Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 61 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 601
  1. #101
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    ....кой го е казъл?!? ...и къде се е чуло?!?
    ...и тем подобни от сорта на хората говорят...
    Дано да дадат, ще е полезно, но ми се вижда малко вероятно...

  2. #102

  3. #103
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Колега това е на чист Български моя презентация

  4. #104
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Трябва ли при промяна на броя на отглежданите семейства в пчелина, да се пререгистрира на ново като животновъден обект. Т.е до момента в удостоверението за регистрация като животновъден обект е записано, че се отглеждат 5 бр. пчелни семейства, а сега вече бройката е 60. В удостоверението е записано, че капацитета на пчелина е 240 бр. пчелни семества.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    До достигане на капацитета не се налага пререгистрация на обекта.

  6. #106
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Освен ако не му е нужно удостоверение с актуалната бройка.

  7. #107
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Но има и нещо друго, когато отидеш за преригистрация - увеличаване на броя на отглежданите семейства, в БАБХ(поне при нас) искат да докажеш от къде са дошли - ако е спътен лист(ВМС), всичко е ясно, но ако са от собственна развъдна дейност, или хванати роеве, започва едно писане на обяснителни декларации...

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    удостоверение с актуалната бройка е съвсем друго нещо. То се издава от официалния ветеринар и го искат при регистрация/пререгистрация за ЗП. Иначе Искрен е прав, но това е при регистрация на обекта. Проблема е, че има дупка в закона и нещата са доста объркани. За да ти се издаде пътен лист се изисква номера на животновъдния обект, където ще караш пчелите, но за да регистрираш такъв, в него трябва да са настанени пчели. Омагьосан кръг.

  9. #109
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    То именно затова във всяка ОДБХ(областна дирекция по безопастност на храните), демек ветиринарните лекари си ги талкуват нещата, и респективно последователността им по свой си начин.
    При нас е така:
    Като отидеш с анкетната карта и формуляра, в БАБХ преди да ти одарят печатчето си и автографа, проверяват броят на пчелните ти семейства във ВетИС, а за да ти е актуална бройката преди това трябва да си направил пререгистрация, която струва 5 лева, и не влиае на капацитета на обекта(докато не го достигне/надхвърли). Преди няколко месеца лично ми се наложи да ходя да си вадя удостоверения с налична бройка "0" за два пчелина, които от година са празни(пчелите са изнесени извън населените места в нови живовъдни обекти), а старите няма как да се закрият(според нашите доктори от БАБХ) и съответно излизат във ВетИС и ИСАК.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Тази година прехвърлях кошери от един пчелин в друг, питах в БАБХ какъв е реда да се оправят бройките и там ми казаха че ставало с пътни листове за камара пари и т.н. При есенния преглед ветеринарния лекар ми увеличи бройката на кошерите в единия пчелин и ми намали бройката в другия (в графа отпаднали по други причини) и така се пререгистрирах и като ЗП, без да ми иска разни пътни листове. Даже после ходих и да се разправям БАБХ че не са ми актуализирали навреме бройката на кошерите в пчелините, но пак никой не ми прави проблем за тия пътни листове.

 

 
Страница 11 от 61 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •