Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 40

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Хайде да си направим КООПЕРАЦИЯ

    Тъй като напоследък в различни теми от форума често се повдига въпроса за обединението на всички пчелари под една или друга форма, реших да отворя тази тема с цел да проверим дали наистина ще успеем да се договорим и да създадем едно такова обединение, което да защитава нашите интереси.

    По принцип има два вида обединения - с ИДЕАЛНА или с КОМЕРСИАЛНА цел. И двата вида обединения се регулират със съответните закони и наредби, които ние сме длъжни да ги спазваме, ако искаме обединението да бъде официално признато и да има законово основание да функционира.

    Обединенията с комерсиална цел са търговски дружества, като за нас най-подходящите форми са ООД, АД или КООПЕРАЦИЯ. Тази тема е създадена точно с цел да направим един опит за създаване на една

    КООПЕРАЦИЯ на пчеларите,

    която ще функционира като търговско дружество с цел излизане на международните пазари за експорт на мед и пчелни продукти.

    В друга паралелна тема ще направим опит за създаване на АСОЦИАЦИЯ, която пък да защитава интересите на всички пчелари пред правителството, парламента и всички останали държавни институции.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    51
    много добра идея ,подкрепям я и с удоволствие ще се включа !

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    и Аз съм ЗА

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    08.11.2011
    Мнения
    44
    Дали е възможно да се набере капитал на БФБ само от пчелари и да се инвестира в преработвателно предприятие , което да изкупува от акционерите според дяловото им участие. Бих участвал в нещо подобно.

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Лично аз подкрепям и двата експеримента - дори бих казал че за асоциацията трябваше да се направи още навремето при създаването на СБП.

    Също така призовавам всички да отделят малко време и да вземат активно участие и по двата проекта, както и да подходят напълно сериозно към тях.

    Като основни мотиви за този призив - от години всички пишем за обединение и т.н. ами ето да видим колко сме сериозни и отговорни и дали ни стиска или просто сме си чесали езиците и наистина не ставаме за нищо... Другия мотив е - е че ако успеем да създадем или завършим и двата проекта то това което ще се изпиши и създаде като концепция може да бъде приложено и в действителност. Особено важи за кооперацията където всеки които реши да поеме по този път вместо да мисли тепърва, да се кара с колеги и т.н. може да използва напълно готова концепция (или бизнес план) създадена тук, а защо не и да намери и бъдещи членове...

    Още веднъж - бъдете активни и подходете сериозно към двата опита
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Аз съм За Кооперация и не толкова За Асоциация,като поредната пчеларска организация с "идеална" цел.
    Предпочитам да пия от извора.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Аз съм за тел. за връзка 0893 447 886. да го направим

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ами така е. И аз знам какво ще стане накрая - или нищо, или Матеев след дълъго пасуване от останалите,ще организира всичко. И пак ще има недоволни- защо той и как ще ги "използва"...
    Пак казвам, не мога да си го позволя финансово иначе не се плаша от бюрокрацията, а не съм готов да съм "начело".

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Тъй като напоследък в различни теми от форума често се повдига въпроса за обединението на всички пчелари под една или друга форма, реших да отворя тази тема с цел да проверим дали наистина ще успеем да се договорим и да създадем едно такова обединение, което да защитава нашите интереси.

    По принцип има два вида обединения - с ИДЕАЛНА или с КОМЕРСИАЛНА цел. И двата вида обединения се регулират със съответните закони и наредби, които ние сме длъжни да ги спазваме, ако искаме обединението да бъде официално признато и да има законово основание да функционира.

    Обединенията с комерсиална цел са търговски дружества, като за нас най-подходящите форми са ООД, АД или КООПЕРАЦИЯ. Тази тема е създадена точно с цел да направим един опит за създаване на една

    КООПЕРАЦИЯ на пчеларите,

    която ще функционира като търговско дружество с цел излизане на международните пазари за експорт на мед и пчелни продукти.

    В друга паралелна тема ще направим опит за създаване на АСОЦИАЦИЯ, която пък да защитава интересите на всички пчелари пред правителството, парламента и всички останали държавни институции.
    Подкрепям подобно обединение, което е плод предимно на ентусиазъм предвид хилядите подробности, на които трябва да се обърне внимание и времето нужно за това.Какъв ще е бизнес плана, целите и методите за постигането им.Матеев, (напомняш ми на бившия собственик на СТС Финанс) ако приемем образно, че един пипс от международните валутни пазари е еквивалентен на 20 тона мед, какво ще е необходимото количесто произведен мед от обединението за да бъде "забелязано"?
    Без да се стремя да обидя някого, но от кратките ми наблюдения, никой си няма на идея каква организация се изисква за постигането на целта, вероятно с изключение на Матеев.Затова той е логичния лидер.За тези, които биха се почувствали пренебрегнати ще поясня, че практически лидерите са повече, по един за всяко ключево звено в плана.

  10. #10
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз съм бившия собственик на СТС Финанс. Продадох го на Иво Прокопиев, защото ми предложи такава сума, на която не можех да откажа. С парите от СТС Финанс направих СТС Солар, но там нещата се объркаха на правителствено ниво. И ето ме сега пчелар, като все още не знам какво ще се обърка и тука.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •