Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 73
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Матеев написа-" Една добра и силна Асоциация може много да направи за своите членове, Не всичко, защото има и други силни лобита, но поне част от законодателството ще стане така, както ние го искаме. Ако няма Асоциация, ще стане така, както го иска врага или мафиотите."

    Така е и държа на мнението на Димитър Бонев, който преди 3-4 години влезе в подобен водовъртеж и знае и други подводни камъни. Защото, доколкото дочух вече се формира 4- членната пчеларска група към министъра, които самият министър ги канел!?!?. Така се прави лоби, но проправителствено, но в никакъв случай пропчеларско. Малко от хората знаят за дамата, която беше писала в изборните списъци своята чистачка на входа и беше я направила депутат. Та дано министъра покани някой пчелар от квартала си, иначе .... ще последва "синдром на изчезващия пчелар"
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 14.08.2013 в 23:42.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Слава Богу, че на тоя министър не му остава много време...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Подкрепям създаването на Асоциация.Готов съм да отделям от свободното си време и да участвам в работни групи.Готов съм да заделя 100 лева за първата година.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  4. #24
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Членски внос около 50 евро си е доста нормален за Европа. Дори да бъде удвоен като за нашата страна (учителя ми по физическо навремето обичаше да казва, че последния бягал най-бързо), пак смятам че си е в реда на нещата. ( ако се издава бюлетин и/или списание на всеки 2-3 месеца, това са пари които така или иначе се дават и сега за абонаменти по списания....)


    член - да. Председател, управителен съвет -ХА-ХА-ХА-ХА. Аз съм работен кон, не началник. Имам алергия към бюрокрация и документи (точно затова съм и пчелар). При нужда бих могъл да изразявам "експертно мнение" и да помагам по по-специфични въпроси.



    Относно уства и учредяването..... смятам че е добре да се направи при скрити врати.... от експерти които си знаят работата, а не от тълпа от галфони. След като се уредят по-важните въпроси - заповядайте, отворено е за нови членове.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #25
    1. Желая да стана член на асоциацията.
    2. Мога и съм съгласен да плащам членски внос колкото реши Общото събрание.
    3. Съгласен съм да бъда член на някоя Работна група и да работя по някой конкретен проблем.
    4. За Управителния съвет е хубаво да се избират нови хора които до сега не са се занимавали с проблемите в сектора. До тук опита на до сега занимаващите се е почти пълно ликвидиране на пчеларството като отрасъл.
    5. Предлагам за Председател на асоциациата да бъде номиниран Борислав Александров. Всички го познаваме и знаем неговите качества. Той се занимава само и единствено с пчеларство

  6. #26
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    член - да. Председател, управителен съвет -ХА-ХА-ХА-ХА. Аз съм работен кон, не началник. Имам алергия към бюрокрация и документи (точно затова съм и пчелар). При нужда бих могъл да изразявам "експертно мнение" и да помагам по по-специфични въпроси.

    Защо за мислене?
    Млад човек , креативен с напредничево и иновативно мислене, мнението на доста колеги е повече от отлично за теб, ако трябва да се гласува моя глас е за теб.
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 15.08.2013 в 13:49.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Kато отглеждащ пчели (все още не Пчелар) за сега като хоби:
    1.Член на Асоциацията-да
    2.Членски внос-да

  8. #28
    Боре мисля че не е толкова страшно да си лидер,и смятам че си достоен.Предлагам още двама човека:Димитър Бонев и scutellator.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Аз съм работен кон, не началник. Имам алергия към бюрокрация и документи (точно затова съм и пчелар). При нужда бих могъл да изразявам "експертно мнение" и да помагам по по-специфични въпроси.



    Относно уства и учредяването..... смятам че е добре да се направи при скрити врати.... от експерти които си знаят работата, а не от тълпа от галфони. След като се уредят по-важните въпроси - заповядайте, отворено е за нови членове.


    И за тази порода коне има време-ЗИМАТА.Не,че няма какво да се прави на пчелина(ите),но зимата е идеална за"бюрокрация".Напълно споделям мнението ти за скритите врати.
    Аз определено си ставам за член без значение от размера на членския внос-бройте ме.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Георгиев Виж публикацията
    Боре мисля че не е толкова страшно да си лидер,и смятам че си достоен.Предлагам още двама човека:Димитър Бонев и scutellator.
    Подкрепям предложението за Димитър Бонев. Остава и той да иска изобщо да членува...
    Уважавам и Борислав, ама ми е жал какви тигели ще трябва да тегли от Добрич до София и едва ли ще издържи дълго...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •