Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 40
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Хайде да си направим КООПЕРАЦИЯ

    Тъй като напоследък в различни теми от форума често се повдига въпроса за обединението на всички пчелари под една или друга форма, реших да отворя тази тема с цел да проверим дали наистина ще успеем да се договорим и да създадем едно такова обединение, което да защитава нашите интереси.

    По принцип има два вида обединения - с ИДЕАЛНА или с КОМЕРСИАЛНА цел. И двата вида обединения се регулират със съответните закони и наредби, които ние сме длъжни да ги спазваме, ако искаме обединението да бъде официално признато и да има законово основание да функционира.

    Обединенията с комерсиална цел са търговски дружества, като за нас най-подходящите форми са ООД, АД или КООПЕРАЦИЯ. Тази тема е създадена точно с цел да направим един опит за създаване на една

    КООПЕРАЦИЯ на пчеларите,

    която ще функционира като търговско дружество с цел излизане на международните пазари за експорт на мед и пчелни продукти.

    В друга паралелна тема ще направим опит за създаване на АСОЦИАЦИЯ, която пък да защитава интересите на всички пчелари пред правителството, парламента и всички останали държавни институции.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    51
    много добра идея ,подкрепям я и с удоволствие ще се включа !

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    и Аз съм ЗА

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Аз съм за тел. за връзка 0893 447 886. да го направим

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    08.11.2011
    Мнения
    44
    Дали е възможно да се набере капитал на БФБ само от пчелари и да се инвестира в преработвателно предприятие , което да изкупува от акционерите според дяловото им участие. Бих участвал в нещо подобно.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Лично аз подкрепям и двата експеримента - дори бих казал че за асоциацията трябваше да се направи още навремето при създаването на СБП.

    Също така призовавам всички да отделят малко време и да вземат активно участие и по двата проекта, както и да подходят напълно сериозно към тях.

    Като основни мотиви за този призив - от години всички пишем за обединение и т.н. ами ето да видим колко сме сериозни и отговорни и дали ни стиска или просто сме си чесали езиците и наистина не ставаме за нищо... Другия мотив е - е че ако успеем да създадем или завършим и двата проекта то това което ще се изпиши и създаде като концепция може да бъде приложено и в действителност. Особено важи за кооперацията където всеки които реши да поеме по този път вместо да мисли тепърва, да се кара с колеги и т.н. може да използва напълно готова концепция (или бизнес план) създадена тук, а защо не и да намери и бъдещи членове...

    Още веднъж - бъдете активни и подходете сериозно към двата опита
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Аз съм За Кооперация и не толкова За Асоциация,като поредната пчеларска организация с "идеална" цел.
    Предпочитам да пия от извора.

  8. #8
    Добра идея ,подкрепям я и аз ще се включа да видим наистина само се пише и говори или може и да се действа,ЗА.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Подкрепям идеята.
    Очаквам да разбера с какво мога да помогна. Сега има още доста работа по пчелите, но след 15-20 дена всички ще имаме повечко време.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Посетете саита интересен е http://www.fermer.bg/%D0%BC%D1%81-%D...-news6437.html

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •