Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 49 от 61 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 481 до 490 от общо 601
  1. #481
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    А някой забеляза ли ,как лицензираните майко производители са вдигнали цените на майките , с колкото говорих всички казаха 20 лв. Да не би пък да усещат , че им изтича времето и да са си казали ,я да изкараме някой лев ,докато е още сигурно.

  2. #482
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Има известна доза истина в това. По време на лекцията на доцента в Плевен най-накрая той извика поименно всички майкопроизводители най-отпред пред публиката и на майтап каза:

    "Нека да ги видят всички и да се снимаме с тях, че може да ни е за последно."

    Това ще го видите всички на клипа, когато бъде качен в You Tube.

  3. #483
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    На някой обадили ли са му се от ДФЗ за лекарствата? Чува се ,че ще дават тази година де минимис за пчелни семейства по 40лв вярно ли е?

  4. #484
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    А с които говорих аз искат и 25, че май ще ги отказвам.

  5. #485
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Може ли да ми кажете, по три годишната
    пчеларска програма, дали е задължително да
    се купуват кошерите и отводките със цена с ДДС, при
    условие, че този който ще ги купува и този който ги продава не са
    регистрирани по ДДС?

  6. #486
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    Може ли да ми кажете
    Можем !
    Не е задължително , даже е препоръчително при попълване на заявлението да се посочи , че цената ще е без ДДС. Фактура за кошери и да намериш с ДДС , но за отводките е много трудно , мисля ,че само 1 - 2 от лицензираните са регистрирани по ДДС .

  7. #487
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от zampo Виж публикацията
    Можем !
    Не е задължително , даже е препоръчително при попълване на заявлението да се посочи , че цената ще е без ДДС. Фактура за кошери и да намериш с ДДС , но за отводките е много трудно , мисля ,че само 1 - 2 от лицензираните са регистрирани по ДДС .
    Тука мисля, че се бъркаш малко.
    Данъчната фактура ти дава възможност да си върнеш ДДС-то. В БГ нищо не можеш да купиш без ДДС (по закон, изключая там разни изключения).

    Демек отговора на въпроса е: Можеш да ги купиш без ДДС, ако си регистриран по ДДС. Досега когато съм кандидатствал (като ЗП), всички цени съм ги писал с ДДС - по съвет на ДФЗ.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #488
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    Тука мисля, че се бъркаш малко
    Не бъркам адаш
    Три пъти съм кандидатствал , включително и тая година и винаги съм без ДДС. Първия път бях писал с ДДС , та се налага да правя анекс към договора.

  9. #489
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В България официално начисляване на ДДС се прави само от фирмите с над 50 000 лева оборот, които са длъжни да се регистрират по ДДС и да получат данъчен номер. Когато вие закупувате кошери или отводки от такава фирма, в нейната фактура задължително ще има начислено ДДС.

    От ваша гледна точка (вие сте купувачи) когато закупувате от фирма, регистрирана по ДДС, имате две алтернативи:

    Вие сте регистрирани по ДДС - това означава, че имате право да си върнете ДДС-то, което сте го заплатили на продавача. Следователно ДФЗ не трябва да ви го плаща това ДДС, защото ще си го върнете 2 пъти, а това е незаконно.

    Вие не сте регистрирани по ДДС и нямате право да си го върнете. Следователно ДФЗ трябва да ви го заплати, иначе ще сте на загуба.

    А ако закупувате стоката от фирма, която не е регистрирана по ДДС, вие нямате право да си го връщате, независимо дали вие самите сте регистрирани или не. Във фактурите на нерегистрираните фирми се упоменава само сумата за заплащане, без върху нея да се начислява ДДС. При такава ситуация вие няма как да искате от ДФЗ да ви заплаща ДДС-то, тъй като такова НЯМА.

    Извод:
    Вие имате право да искате от ДФЗ да ви заплати ДДС-то само в един единствен случай - ако вие не сте регистриран по ДДС, а продавача ви е регистриран и ви издаде данъчна фактура с начислено ДДС. Във всички останали случаи трябва да чукнете отметката БЕЗ ДДС.

  10. #490
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    подписах договора за лекарствата дават 64 %.

 

 
Страница 49 от 61 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •