Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 45 от 61 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 441 до 450 от общо 601
  1. #441
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колега ,за дървените кошери мисля ,че не си прав.Аз си ги правя сам и ще продължа с дървото.Относно дълготрайността ще кажа, че първите ми кошери са от 1988г.Още са в употреба дори и дъна не съм сменял.Купени са.Тези които аз съм правил може да не изкарат толкова ,но и от тях имам вече на 15г.

  2. #442
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Въпреки това би трябвало да се подпомагат и пчеларите, решили да закупят кошери от полистирол/полистирен. Нищо че са по-скъпи - колегата правилно е забелязал, че ако се сметне през годините, в края на краищата излиза по-евтин, а освен това дава и дълъг списък от други екстри.

    Абстрахирам се от факта дали от това ще спечелят производители или вносители - на мене ми е все тая. Важното е на пчеларите да им се даде шанса да направат своя си избор без никакви бюрократични ограничения. След като лекарствата против вароатоза могат да се субсидират по 1 лев и по 10 лева, защо да не могат да се субсидират и кошери с различна цена?

  3. #443
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    Един харесва дървени друг полистеролни. Всеки си преценява възможностите и всеки трябва да има право на избор.

  4. #444
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Нямах предвид субсидиране само на дървени кошери.

  5. #445
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Идеята е да се стимулира българското производство. А, защо някой системи кошери са "отрязани" - тука вече е въпрос на нечий интереси, тънки сметки и може би междуличносттни отношения...

  6. #446
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    До колкото знам кошери от полистирол/полистирен се правеха и в България съвсем доскоро. А за други типове кошери не съм убеден, че става въпрос за междуличностни отношения, но има и дискриминационен елемент. Протоколите от заседанията на работната група сочат като основни действащи лица в това пъклено дело лицата Михайлов и Котларски. И двамата нямат основание да са го направили на база междуличностни конфликти. По скоро са икономически интереси, но нищо не остава скрито покрито. Напълно възможно е и да са били маши за разчистване на междуличностни отношения, със съответното стимулиране по един или друг начин

  7. #447
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Да си чешем езиците във форума не си струва. На панаира в Плевен вдигнете алармата относно критериите по НПП. Другото което ви го препоръчвам е да си изпращате своите предложения до ДФЗ писмено с мотивирани доказателства за изменение по НПП, а също така и до министъра на земеделието. Искайте си работни срещи с представители на Министерството на земеделието в лицето на областните дирекции по земеделие. И накрая ви го казвам бъдещето е в създаване на организации на производители. Така ще може за си отстоявате интересите, като договаряте изгодни цени на кошери, майки, отводки, инвентар и други работи в пчеларството. Вземете пример от французите където кооперативното движение е развито и помага на отделните фермери. Юридическата форма на организациите на производители е различна - ООД, кооперация, събирателно дружество, АД, Командитно дружество (КД). Избора е ваш. Това е моето мнение.

  8. #448
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Колега, изпращането на предложения до ДФЗ си е чиста проба загуба на време. Ние направихме почти цял проект с конкретика по всяка мярка. Всичко бе хвърлено в коша, а освен Михайлов и още един двама от работната група, никой друг не е виждал проекта. Освен това Въпросният Михайлов беше предложил кошерите въобще да отпаднат от програмата. Сега сигурно вече сте наясно какви интереси защитава този т.н лидер.

  9. #449
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Списъците с класирането са достъпни.
    На класиралите се ЧЕСТИТО!

  10. #450
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето го линка за който се интересува: http://www.dfz.bg/bg/selskostopanski.../-2014---2016/

    Излезли са само списъците по мярка Г. Все още няма списъци по мярка Б - Борба с вароатозата.

 

 
Страница 45 от 61 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •