какви са условията за кандидатстване с пчели?

    Благодаря предварително!!!
    Условията за момента не са окончателните:

    За кандидатстване са необходими 32 кошера, минимум 33% от доходите за миналата година да са от селско стопанство и регистрация като земеделски производител не по-късно от 18 месеца. Информацията е от "Съвети в земеделието"

    Поздрави

  6. #496
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Колеги зем.производители, как разбирате това, че 33% от доходите трябва да са декларирани за предходната година.

  7. #497
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Колеги зем.производители, как разбирате това, че 33% от доходите трябва да са декларирани за предходната година.
    Пример: Ако за 2014г. имаш годишен доход 10000 лева/заплати, продажби и други/, то 33% или 3300 лева да са декларирани като доход от продажба на мед.

  8. #498
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Валтер Желязков Виж публикацията
    Пример: Ако за 2014г. имаш годишен доход 10000 лева/заплати, продажби и други/, то 33% или 3300 лева да са декларирани като доход от продажба на мед.
    Може да не е точно от мед дохода, но да е от селскостопанска продукция и това се отбелязва в годишната декларация срока на подаване на която е до края на април 2015г.

  9. #499
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    И за да няма грешки, ако работиш на трудов договор и заплатите ти миналата година са общо 10 000лв, декларираните доходи от "земеделие" трябва да са поне 5000лв, а не 3333лв както го смятат някои.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #500
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    И за да няма грешки, ако работиш на трудов договор и заплатите ти миналата година са общо 10 000лв, декларираните доходи от "земеделие" трябва да са поне 5000лв, а не 3333лв както го смятат някои.
    И защо трябва да са 5000 лв?

 

 
Страница 50 от 61 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •