Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 61 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 601
  1. #251
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Първо се подписва договора по програмата, след това подаваш заявление (или там как се казваше) за кредита, заедно с другия набор с документи и до няколко дни или те одобряват или ти отказват отпускането на заема.

  2. #252
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Миналата година ме одобриха за кредитиране още на същия ден. За да получиш кредитиране трябва да представиш документ за платени от теб 25% от сумата на инвестицията /така беше миналата година/ . Отваряш си сметка специална в някоя банка от която може да се превежда само по банков път без кеш. Отделно ме накараха да си отворя друга сметка през която да плащам за обслужване на първата и общо 35лв на месец за двете сметки/по късно разбрах че в други банки правели по една сметка за която се плащало еднократно 200лв, трябва да поразпиташ в няколко банки/.
    Процедурата по плащането е:
    1. вземаш фактура с плащане по банков път
    2. отиваш във фонд земеделие за да ти разрешат плащане/издават ти документ за пред банката/
    3. представяш в банката фактура и разрешението за плащане, пускат ти платежно и с него обратно във фонда
    Така изглежда сложно, но ако теглиш обикновен кредит разтакаването ще е повече и при този кредит от ДФЗ нямаш месечни вноски всичко се оправя накрая. За процента първоначално самоучастие тази година незнам трябва да питаш на място в ДФЗ.
    Удостоверение по чл.87 ми искаха чак в разплащателна при отчитането на документите и подаване на заявлението за плащане.

  3. #253
    Наблюдател
    Регистриран
    21.03.2013
    Мнения
    6
    Здравейте,имам 30 кошера и искам да ги увелича,да сменя кошерите и т.н.Проблема е там че не знам как да участвам в някоя от програмите.Ходя от време на време в "Съвети по земеделието" и нищо,или не са отворени програмите или ...Ако помогнете ще съм ви благодарен.От къде да започна къде да отида.Благодаря ви

  4. #254
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2010
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    общ. Свищов
    Направи си 15 отводки и извади малко медец , догодина направи още 25-30 и не се занимавай с глупости. Тези идиоти от ДФЗ могат да ти вгорчат живота , не хаби нерви и не слагай таралеж в гащите , пий си спокойно ракията и се оправяй със собствени сили до където ти стигнат силите.

  5. #255
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Подкрепям Plamen2009....... Всеки, който се е опитал да работи с ДФЗ, са му побелели косите, и си е скъсил живота с 10 години. На толкова много простотии и олигофрении съм се нагледал, че ми стигат за 10 живота напред.

    Ето ви един нагледен пример с човек, когото познавам. Прави проект за модернизирането на една консервна фабрика и спечелва субсидиране. Сключва договор с ДФЗ, след това тегли кредит, и извършва модернизацията съгласно проекта и договора. ДФЗ забавя изплащането на парите, в резултат на което банката започва да притиска човека и след време му взема фабриката, апартамента, колата и цялото му лично имущество на него и на жена му. Изхвърля ги на улицата като просяци. В един момент ДФЗ се наканва да приведе парите и праща проверка, която установява че фабриката вече не е собственост на нашия човек. И ДФЗ казва - НЯМА ДА ДАДЕМ ПАРИТЕ, защото еди коя си точка от договора не е спазена. А това че самите те не са си спазили точката за сроковете на плащане - пълно мълчание.

    Равносметката - човека си е загубил живота в изграждането на бизнес, купил си е някаква фабрика, организирал е някакво производство, дава заплати на определен брой хора, плаща си осигуровките и данъците към държавата и т.н и т.н. И тази държава го УНИЩОЖАВА, ОТНЕМА МУ ВСИЧКО и ГО ИЗХВЪРЛЯ НА УЛИЦАТА, защото олигофрените в ДФЗ не са си свършили работата. И същите тези ОЛИГОФРЕНИ се измъкват по терлички и сигурно си получават огромните НОВОГОДИШНИ ПРЕМИИ и спят с чиста съвест. В действителност обаче те са БЕЗОТГОВОРНИ ПРЕСТЪПНИЦИ, които са ЗАТРИЛИ НЕ ЕДИН ЧОВЕШКИ ЖИВОТ и не една човешка съдба.

    Ако сте мазохисти и искате да бъдете малтретирани психически, интелектурално и финансово, оставете се в ръцете на корумпираните "експерти" от ДФЗ. Всеобща е тайната, че ако искате проекта ви да мине, трябва да дадете 10% на когото трябва, при това авансово, и без никакви гаранции за успех.

  6. #256
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Не съм достатъчно добре информиран,но не трябва ли като гарант по кредита да бъде ДФЗ?Би било много наивно да тръгнеш да теглиш кредит залагайки си имуществото и разчитайки че ДФЗ ще изпълнят своята част от уговорката,пък дори и да са ми одобрили и 100 проекта!На дърържавна институция може да се има доверие само ако държиш с нещо натясно чиновниците от които зависиш.

  7. #257
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Не му е съсипала бизнеса ДФЗ , а МАФИЯТА.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #258
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Миналата година банкерката от Бургас - лека й пръст, нали по сходна схема даде фира(искали да му съипят бизнеса на човечеца, той взел нещата в свои ръце и се развихрил...)!

  9. #259
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Не му е съсипала бизнеса ДФЗ , а МАФИЯТА.
    А Калинката на колко хора съсипа живота и бизнеса, топейки ги пред ОЛАФ без основание, само за да отчита дейност?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #260
    Цитат Първоначално публикувано от lutorov Виж публикацията
    Здравейте,имам 30 кошера и искам да ги увелича,да сменя кошерите и т.н.Проблема е там че не знам как да участвам в някоя от програмите.Ходя от време на време в "Съвети по земеделието" и нищо,или не са отворени програмите или ...Ако помогнете ще съм ви благодарен.От къде да започна къде да отида.Благодаря ви
    Аз на твое място, ще продам 20 бр. с пчелите. Получените пари ще инвестирам в нови кошери. В тях ще прехвърля останалите и ще си направя отводки, След това ще продам и останалите употребяваните кошери. И така за година - две ще си постигна целта. след това разширяване със собствени сили или банков кредит, без други институции или гаранти.

 

 
Страница 26 от 61 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •